MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? 5 Ekim MasterChef 2020’de mavi takım kaptanı kim oldu?

MasterChef Türkiye’de bu akşam kaptanlık oyunu heyecanı yaşandı. 5 Ekim Pazartesi MasterChef 71. Bölümde sekizinci haftanın takımlarını belirlemek için son 15 yarışmacı kaptanlık oyunu oynadı. Ton balığı verilen yarışmacılardan yaratıcı bir yemek yapılması istendi. Mavi takım kaptanı olmak isteyen yarışmacılar, en iyi tabağı çıkarmak için çabaladı. MasterChef 2020 jürisi olan Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna ise yapılan yemeklerin tadımı sonrasında kaptanlık oyununu kazanan yarışmacıyı ilan ettiler. Peki, MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı, kim mavi takım kaptanı oldu? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 05.10.2020 22:38
Değiştirme Tarihi: 05.10.2020 22:38
MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? 5 Ekim MasterChef 2020’de mavi takım kaptanı kim oldu?

Ekranların en çok izlenen programı MasterChef Türkiye’de sekizinci hafta, kaptanlık oyunu ile başladı. Yeni hafta itibariyle MasterChef 2020’ye yedekten yarışmacı katılmayacak. Dün akşam Duygu’nun elenmesi ile geriye kalan 15 yarışmacı, yeni haftanın mavi takım kaptanı olmak için mutfakta hünerlerini ortaya koydu. Kaptanlık oyunu konusu ton balığı ile yaratıcı bir yemek yapmak idi. Kıyasıya rekabetin sonunda MasterChef Türkiye’de sekizinci haftanın kaptanlık oyununu kazanan, mavi takım kaptanı olan yarışmacı, şefler oybirliği ile açıkladı. Peki, MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? 5 Ekim 2020 MasterChef 70. bölüm kaptanlık oyunu detayları…

MASTERCHEF’TE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef’te bu akşam kaptanlık oyununda yarışmacılardan “Ton Balığı” esas ürün olacak şekilde yaratıcı bir yemek yapmaları istendi. Bu yemek için verilen süre 40 dakikaydı. Süre bitiminde şefler, hazırlanan yemeklerden çok memnun kaldıklarını söyledi. Tadım sonrasında son üçe kalan isimler Esra, Walison, Tanya oldu.

MASTERCHEF’TE MAVİ TAKIM KAPTANI KİM OLDU?

MasterChef 2020’de bu haftanın kaptanlık oyunu çok zorlu geçti. Birbirinden güzel yemekler arasından kaptanlık oyununu kazanan Esra, Mavi takım kaptanı oldu.

KIRMIZI TAKIM KAPTANI KİM OLDU?

Mavi takım kaptanı olan Esra, rakibi olan Kırmızı takım kaptanı olarak Ebru’yu seçti.

MASTERCHEF 2020’DE GEÇEN HAFTA KİM ELENDİ?

MasterChef Türkiye’nin yedinci haftasında eleme adayları; Esra, Uğur, Duygu, Eray, Sefa ve Didem idi. İlk turda başarılı olan üç yarışmacı Uğur, Esra ve Eray oldu. Final eleme oyununa kalan Didem, Sefa ve Duygu Danilo şefin özel tarifini yapmak için çabaladı. Duygu, yarışma ve kariyeri arasında bir karar vermek zorunda kaldığını ve bu yüzden eleme oyununda yemekte ciddi bir hata yaptığını itiraf etti. Tadım sırasında şefler tarafından farkına varılan bu hatanın yarışmacı tarafından da itiraf edilmesi sonucunda Duygu, MasterChef Türkiye’ye veda eden isim oldu.