MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? 28 Eylül MasterChef 2020’de mavi takım kaptanı kim oldu?

Ekranların sevilen yarışması MasterChef’te kaptanlık oyununu kazanan belli oldu. MasterChef Türkiye’nin yedinci haftasında 16 yarışmacı, mavi takım kaptanı olmak için kıyasıya yarıştı. 28 Eylül Pazartesi Masterchef 2020’nin 66. bölümünde kaptanlık oyununda yarışmacılardan lahmacun yapılması istendi. Heyecan, eğlence ve rekabet dolu kaptanlık oyununda en iyi tabağı çıkaran yarışmacı, şeflerin oybirliği ile açıklandı. Peki, MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? Mavi takım kaptanı kim oldu? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 28.09.2020 22:57
Değiştirme Tarihi: 28.09.2020 22:57
MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? 28 Eylül MasterChef 2020’de mavi takım kaptanı kim oldu?

TV8’in izlenme rekorları kıran fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye’de üçüncü sezon tüm heyecanıyla devam ediyor. 28 Eylül 2020 tarihli MasterChef 66. bölümde yarışmacılar, mavi takım kaptanı olmak için kıyasıya mücadele etti. Kaptanlık oyununda istenen yemek ise lahmacundu. Her yarışmacı, verilen sürede en iyi lahmacunu yapmak için kıyasıya rekabet etti. Şefler, tadımlarını yaptıktan sonra kaptanlık oyununu kazanan, Mavi takım kaptanı olan yarışmacıyı ilan etti. Peki, MasterChef’te kim kazandı, kaptanlık oyununu kim kazandı?

MASTERCHEF’TE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Bu akşam, MasterChef’te kaptanlık oyunu için yarışmacılardan istenen yemek, lahmacun oldu. Şefler, altı adet lahmacunun hangi boyutta ve nasıl olması gerektiğini açıkladı. Sonrasında verilen 45 dakika içinde dört yarışmacı haricinde lahmacunu yetiştiremeyen olmadı. Şefler, karışık bir şekilde yapılan lahmacunların tadına baktı. Sonrasında altı yarışmacının tabakları bir kez daha kontrol edildi. Son olarak finale kalan isimler ise Berker, Esra ve Serhat oldu.

MAVİ TAKIM KAPTANI KİM OLDU?

Kaptanlık oyununda finale kalan isimler arasında Berker, diğer iki kişiye göre daha zayıf olduğu için gecenin en iyi üçüncü tabağını hazırlayan kişi oldu. En iyi lahmacunu yapan ve kaptanlık oyununu kazanan ise şeflerin oybirliği ile Serhat oldu. MasterChef 2020’nin 7. Haftasında mavi takım kaptanı Serhat oldu.

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

MasterChef’in geçen haftasında dokunulmazlık oyunlarından birini Mavi takım, ikisini Kırmızı takım kaybetti. Mavi takımdan eleme adayı Barbaros ve Celal olurken Kırmızı takımda Özgül, Eray, Ayyüce ve Esra oldu. Eleme gecesinde bu altı yarışmacı arasında en zayıf tabağı hazırlayan Celal oldu. Böylece, Celal MasterChef’in altıncı haftasında yarışmaya veda etti.

BU HAFTA YEDEKLERDEN KATILAN KİM OLDU?

MasterChef Türkiye’de yedinci hafta yedeklerden yarışmaya dahil olan isim Didem Devay oldu.