MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? 16 Kasım MasterChef Türkiye’de mavi takım kaptanı kim oldu?

Ekranların sevilen yarışması MasterChef Türkiye 2020’de bu akşam kaptanlık oyunu heyecanı yaşandı. MasterChef’in son dokuz yarışmacısı, 14. haftanın ilk gününde Mavi takım kaptanı olmak için mutfağa girdi. Kaptanlık oyununu kazananı belirleyecek yemek ise mantı idi. Yarışmacılar, verilen süre içinde farklı mantı tarifleri ile şeflerin karşısına çıktı. Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’dan oluşan jüri ise en lezzetli mantı tabağını seçti ve kaptanlık oyununu kazanan ismi açıkladı. Peki, MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? MasterChef’te bu hafta mavi takım kaptanı kim oldu?

Yayınlanma Tarihi: 16.11.2020 22:50
Değiştirme Tarihi: 16.11.2020 22:50
MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? 16 Kasım MasterChef Türkiye’de mavi takım kaptanı kim oldu?

TV8’in ilgiyle takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye’de yeni hafta kaptanlık oyunu ile açıldı. Esra’nın elenmesi ile dokuz kişi kalan MasterChef 2020 yarışmacıları, Mavi takım kaptanı olmak için mücadele etti. Şefler, yarışmacılardan Mavi takım kaptanı olmaları için mantı yapmalarını istedi. Her yarışmacı, farklı mantılar yaparak kaptanlık oyununu kazanmaya çalıştı. Şeflerin oybirliği ile MasterChef’te kaptanlık oyununu kazanan belli oldu. Peki, MasterChef 2020’de bu hafta kaptanlık oyununu kazanarak Mavi takım kaptanı kim oldu? İşte 16 Kasım MasterChef 101. bölüm kaptanlık oyunu detayları…

MASTERCHEF’TE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef 2020’nin 14. Haftasında kaptanlık oyununda yarışmacılar birbirinden farklı mantılar yaparak yarıştı. Yarışmacılar, farklı mantıları yapmak için kolları sıvadı ve tüm hünerlerini sergiledi. Verilen sürenin bitiminde şefler tek tek mantıları denedi. Dokuz yarışmacı arasından finale kalan isimler Barbaros, Uğur, Emir ve Sefa oldu.

MASTERCHEF’TE MAVİ TAKIM KAPTANI KİM OLDU?

MasterChef kaptanlık oyununda finale kalan dört yarışmacı arasından gecenin en iyi mantısını yapan yarışmacı Barbaros, Mavi takım kaptanı olmaya hak kazandı.

GEÇEN HAFTA MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

MasterChef Türkiye’de geçen hafta Mavi takım kaptanı Esra olmuş ve Emir’i kırmızı takım kaptanı seçmişti. Bu iki kaptanın kurduğu Mavi takım ile Kırmızı takım, geçen hafta 4 takım oyununda karşı karşıya geldi. Mavi takım, ilk olarak ödül oyununu ve sonrasında iki dokunulmazlık oyununu kazandı. Kırmızı takım ise son dokunulmazlık oyununu kazandı. Bu oyunu kaybeden Mavi takımda yapılan oylamada eleme adayı Esra oldu. Kırmızı takımdan ise eleme adayı olarak Eray ile Barbaros çıktı. Bu üç yarışmacı ile yapılan eleme oyununda gecenin en zayıf tabağını hazırlayan Esra, MasterChef Türkiye’ye veda etti.