MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? 7 Aralık MasterChef 2020’de takımlar nasıl oluştu?

MasterChef Türkiye’de bu akşam sezonun son kaptanlık oyunu ekrana geldi. Temmuz ayında eleme turları ile başlayan ve 16 kişilik ana kadrosunu oluşturan MasterChef 2020’de son 6’ya kalan isimler belli oldu. Bu yarışmacılar, 7 Aralık Pazartesi akşamı MasterChef 116. bölümde son kaptanlık oyunu için karşı karşıya geldi. Şefler, son kaptanı belirlemek için yarışmacılardan on adet çöp şiş istedi. En iyi tabağı hazırlayan Mavi takım kaptanı oldu ve kırmızı takım kaptanını belirledi. Ve son kez takımlar oluşturulacak. Peki, MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? Son kaptanlar kimler oldu? Takımlar hangi yarışmacılardan oluştu? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 07.12.2020 22:54
Değiştirme Tarihi: 08.12.2020 00:37

Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye’de 2020 sezonu finaline az bir zaman kaldı. İlk altıya kalan yarışmacılar, MasterChef son bölümde yapılan eleme gecesi ile belli oldu. Bu yarışmacılar, MasterChef 2020’nin 116. bölümünde son kez kaptanlık oyunu için mücadele etti. 7 Aralık Pazartesi akşamı ekrana gelen MasterChef yeni bölümde Mavi takım kaptanı olmak için en lezzetli çöp şişleri yapmaya çalıştı. Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna şefler, son kaptanı seçtikten sonra bu haftanın takım kadroları ortaya çıktı. Peki, MasterChef’te bu akşam kaptanlık oyununu kim kazandı? Mavi takım kaptanı ve Kırmızı takım kaptanı kim oldu? Haftanın takımları nasıl oluştu? İşte MasterChef yeni bölüme dair detaylar…

MASTERCHEF’TE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye yeni bölümde şefler, son kaptanlık oyunu için yarışmacılardan her şişte beş adet olmak üzere 10 çöp şiş ve yanında ızgara soğan, lavaş ve ayran da yapmalarını istedi. Bu menüyü hazırlamaları için verilen süre 45 dakika oldu. Sürenin sonunda şefler yapılan yemeklerin tadımını yaptı ve üç finalisti açıkladı. Serhat, Sefa ve Emir kaptanlık oyununda finale kalan isimlerdi. Bu yarışmacılar arasında üçüncü olan Emir oldu. Kaptanlık oyununu kazanan ve MasterChef 2020'nin son Mavi takım kaptanı Sefa oldu. Sefa, böylece ilk defa kaptanlık kazanmış oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF’TE KAPTANLAR KİMLER OLDU?

MasterChef 2020’de son kaptanlık oyunu sonrasında Sefa, Mavi takım kaptanı oldu. Ve kendisine rakip olacak Kırmızı takım kaptanı olarak Emir'i seçti. Böylece Emir, sezonun en çok kaptanlık yapan yarışmacısı oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHFE’TE HAFTANIN TAKIMLARI NASIL OLUŞTU?

Bu haftanın kaptanları olan Sefa ile Emir’in seçimleri ile takımlar şu şekilde oluştu;

MAVİ TAKIM: Sefa, Barbaros, Serhat

KIRMIZI TAKIM: Emir, Özgül, Eray

Haber ile ilgili metin girin!.

KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANACAK?

MasterChef Türkiye’de bu akşam son olarak kaptanlar arası düello ekrana geldi. Bir takıma avantaj kazandıracak kaptanlar düellosunda Sefa ve Emir, şeflerin ne yapmaya çalıştı ve onlara en yakın ürünü çıkarmaya çabaladı. Kaptanlar düellosunda ilk olarak yarışmacılar karşısına Danilo şef çıktı. Sonrasında Mehmet şef devraldı. Son olarak ise Somer şef yemeği tamamladı. Bu sırada yarışmacılara, üstten arkadaşları da yapacakları yemekte yardım etmeye çalıştı. Sürenin sonunda şefler tadım yaptıkları yemeklerden en çok beğendiğini açıkladı. Buna göre bu akşam kaptanlar düellosunu kazanan Sefa ve böylece Mavi takım kazandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF’İN İLK ALTI YARIŞMACILARI KİMLER?

MasterChef son bölümde yapılan eleme oyunu sonrasında yarışmaya veda eden Ebru oldu. Böylece MasterChef 2020’nin son altı yarışmacıları Eray, Serhat, Barbaros, Özgül, Emir, Sefa oldu.