MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? MasterChef Türkiye'de Mavi takım ve kırmızı takım kadroları

MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı belli oldu. MasterChef Türkiye’de yeni sezonun ilk kaptanlık oyunu bu akşam oynandı. Bir ay boyunca yapılan elemeler sonrasında MasterChef 2020’nin ana kadrosunu oluşturan 16 yarışmacı belirlenmişti. Bu akşam, 17 Ağustos Pazartesi günü MasterChef’in 28. bölümünde büyük bir heyecan içinde geçen kaptanlık oyunu sonunda Mavi takımın kaptanı belli oldu. Kaptanlık oyununu kazanan yarışmacı, Kırmızı takımın kaptanı seçti. Sonrasında MasterChef Türkiye 2020’nin ilk Mavi takım ve Kırmızı takım yarışmacıları belirlendi. Peki, MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? Takımlar nasıl oluştu, Mavi takım ve Kırmızı takım yarışmacıları kimler oldu?

Yayınlanma Tarihi: 17.08.2020 23:49
Değiştirme Tarihi: 18.08.2020 00:08

Her bölümünde ayrı bir heyecan yaşatan ve farklı bir lezzetle buluşturan MasterChef Türkiye’de sezonun ilk kaptanlık oyunu oynandı. Bir ay önce başlayan elemeler sonrasında MasterChef 2020’nin ana kadro yarışmacıları belli oldu. Yeni sezonun 16 yarışmacısı, her hafta bir kişinin eleneceği MasterChef’te ilk kaptanlık oyununu kazanmak için mücadele etti. Sezonun ilk kaptanını belirleyecek oyunda yarışmacılardan “Tulumba Tatlısı” yapılması istendi. Bazı yarışmacıların istenilen tatlıyı yetiştiremediği oyunda Mavi takımın kaptanı, gecenin iyi tabağını hazırlayan yarışmacı oldu. Sonrasında Kırmızı takımın kaptanı seçildi ve iki takım yarışmacıları belirlendi. Peki, 17 Ağustos 2020 MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? Mavi takım ve Kırmızı takım yarışmacıları kimler oldu?

MASTERCHEF TÜRKİYE’DE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

TV8’in ilgiyle takip edilen yarışması MasterChef Türkiye’de bu akşam sezonun ilk kaptanlık oyunu heyecanı yaşandı. Şefler, mavi takımın kaptanını belirleyecek oyunda yarışmacılardan geleneksel boyda 25 tane tulumba tatlısı yapmalarını istedi. Bunun için 45 dakika süre verildi. Sürenin sonunda şefler, yapılan tatlıların tadımını yaptı. 7 yarışmacının tamamlayamadığı oyunda son üçe kalan isimler Berk, Tanya ve Serhat oldu. Şefler, oybirliği ile Tanya Kilitkayalı’nın hazırladığı tabağı en başarılı olarak seçti. MasterChef Tanya, sezonun ilk kaptanlık oyununu kazandı ve Mavi takımın kaptanı oldu.

MAVİ TAKIM VE KIRMIZI TAKIM YARIŞMACILARI KİMLER OLDU?

MasterChef 2020’de sezonun ilk kaptanlık oyununu kazanan isim Tanya oldu. Mavi takımın kaptanı olan Tanya, kırmızı takımın kaptanı olarak Ayyüce’yi seçti. İlk olarak Mavi takımdan başlayarak yarışmacılar seçilmeye başlandı. İşte MasterChef Türkiye 2020’nin ilk Mavi takım ve Kırmızı takım yarışmacıları…

MAVİ TAKIM: Emir, Berk, Esra, Ebru, Eray, Özgül, Gülşah ve kaptan Tanya

KIRMIZI TAKIM: Serhat, Barbaros, Duygu, Uğur, Furkan, Sedat, Celal ve kaptan Ayyüce