MasterChef’te kim elendi, kim gitti? 11 Ekim MasterChef Türkiye’ye bu akşam kim veda etti?

MasterChef’te kim elendi? MasterChef Türkiye’de bu akşam bir kişi yarışmaya veda etti. 11 Ekim Pazar günü MasterChef 2020’nin 75. bölümünde sekizinci haftanın eleme adayları kıyasıya yarıştı. Bu hafta oynanan dokunulmazlık oyunlarının hepsini kaybeden Kırmızı takımdan altı yarışmacı eleme potasına gitti. Bu yarışmacılar ile oynanan iki aşamalı eleme sonrasında MasterChef 2020’ye veda eden isim ortaya çıktı. Peki, MasterChef’te kim elendi? MasterChef Türkiye’ye kim veda etti?

Yayınlanma Tarihi: 12.10.2020 00:22
Değiştirme Tarihi: 12.10.2020 00:22
MasterChef’te kim elendi, kim gitti? 11 Ekim MasterChef Türkiye’ye bu akşam kim veda etti?

TV8'in heyecan dolu yemek yarışması MasterChef yeni sezonda da tüm hızıyla devam ediyor. Dünyaca ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'nın karşısına çıkacak yarışmacılar, adeta ecel terleri döküyor. Peki, kendilerinden istenen yemekleri, servis edilebilir hale getirmek için tüm gayretlerini ortaya koyan yarışmacılardan hangileri geçer not aldı? MasterChef’te kim elendi? MasterChef 2020’ye kim veda etti? İşte 11 Ekim MasterChef Türkiye eleme gecesi detayları…

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

MasterChef’te bu hafta dokunulmazlık oyunlarını kaybeden Kırmızı takımdan altı eleme adayı çıktı. Bu haftanın eleme adayları; Serhat, Walison, Berker, Tanya, Sefa ve Ebru oldu. Şefler, ilk turda yarışmacılardan kefal havyarı ile yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. Bunun için ise 40 dakika süre verildi. Tüm hünerlerini, becerilerini ve bilgilerini ortaya koyan yarışmacılar, en güzel tabağı çıkarmak, eleme potasından çıkmak için uğraştı. Verilen süre sonunda yarışmacılar, teker teker yemeklerini şeflere sundu. Şefler, yemeklerin tadımı sonrasında oybirliği ile verdikleri kararı açıkladı. Buna göre gecenin en iyi tabağını hazırlayan Serhat olurken ikincisi Tanya, üçüncüsü ise Berker oldu.

MASTERCHEF 2020’YE KİM VEDA ETTİ?

MasterChef Türkiye’de eleme gecesi ilk turunda başarılı olamayan üç yarışmacı Ebru, Walison ve Sefa oldu. Bu yarışmacılar, ikinci turda Somer şefin modern bir dokunuşla yaptığı Hamsi Kuşu tabağını hazırlamaya çalıştı. Bu yemek için verilen süre ise 45 dakika idi.

Yarışmacılar, kendilerine verilen süreyi en iyi şekilde kullanarak Somer şefin tabağına en yakın tabağı hazırlamaya çalıştı. Verilen uğraş sonunda hazırlanan yemekler, şeflerin beğenisine bir kez daha sunuldu. Şefler, tadım yaptıktan sonra ilk olarak bu turun birincisini açıkladı. Sefa, en iyi tabağı hazırlayarak MasterChef 2020 mücadelesine devam etmeye hak kazandı. Son iki isim arasında ise daha zayıf tabağı olan, MasterChef'ten elenen Walison Fonseca oldu.

MASTERCHEF WALISON FONSECA KİMDİR?

Santos Sao Paulo doğumlu 35 yaşındaki Walison, 18 yıl boyunca oyunculuk ve modellik üzerine uluslararası alanda başarılı işler yapmış; Meksika, ABD (Miami, NYC, Los Angeles), İtalya (Milano), Kore olmak üzere dörtten fazla ülkede yaşamıştır. Melisa Pınar ile evli olan Walison Fonseca’nın, 11 yaşında "Amaya" adında da bir çocuğu vardır.

Portekizce, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca ve orta düzeyde Türkçe olmak üzere beş dil bilen Walison kendisini ve Türkiye'ye gelme hikayesini şu şekilde ifade etmektedir:

"Dünyada uzun yıllar sonra Malta adasında bir işim vardı ve bu işten sonra Türkiye'yi tanımaya ilgi duydum. Kısa süre sonra İstanbul'a aşık oldum ve burada yaşamaya karar verdim. Türk kültürünü seviyorum çünkü burada kendimi evimde hissediyorum."