MasterChef’te kim elendi, kim gitti? 22 Kasım 2020 MasterChef Türkiye’ye kim veda etti?

Ekranların en çok izlenen programı MasterChef Türkiye’de bu akşam veda eden isim belli oldu. 22 Kasım Pazar MasterChef eleme gecesinde ilk olarak haftanın son dokunulmazlık oyunu oynandı. Kazanan Kırmızı takım, bu akşam potadan kurtulurken Mavi takım bireysel dokunulmazlık için mutfağa girdi. Bu haftaki ilk yenilgisini alan Mavi takımda yapılan oylama ile son eleme adayı belli oldu. Haftanın eleme adayları ise MasterChef 2020’nin son sekizine kalabilmek için uğraş verdi. Zorlu mücadele sonrasında MasterChef’ten elenen isim belli oldu. Peki, MasterChef’ten kim elendi? MasterChef’e kim veda etti? İşte MasterChef 105. son bölümde yaşananlar…

Yayınlanma Tarihi: 23.11.2020 00:19
Değiştirme Tarihi: 23.11.2020 00:19
MasterChef’te kim elendi, kim gitti? 22 Kasım 2020 MasterChef Türkiye’ye kim veda etti?

TV8’in fenomen yarışması MasterChef Türkiye’de bu akşam eleme gecesi heyecanı yaşandı. 14. haftada oluşturulan Mavi takım ile Kırmızı takım arasındaki mücadele bu akşam üçüncü dokunulmazlık oyunu ile sona erdi. Kırmızı takım, dokunulmazlığı kazanarak ilk galibiyetini aldı. Mavi takım yarışmacıları ise önce bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı, sonrasında aralarında yaptıkları oylama ile son eleme adayını belirlediler. 22 Kasım Pazar MasterChef eleme gecesinde üç yarışmacı ile oynanan eleme oyunu ile yarışmaya veda eden isim belli oldu. Peki, MasterChef’te kim elendi? MasterChef 2020’ye kim veda etti? İşte MasterChef son bölüm özeti…

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

MasterChef Türkiye eleme gecesi son kısmında eleme adayları ile bir eleme oyunu oynandı. Üç yarışmacı, Somer şefin özel tarifi olan Uskumru Dolması yapmaya çalıştı. Üç eleme adayı da yemek sırasında çok zorlandı. Verilen süre sonunda yarışmacılar, istenilen tabağı hazırladı ve şeflerin beğenisine sundu. Şefler tadım sonrasında değerlendirmeyi yaptı ve elenen ismi açıkladı. Diğer yarışmacılara göre daha zayıf tabak hazırlayan Ayyüce, MasterChef’e veda eden isim oldu.

MASTERCHEF’TE HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef’in 14. haftasında ilk iki dokunulmazlık oyununu Mavi takım, son dokunulmazlık oyununu Kırmızı takım kazandı. İlk iki dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımda yapılan oylama sonucunda ilk eleme adayı Uğur, ikinci eleme adayı ise Ayyüce oldu. Bu akşam dokunulmazlığı kaybeden Mavi takımda ise adı en çok yazılan isim Sefa, haftanın üçüncü eleme adayı oldu.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

Bu akşam dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Bu oyunda yarışmacılara ana ürün olarak yer elması verildi. Ve 40 dakika süre içinde yaratıcı bir yemek yapmaları istendi. Süre sonunda şeflerin beğenisini kazanan isimler Barbaros, Özgül, Emir oldu. Bu üç isimden ise en başarılı tabağı hazırlayan Emir, bireysel dokunulmazlığı kazandı.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de bu akşam ilk olarak ekrana gelen haftanın son dokunulmazlık oyunu idi. Dokunulmazlık oyunu menüsü Azerbaycan Mutfağı idi. Takımlar, verilen bir saat süre sonunda şefler, hangi takımın yaptığı yemekleri daha çok beğendiklerini açıkladı. Buna göre Mavi takım 2, Kırmızı takım 3 yemekte daha başarılı oldu. Böylece MasterChef’te 3. dokunulmazlık oyununu kazanan Kırmızı takım oldu.