MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı? 2 Kasım MasterChef’te kaptanlar düellosu avantajı neydi?

MasterChef Türkiye’de bu akşam kaptanlık oyunu sonrasında kaptanlar düellosu oynandı. 2 Kasım Pazartesi günü MasterChef 91. bölümde on ikinci hafta heyecanı kaptanlık oyunu ile başladı. Bu oyunu kazanan Emir, mavi takım kaptanı oldu ve Kırmızı takım kaptanı olarak ise Serhat’ı seçti. Bu iki kaptan, haftanın takımlarını oluşturduktan sonra kaptanlar düellosunda karşı karşıya geldi. Yarışmacılardan istenen yemek ise Ekşili Köfte oldu. Bu yemeği rakibine göre daha güzel yapan kaptan, düelloyu kazanarak avantajı takımına kazandırdı. Peki, MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı? Kaptanlar düellosu ne avantaj kazandırdı?

Yayınlanma Tarihi: 03.11.2020 00:49
Değiştirme Tarihi: 03.11.2020 00:49
MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı? 2 Kasım MasterChef’te kaptanlar düellosu avantajı neydi?

TV8 ekranlarından büyük bir ilgiyle takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye’de heyecanlı bir hafta daha başladı. MasterChef son bölümde yarışmaya veda eden isim Tanya olmuştu. Kalan son 11 yarışmacı, bu akşam MasterChef 12. haftanın kaptanlık oyunu için karşı karşıya geldi. Gecenin en iyi yemeğini yapan ve rakiplerini geride bırakan Emir, kaptanlık oyununu kazandı ve Mavi takım kaptanı oldu. Kırmızı takım kaptanı olarak ise Serhat’ı seçti. Bu iki kaptanın seçimleri ile haftanın takımları oluşturuldu. Son olarak ise Emir ile Serhat arasında kaptanlar düellosu oynandı. Peki, Kaptanlar düellosunu kazanarak takımına avantaj kazandıran kaptan kim oldu? İşte 2 Kasım Pazartesi MasterChef 91. Bölüm detayları…

KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef 2020’nin 12. haftasında kaptanlık oyunu, iki tur şeklinde yapıldı. İlk turda yarışmacıların beşi başarılı olup sonraki tura geçti. Kaptanlık oyunu final turunda beş yarışmacıdan tuzlu krep yapması istendi. Şeflerin beğenisini kazanan, gecenin en iyi tabağını hazırlayan yarışmacı Emir oldu ve kaptanlık oyununu kazandı.

KAPTANLAR KİMLER OLDU?

Bu akşam MasterChef’te kaptanlık oyununu kazanan Emir, Mavi takım kaptanı oldu. Sonrasında ise Kırmızı takım kaptanı olarak Serhat’ı seçtiğini açıkladı.

TAKIMLAR HANGİ YARIŞMACILARDAN OLUŞUYOR?

MAVİ TAKIM: Emir, Furkan, Esra, Sefa, Ayyüce, Eray

KIRMIZI TAKIM: Serhat, Barbaros, Uğur, Özgül, Ebru

KAPTANLIK OYUNU AVANTAJI NEYDİ?

MasterChef Türkiye’de kaptanlar düellosu avantajı, bu sezon ilk defa veriliyor. Bu akşam, düelloyu kazanan kaptan, ilk dokunulmazlık oyununda yapılacak menüyü belirleyecek. Ve kazanan kaptan, menüyü bir gün önce belirleme ve takımı ile bu menüyü çalışma imkanı olacak. Rakip takım ise menüyü dokunulmazlık oyunu günü öğrenecek.

KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

MasterChef’te bu akşam özel bir kaptanlar düellosu oynandı. Mavi takım kaptanı Emir ile Kırmızı takım kaptanı Serhat arasında geçen düelloyu kazanan, çok önemli bir avantaj kazanacaktı. Şefler tarafından açıklanan bu avantaj, bu sezon ilk defa verilecek.  Şefler, kaptanlar düellosunda yarışmacılardan ekşili köfte yapmalarını istedi. Bunun için 40 dakika süre verildi. Bu sürenin sonunda şefler tarafından yapılan tadım, düelloyu kazanan ismi belirledi. Şeflerin oybirliği ile bu akşam MasterChef’te kaptanlar düellosunu kazanan