MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı? 7 Aralık 2020 MasterChef’te kaptanlar düellosu avantajı neydi?

Ekranların heyecan dolu yarışması MasterChef Türkiye’de bu akşam sezonun son kaptanlık oyunu oynandı. Bu oyun sonrasında kaptanlık oyununu kazanan Sefa, son Mavi takım kaptanı oldu. Sefa’nın Kırmızı takım kaptanı olarak seçtiği isim ise Emir oldu. Bu iki kaptan, takımları oluşturduktan sonra kaptanlar düellosunda karşı karşıya geldi. MasterChef 116. bölümünde kaptanlar düellosunda ise çok eğlenceli, yorucu ve zorlu bir oyunla karşı karşıya kaldılar. Peki, 7 Aralık 2020 MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı? Kaptanlar düellosu avantajı nedir?

Yayınlanma Tarihi: 08.12.2020 00:18
Değiştirme Tarihi: 08.12.2020 00:18
MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı? 7 Aralık 2020 MasterChef’te kaptanlar düellosu avantajı neydi?

TV8 ekranlarından büyük bir ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2020’de son kaptanlık oyununu kazanan belli oldu. Bu sezonun son kaptanlık oyununda en iyi çöp şiş yapan Sefa, Mavi takım kaptanı oldu. Sefa’nın Kırmızı takım kaptanı tercihi ise Emir’den yana oldu. Sonrasında kaptanların seçimleri ile haftanın takımları oluşturuldu. Son olarak ise kaptanlar karşı karşıya geldi ve kaptanlar düellosunda avantajı kazanmak için mücadele etti. Karşılarında üç şefin sırayla yaptıklarını anlamaya çalışan yarışmacılar hem eğlendiler hem de yorucu bir düello oynadılar. Peki, MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı, ne avantaj elde etti? İşte 7 Aralık Pazartesi MasterChef 116. bölümündeki kaptanlar düellosu detayları…

MASTERCHEF’TE KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’nin 116. bölümünde sezonun kaptanlar düellosu ekrana geldi. Kaptanlık oyununu kazanan Sefa, Kırmızı takım kaptanı olarak Emir’i seçti. Bu iki kaptan tarafından haftanın takımları oluşturulduktan sonra kaptanlar düellosunda karşı karşıya geldi. Kaptanlar, düelloda farklı bir oyunla karşılaştı. Şefler, sırayla kaptanların karşısında bir yemek yapmaya başladı. Bu sırada yarışmacılar da onların yaptıklarını anlamaya çalıştı. Danilo şefle başlayan, Mehmet şefle devam eden ve Somer şefle sona eren yemeği, en iyi şekilde hazırlayan Sefa, kaptanlar düellosunu kazandı.

KAPTANLAR DÜELLOSU AVANTAJI NEYDİ?

Bu akşam oynanan kaptanlar düellosunda kazanılan avantaj, Perşembe günü oyun öncesinde açıklanacak.

MASTERCHEF’TE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef 2020’nin son bölümünde bu akşam yarışmanın son 6’sına kalan Serhat, Eray, Emir, Barbaros, Özgül ve Sefa bu akşam son kaptanlık oyunu için mücadele etti. Şefler yarışmacılardan çöp şiş yapmasını istedi ve en iyi çöp şiş tabağını yapan yarışmacı bu yılın son mavi takım kaptanlığını kazanan isim oldu. Heyecan dolu yarışmanın kazananı en iyi tabağı hazırlayan ve şefler tarafından belirlenen Sefa oldu. Mavi takım kaptanı olan Sefa, Kırmızı takım kaptanı olarak Emir’i seçti.

HAFTANIN TAKIMLARI KİMLERDEN OLUŞTU?

Bu haftanın kaptanları olan Sefa ile Emir’in seçimleri ile takımlar şu şekilde oluştu;

MAVİ TAKIM: Sefa, Barbaros, Serhat

KIRMIZI TAKIM: Emir, Özgül, Eray