MasterChef’te kim elendi? Esra mı Sedat mı? 23 Ağustos 2020 MasterChef Türkiye’ye ilk veda eden isim

MasterChef Türkiye’de bu akşam sezonun ilk vedası yaşandı. Masterchef son bölümde haftanın eleme adayları belli olmuştu. 23 Ağustos Pazar günü MasterChef 2020’nin 34. bölümünde altı eleme adayı arasında yapılan eleme oyunu ile elenen isim final eleme oyunu ile belli oldu. MasterChef haftanın eleme adayları, bu akşam iki aşamalı oyun oynadılar. Son oyuna kalan Celal, Esra ve Sedat arasından bir kişi MasterChef'e veda etti. Peki, MasterChef’te kim elendi? MasterChef Türkiye haftanın eleme adayları kimler? MasterChef 2020’te ilk veda eden isim kim oldu? Sedat mı Esra mı? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 24.08.2020 00:14
Değiştirme Tarihi: 24.08.2020 00:55

Her bölümü ile izleyenlere ayrı bir lezzeti tanıştıran, farklı bir heyecan yaşatan MasterChef Türkiye 2020’de bu akşam bir yarışmacı hayallerine veda etti. MasterChef 2020’de haftanın eleme adayları, Mavi takım ve Kırmızı takım arasında oynanan 3 dokunulmazlık oyunu sonrasında belli oldu. Bu altı yarışmacı, bu akşam, 23 Ağustos Cuma günü, MasterChef 34. bölümde iki elemeli bir oyun oynadı. MasterChef Türkiye’de kalmayı garantileyen ilk oyun sonrasında 3 yarışmacı belli oldu . Diğer üç yarışmacı ise bir kez daha tezgah arkasına geçti ve MasterChef’te kalmak için mücadele etti. Peki, MasterChef’ten kim elendi? Kimler ilk turda başarılı oldu? Şefler, yarışmacılardan hangi yemekler istedi? Eleme potasına giren Duygu ile Ayyüce arasında neler yaşandı? MasterChef Türkiye 2020 eleme gecesine dair detaylar haberimizde.

MASTERCHEF 2020’DE KİM ELENDİ?

MasterChef Türkiye eleme gecesinde ilk oyun yaratıcılık oyunu idi. Yarışmacılar, yapacakları yemeği kendileri seçti ve marketten 3 dakika içinde alışveriş yaptı. Bu oyunda yarışmacılara verilen süre 40 dakika oldu. Süre sonunda tadım yapan şefler, MasterChef'te bir hafta daha yarışmayı garantileyen isimleri açıkladılar. İlk açıklanan isim ve gecenin en başarılı ismi Eray oldu. Sonrasında sırasıyla Duygu ve Ayyüce, ilk oyun sonrasında elenmekten kurtuldu.

MasterChef eleme gecesinde final oyununa kalan isimler Celal, Esra, Sedat oldu. Bu oyunda yarışmacılardan 40 dakika içinde "Ciğer Sarma" yapması istendi. Sürenin bitiminde tadımlar yapıldı ve şefler oybirliği ile kararlarını açıkladı. Final oyununda en başarılı tabağı çıkaran kişi, MasterChef Türkiye 2020 yoluna devam eden isim Celal oldu. Son ikiye kalanlar ise Sedat ile Esra oldu. Bu iki yarışmacıdan daha zayıf tabağa sahip  Sedat, MasterChef'ten elendi. 

MASTERCHEF'TE ELEME NASIL OLDU?

MasterChef Türkiye eleme gecesi başladı. Yeni bölümün başlaması ile şefler, bu akşam elemenin nasıl olacağını anlattı. MasterChef'te önceki sezonlarda eleme gecesinde bir oyun oynanıyor ve en zayıf tabağı hazırlayan yarışmacı eleniyordu. MasterChef 2020'de ise eleme finali iki aşamalı olacak. İlk oyunda başarılı olan üç isim, elenmekten kurtulurken diğer üç kişi ise bir oyun daha oynayacaklar. Bu oyunda ise en az başarılı olan yarışmacı MasterChef Türkiye'ye veda edecek.

MASTERCHEF TÜRKİYE HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

Fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye üçüncü sezonu tüm hızıyla devam ediyor. Hafta başında kaptanlık oyunu sonrasında Mavi takım ve Kırmızı takım yarışmacı kadrosu belirlenmişti. Sonrasında bu iki takım arasında üç dokunulmazlık oyunu oynandı. İlk oyunu kaybeden Kırmızı takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Duygu’nun eleme adayı Celal olmuş, oylama sonucunda en fazla isimi yazılan Sedat ikinci eleme adayı olmuştu. İkinci dokunulmazlık oyununu kaybeden Mavi takımda eleme adayları olarak Eray ve Esra çıkmıştı. Dün akşam oynanan dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takımda çıkan eleme adayları ise Ayyüce ve Duygu oldu. Böylece MasterChef’te haftanın eleme adayları Celal, Sedat, Eray, Esra, Ayyüce ve Duygu oldu.

AYYÜCE İLE DUYGU’NUN ARASINI AÇAN OYLAMA

MasterChef Türkiye son bölümde dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım oldu. Bu takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan isim Serhat, eleme potasına Ayyüce’yi göndermeyi seçti. Sonrasında yapılan oylamada ise Uğur ile Duygu’nun oy sayısı aynı çıkınca son eleme adayını belirlemek takım kaptanına kaldı. MasterChef Ayyüce’nin seçtiği isim kendisi olunca, eleme adayı olan Duygu, arkadaşı hakkında sert konuştu. Ayyüce ile Duygu arasında arasında gerilim eleme gecesinde de devam etti. Karşılıklı sözler sonrasında Ayyüce ile Duygu arkadaşlıklarının bozulduğunu ifade etti.