MasterChef’te kim elendi, kim gitti? 1 Kasım MasterChef Türkiye 2020’ye kim veda etti?

Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye’de kim elendi belli oldu. 1 Kasım Pazar günü MasterChef 90. bölümde eleme gecesi heyecanı yaşandı. 11. haftada eleme adayı olan altı yarışmacı, son onbire girebilmek, MasterChef hayalini devam ettirebilmek için mücadele etti. İlk oyunda başarılı olan Barbaros, Serhat ve Eray potadan kurtulurken Furkan, Tanya ve Uğur final eleme oyunu oynadı. Somer şefin imza tabağını yapmaya çalışan yarışmacılardan biri, MasterChef’ten elendi. Peki, bu akşam MasterChef Türkiye’ye kim veda etti? MasterChef’ten kim elendi? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 01.11.2020 23:47
Değiştirme Tarihi: 01.11.2020 23:47
MasterChef’te kim elendi, kim gitti? 1 Kasım MasterChef Türkiye 2020’ye kim veda etti?

TV8 ekranlarından ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye’de rekabetin dozu her hafta daha da artıyor. MasterChef’te bu akşam eleme gecesinde yarışmaya veda eden isim belli oldu. Mavi takım ve Kırmızı takım arasında oynanan dokunulmazlık oyunları sonrasında eleme potasına giren altı yarışmacı belirlendi. Bu haftanın eleme adayları, iki turdan oluşan eleme oyununda kıyasıya mücadele etti. İlk turda en başarılı üç yarışmacı Eray, Serhat ve Barbaros oldu. Final eleme oyununa kalan isimler ise Furkan, Tanya ve Uğur idi. Bu üç yarışmacıdan istenilen yemeği en zayıf hazırlayan kişi MasterChef’e veda etti. Peki, MasterChef’te kim elendi, kim gitti? MasterChef Türkiye’ye kim veda etti? İşte 1 Kasım 2020 MasterChef Türkiye eleme gecesi detayları…

HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye’de oluşturulan Mavi takım ile Kırmızı takım arasında üç dokunulmazlık oyunu oynandı. Bu oyunlardan ilkini kaybeden Kırmızı takımda Tanya ve Serhat ilk eleme adayları idi. İkinci dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takımda Barbaros ve Furkan eleme potasına girdi. Son dokunulmazlık oyununu kaybeden Mavi takımda ise Uğur ile Eray eleme adayı oldu.

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

MasterChef Türkiye’de eleme gecesi iki tur şeklinde düzenleniyor. İlk oyunda altı eleme adayı arasında yaratıcı yemek oyunu oynandı. Bu oyunda yarışmacılara Trabzon hurması verildi. Bunu ana ürün olacak şekilde bir yaratıcı yemek yapmaları istendi. Bazı yarışmacılar, oyun sırasında ne yapacaklarına tam karar veremedi ve bir süre bocaladılar. Sonrasında altı eleme adayı, verilen süre içinde yemeklerini yaptı ve şeflerin beğenisine sundu. Şefler, tadım yaptıktan sonra bu turda başarılı olan üç yarışmacı açıkladı. Bu turda MasterChef’te kalmayı garantileyenler Serhat, Barbaros ve Eray oldu.

MASTERCHEF’E KİM VEDA ETTİ?

Sevilen yarışmanın eleme gecesinde final eleme oyununa Tanya, Furkan ve Uğur kaldı. Bu üç yarışmacından istenilen yemek, Somer Şefin imza tabağı oldu. Bu üç yarışmacı, verilen sürede Somer şefin tabağına en yakın şekilde yapmak için uğraştı. Süre sonunda şefler, yemeğin tadı ile birlikte sunumunu da dikkate aldı. Değerlendirme sonunda gecenin en zayıf tabağına sahip olan Tanya, MasterChef’ten elendi.

MASTERCHEF TANYA KİLİTKAYALI KİMDİR?

Tanya Kilitkayalı, 7 Ocak 1995'te Kıbrıs’ta doğdu. Namık Kemal Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra 2016 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünü bitirdi.

Mezun olmasının ardından Alaçatı Alancha Restaurant’ta stajyer olarak çalıştı. Buna ek olarak, Arkın Palm Beach Hotel, Merit Royal, Salamis gibi ünlü otellerde stajyerlik yapan Tanya Kilitkayalı, 2017 yılında mezun olduğu okulda master yapma kararı aldı.

2019 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlayan Tanya Kilitkayalı, eğitim gördüğü okulda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı.

Tanya Kilitkayalı, Kıbrıs Mutfağı üzerine aile ile birlikte işlettiği bir restoranı var.