MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? 12 Ekim MasterChef Türkiye’de mavi takım kaptanı kim oldu?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye 2020’de dokuzuncu hafta başladı. 12 Ekim Pazartesi akşamı MasterChef 76. bölümünde 14 yarışmacı arasında kaptanlık oyunu oynandı. Yarışmacılara verilen tavuk ile yaratıcı bir yemek yapmaları istendi. Birbirinden nefis yemeklerin yapıldığı kaptanlık oyununda şefler birinci olan yarışmacıyı belirlemekte zorlandı. Haftanın kaptanları kimler olacak ve takımları nasıl oluşacak merakla bekleniyordu. Peki, MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı, mavi takım kaptanı kim oldu? İşte kaptanlık oyununa dair detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 12.10.2020 22:48
Değiştirme Tarihi: 12.10.2020 22:48
MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? 12 Ekim MasterChef Türkiye’de mavi takım kaptanı kim oldu?

TV8’in fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye’de dokuzuncu haftanın kaptanlık oyunu bu akşam yapıldı. Son olarak Walison Fonseca’nın elenmesi sonrasında kalan 14 yarışmacı, mavi takım kaptanı olmak için lezzet rekabetine girdi. MasterChef kaptanlık oyununda şefler, yarışmacılardan tavuk ile yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. Gecenin en iyi tabağını çıkaran yarışmacı, kaptanlık oyununu kazandı ve Mavi takım kaptanı oldu. İşte 11 Ekim MasterChef 76. bölümde oynanan kaptanlık oyununda yaşananlar…

MASTERCHEF’TE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef 2020’de bu akşam kaptanlık oyununda yarışmacılara tavuk verildi ve bununla bir yaratıcı yemek yapmaları istendi. Verilen süre içinde en iyi yemeği yapan yarışmacı, bu haftanın Mavi takım kaptanı olacaktı. Süre bitiminde ise şeflerin önüne epey iddialı yemekler konuldu. Şefler, kaptanlık oyununu kazanan yarışmacıyı belirlemek için on dört kişi arasından son üçe kalanlar Emir, Özgül ve Uğur oldu. Şeflerin kararına göre bu gecenin üçüncüsü Emir oldu. Kaptanlık oyununu kazanan ise Uğur oldu.

MAVİ TAKIM KAPTANI KİM OLDU?

MasterChef’te kaptanlık oyununu kazanan Uğur, bu haftanın Mavi takım kaptanı olmayı başardı. Uğur, bir hafta boyunca karşılaşacağı Kırmızı takımın kaptanı olarak da Sefa'yı seçti.

MASTERCHEF’TE GEÇEN HAFTA KİM ELENMİŞTİ?

MasterChef Türkiye’de geçen hafta Kırmızı takım, 3 dokunulmazlık oyununu da kaybetti. Bunun sonucunda altı yarışmacı eleme potasına girdi. Eleme adayları Serhat, Walison, Berker, Tanya, Sefa ve Ebru oldu. Eleme gecesindeki ilk turu Serhat, Berker ve Tanya geçmeyi başardı. Final eleme oyununa kalan yarışmacılardan Sefa, en iyi tabağı çıkaran isim oldu. MasterChef’te elenen isim ise Walison oldu.