MasterChef’te kim elendi, kim gitti? 13 Aralık 2020 MasterChef Türkiye’ye kim veda etti?

MasterChef’te elenen isim bu akşam belli oldu. Sevilen yarışmada bu akşam eleme gecesi ekrana geldi. MasterChef 2020’de 17. haftada potaya giren isimler Serhat, Barbaros ve Sefa oldu. Üç başarılı yarışmacı, eleme oyununda Danilo şefin imza tabağını yapmaya çalıştı. Bu hafta Mavi takımda mücadele eden üç yarışmacı, eleme oyununda karşı karşıya geldi. Yarışmanın üç favori isminin oynadığı eleme oyununda yarışmaya veda neden isim şefler tarafından açıklandı. Peki, MasterChef’te kim elendi? MasterChef’e kim veda etti? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 14.12.2020 00:18
Değiştirme Tarihi: 14.12.2020 00:18
MasterChef’te kim elendi, kim gitti? 13 Aralık 2020 MasterChef Türkiye’ye kim veda etti?

TV8’in fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye 2020’de veda eden isim bu akşam belli oldu. Nefes nefese izlenen MasterChef Türkiye eleme gecesinde Serhat, Barbaros ve Sefa arasında müthiş bir mücadele yaşandı. Eleme oyununda Danilo şefin özel tarifini yapmaya çalışan yarışmacılar arasında en zayıf tabağı hazırlayan isim şefler tarafından ilan edildi. Ve bu yarışmacının MasterChef 2020 hayalleri sona erdi. Peki, MasterChef’te kim elendi, kim gitti? İşte 13 Aralık MasterChef 120. bölüm eleme oyunu detayları…

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

Heyecan dolu MasterChef eleme oyununda şefler, yarışmacılardan Danilo şefin özel tarifini yapmalarını istedi. Danilo şef, ilk olarak hazırladığı tabağın hikayesini anlattı. Sonra yemeğin detaylarını, püf noktalarını açıkladı. Yarışmacılara bu yemeği yapmaları için bir saat süre verildi. Yarışmacılar, verilen sürede şefin tabağına en yakın tabağı hazırlamaya çalıştı. Şefler, değerlendirme sonrasında kararını açıkladı. Gecenin en zayıf tabağını hazırlayan Sefa, MasterChef’ten elenen isim oldu.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef’te Mavi takım ile Kırmızı takım son kez takım oyunu için karşı karşıya geldi. Şefler, bu son dokunulmazlık oyununda Balkan mutfağından yapılacak beş çeşit yemek için bir saat süreleri olduğunu belirtti.

MasterChef’te bu akşam takımlar, verilen sürenin bitimiyle yaptıkları yemeklerden şeflere ikram ettiler. Şefler ise tadım sonrasında hangi yemekte hangi takımın daha başarılı olduğunu açıkladı. Buna göre beş yemekten üçünü kazanan Kırmızı takım, bu akşam dokunulmazlığı kazanan takım oldu.