MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı? 23 Kasım MasterChef 2020’de hangi takım ne avantaj kazandı?

MasterChef Türkiye’de bu akşam yeni haftanın kaptanları ve takımları belli oldu. Baştan sona heyecan içinde geçen kaptanlık oyununda en lezzetli çiğböreği yapan Ebru, mavi takım kaptanı oldu. Ebru’nun Kırmızı takım kaptanı olarak seçtiği isim ise Sefa oldu. 23 Kasım MasterChef 106. bölüm finalinde ise kaptanlar düellosu yapıldı. Kazanan kaptan, takımına iki avantaj birden kazandırdı… Peki, MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı? MasterChef 2020’de düelloda kazanılan avantaj neydi?

Yayınlanma Tarihi: 24.11.2020 00:27
Değiştirme Tarihi: 24.11.2020 00:27
MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı? 23 Kasım MasterChef 2020’de hangi takım ne avantaj kazandı?

Ekranların sevilen yarışması MasterChef Türkiye’de yeni bir hafta yeni heyecanlar ile başladı. 15. haftasında kaptanlık oyunu ile başlayan MasterChef 106. bölümünde sekiz yarışmacı, en iyi çiğbörekleri yapmak için uğraştı. Yapılan çiğbörekler arasından şeflerin en beğendiği Ebru’nun yaptıkları oldu. Böylece kaptanlık oyununu kazanan Ebru, Mavi takım kaptanı oldu. Onun kırmızı takım kaptanı olarak seçimi ise Sefa oldu. Haftanın kaptanları tarafından takımlar oluşturuldu. Son olarak ise kaptanları karşı karşıya geldi ve kaptanlar düellosu oynandı. Kazanan kaptan, takımına iki önemli avantaj kazandırdı. Peki, MasterChef’te kaptanları düellosunu kim kazandı? Düellonun kazandırdığı avantaj neydi? İşte detaylar…

MASTERCHEF’TE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef’te yeni haftanın kaptanlık oyununda yarışmacılardan çiğbörek yapılması istendi. 10 tane çiğbörek için verilen süre ise 50 dakika oldu. Sürenin dolması sonrasında şefler tadım yaparak en lezzetli üç tabağı açıkladı. Sefa, Eray ve Ebru, kaptanlık oyununda finale kalan isimlerdi. Bu isimler arasında rakiplerine göre daha başarılı olan Ebru, bu akşam kaptanlık oyununu kazandı.

HAFTANIN KAPTANLARI VE HAFTANIN TAKIMLARI

Kaptanlık oyununu kazanan Ebru, Mavi takım kaptanı olurken Kırmızı takım kaptanı olarak Sefa’yı seçti. Bu iki kaptan tarafında oluşturulan haftanın takımları kadrosu ise şöyle;

MAVİ TAKIM: Ebru, Özgül, Serhat, Uğur

KIRMIZI TAKIM: Sefa, Barbaros, Emir, Eray

MASTERCHEF’TE KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

MasterChef’te bu akşam son olarak kaptanlar düellosu yapıldı. Şefler, kaptanlar düellosunda Sefa ve Ebru’dan kuzu kol sarma yapmalarını istedi. Verilen 50 dakikalık süre sonunda şeflerin beğenisine sunulan yemeklerin tadımı yapıldı. Jürinin oybirliği ile aldığı karara göre MasterChef 2020’de kaptanlar düellosunu kazanan Sefa oldu.

KAPTANLAR DÜELLOSU AVANTAJI NEYDİ?

MasterChef Türkiye’de bu akşam yapılan kaptanlar düellosunu kazanan isim, iki önemli avantajı takımına kazandırdı. Şeflerin açıkladığı avantaja göre kazanan kaptan, yapılacak ilk dokunulmazlık oyununda verilen üç konseptten birini belirleyecek ve yapılacak düelloda eşleşmeleri belirleme şansına sahip olacak.