MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? 9 Kasım Kırmızı ve Mavi takım kaptanları kim oldu? Yeni takımlar!

MasterChef 2020’de bu akşam ekranlara bir kaptanlık mücadelesi geldi ve 9 Kasım Pazartesi günü Kırmızı ve Mavi takımların yeni kaptanları belli oldu! TV8 ekranlarının en çok sevilen yarışma programlarından biri olan MasterChef’te bu akşam kıyasıya bir mücadele vardı. Somer Şef, Mehmet Şef ve Danilo Şef, yarışmacılardan bu akşam çiğköfte hazırlamasını istedi ve stüdyoda birbirinden renkli anlar yaşandı. Birbirinden farklı yörelerin çiğköftelerini hazırlayan yarışmacılardan hangisinin kaptanlık oyununu kazanacağı ise yarışmanın sıkı takipçileri tarafından sorgulanmaya başladı! Peki, 9 Kasım Pazartesi günü MasterChef 2020'nin 96. yeni bölümünde kaptanlık oyununu kim kazandı? Bu hafta takımlar nasıl kuruldu? Haberimizde...

Yayınlanma Tarihi: 09.11.2020 22:41
Değiştirme Tarihi: 09.11.2020 23:06
MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? 9 Kasım Kırmızı ve Mavi takım kaptanları kim oldu? Yeni takımlar!

MasterChef 2020'de haftanın ilk günü oldukça heyecanlı bir oyun ile başladı ve yarışmacılar kaptanlık mücadelesi için kollarını sıvadı. 9 Kasım Pazartesi MasterChef 2020'de kaptanlık oyununda şefler, yarışmacılardan "çiğköfte" hazırlamalarını istedi. Bunun akabinde, yarışmacılar kendilerine sunulan renkli konseptin içinde birbirinden farklı yörelere ait en lezzetli çiğköfteyi yapmak için nefes kesen fakat aynı zamanda da yüzleri güldüren anları TV8 ekranları sayesinde evlerinize konuk etti! Peki, bu akşamın kazananı kim oldu? Yeni takım kaptanı olarak şefler kimin adını söyledi? İşte, 9 Kasım Pazartesi MasterChef 2020 yeni takım kaptanları ve haftanın yeni takımları...

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020’DE 9 KASIM PAZARTESİ YENİ TAKIM KAPTANLARI BELLİ OLDU!

Bu akşam MasterChef 2020'de muhteşem bir kaptanlık mücadelesi ekrana geldi ve yarışmacılar tüm gücüyle birbirinden lezzetli çiğköfteleri ortaya koydu. Günün sonunda en başarılı çiğköfteyi hazırlayan yarışmacı, yani Mavi takımın kaptanı belli oldu. Şefler tarafından Ayyüce, Eray ve Esra en başarılı tabağı hazırlayan ilk üç isim olarak seçildi.

Böylece, 9 Kasım Pazartesi günü MasterChef 2020'de kaptanlığı kazanan isim, haftanın yeni takım kaptanı Esra oldu. Esra, karşı takımın kaptanı olması için Emir'i seçti ve Kırmızı takımın bu haftaki kaptanı Emir oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020’DE BU HAFTA MAVİ TAKIM KAPTANI VE YARIŞMACILARI KİM OLDU?

Mavi takım kaptanı MasterChef Esra, takımına ilk olarak Serhat'ı seçti.

MAVİ TAKIM: Esra, Serhat, Özgül, Ayyüce, Ebru.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020’DE BU HAFTA KIRMIZI TAKIM KAPTANI VE YARIŞMACILARI KİM OLDU?

Kırmızı takım kaptanı Emir, takımına ilk olarak Barbaros'u seçti.

KIRMIZI TAKIM: Emir, Barbaros, Eray, Uğur, Sefa.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

DÜN AKŞAM MASTERCHEF'TE KİM ELENDİ?

"MasterChef 2020'de kim elendi" sorusunun yanıtı, nefes kesen yarışma programının takipçileri tarafından araştırılmaya devam ediyor. Haftanın eleme adayları olan Furkan, Barbaros ve Uğur, Mehmet Şef'in özel tarifi olan kaz ciğeri terrineyi en iyi şekilde hazırlayarak, şefin tabağına en yakın tabağı yapmaya çalıştı. Oldukça zorlu bir yemek olan kaz ciğeri terrineyi bitiren yarışmacılar arasında MasterChef'e bu hafta veda eden isim belli oldu. Furkan, Barbaros ve Uğur arasından zorlu mücadelede en kötü tabağı yaparak mücadeleye veda eden isim Furkan oldu.

MASTERCHEF FURKAN KİMDİR?

2014 yılında Etiler Turizm Otelcilik Lisesi’ne başlayan Furkan Yalçın, mesleğe babasının 2013 yılında aşçıbaşı olması ile ilgi duymaya başladığını ifade ediyor. Mutfağa bulaşıktan başlayıp mesleğin zorluklarını görerek değerini anladığını söyleyen Yalçın, lise hayatı boyunca farklı organizasyonlarda yer alarak mesleğe dair tecrübeler edindiğini belirtmiştir.

Lise eğitimine devam ederken Karaköy’de kafe ve restaurant mutfaklarında menülerini düzenleyerek ve kendi menümü sunmaya başlayan Furkan Yalçin, ilk stajına lise yıllarında başlamıştır.. Çin Mutfağı üzerine eğitimler alan Yalçın, daha sonra kendini geliştirerek çeşitli yerlerde stajını tamamlamıştır.

Emek vererek ve öğrenme arzusu ile staj yaptığını söyleyen Yalçın, stajının sonunda otel yönetimi ve şefler tarafından beğenildiğimi gösteren bir başarı belgesi almış; hemen ardından da yaptığı iş başvurusu sonucunda işe girmiştir. Okulu ve iş hayatını bir arada götürdüğü belirten Yalçın, okulunu 2018 yılında uluslararası ve Türkiye içi  yarışmalarda temsil etmesinin ardından, ödül almış ve mezuniyetinin ardından resmi olarak iş hayatına atılmıştır.

Bu süreçte, İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde 4 yıllık Gastronomi bölümünü kazanan ve iş ile eğitim hayatını tekrar bir arada götürmek zorunda kalan Furkan Yalçın, 2019 yılında MasterChef’e katılmış fakat konsantrasyon bozukluğu yaşadığı için basit bir tabakla elenmiştir.

Birçok sebep yüzünden okulunu yarım bırakmak zorunda kalan Furkan Yalçın, sonrasında iş hayatına odaklanarak kendisi için bir kariyer planı yapmıştır.

İl dışı ve il içinde ünlü şeflerle çalışarak kendine birçok deneyim kattığını ifade eden Yalçın, 2020 yılında çok iyi bir şekilde hazırlanarak Masterchef’e başvurduğunu ve başvurusunun kabul edildiğini; başvurusu onaylandıktan sonra ana kadroya seçilmesinin akabinde iş yerinden istifa ettiğini söylüyor.

Furkan Yalçın, sadece MasterChef’e odaklandığını ve yarışma boyunca her şeyin üstesinden geleceğine inandığının altını çiziyor.