MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı? 16 Kasım MasterChef’te kaptanlar düellosu avantajı nedir?

MasterChef Türkiye’de bu akşam kaptanlık oyunu heyecanı yaşandı. Yarışmacı sayısının azalması ile rekabetin arttığı MasterChef 2020’de yeni haftanın kaptanları kim olacak, takımlar nasıl oluşacak merak ediliyordu. 16 Kasım Pazartesi MasterChef 101. bölümde kaptanlık oyunu sonucunda Mavi takım kaptanı ve onun seçimi ile Kırmızı takım kaptanı belli oldu. Devamında ise MasterChef’te haftanın takımları ortaya çıktı. Son olarak ise bir takıma büyük bir avantaj kazandıracak kaptanlar düellosu oynandı. Peki, MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı? Kaptanlar düellosu avantajı nedir?

Yayınlanma Tarihi: 17.11.2020 00:34
Değiştirme Tarihi: 17.11.2020 00:36
MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı? 16 Kasım MasterChef’te kaptanlar düellosu avantajı nedir?

Ekranların büyük bir ilgiyle takip edilen yarışması MasterChef Türkiye’de heyecan tüm hızıyla devam ediyor. Son dokuza kalan yarışmacılar, MasterChef’in 14. haftasında ilk olarak kaptanlık mücadelesi verildi. Nefis mantı çeşitlerinin yapıldığı kaptanlık oyunu sonucunda Mavi takım kaptanı ve Kırmızı takım kaptanı belli oldu. MasterChef’te haftanın takımlarının oluşturulması sonrasında ise kaptanlar bir düello yaptı. Kaptanlar düellosunu kazanan kaptan, takımına önemli bir avantaj kazandırdı. Peki, MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı? Takımına ne avantaj kazandırdı? İşte 16 Kasım MasterChef 101. bölüm detayları…

MASTERCHEF’TE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef’te bu akşam kaptanlık oyununda yarışmacılardan mantı yapmaları istendi. 45 dakika süre verilen yarışmacılar, ellerinden gelen en iyi mantıyı yapmaya çalıştı. Sürenin sonunda şeflerin beğenisine birçok farklı mantı çeşidi sunuldu. Şefler, mantıların tadımını yaptı ve içlerinden en beğendikleri mantıyı yapan yarışmacının Barbaros olduğunu açıkladı. Böylece Barbaros, MasterChef’te ilk defa kaptanlık oyununu kazanmış oldu.

HAFTANIN KAPTANLARI KİMLER OLDU, TAKIMLAR NASIL OLUŞTU?

Kaptanlık oyununu kazanan Barbaros, Mavi takım kaptanı olurken Kırmızı takım kaptanı olarak ise Serhat’ı seçti. Sonra Barbaros ve Serhat, yarışmacılardan tek tek seçim yaparak Mavi takım ve Kırmızı takımı şu şekilde oluşturdu;

MAVİ TAKIM: Barbaros, Özgül, Emir, Sefa, Ebru

KIRMIZI TAKIM: Serhat, Ayyüce, Eray, Uğur

KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

MasterChef’te bu akşam son olarak kaptanlar düellosu ekrana geldi. Mavi takım kaptanı Barbaros ile Kırmızı takım kaptanı Serhat arasındaki düelloda şeflerin istediği yemek Kuzu Güveç oldu. Bu yemeği yapmaları için kaptanlara 50 dakika süre verildi. Süre bitiminde kaptanlar, güveç ve yanında pilavı şeflerin beğenisine sundu. Şefler tadım yaptıktan sonra haftanın ilk oyununda kazanan yarışmacıyı açıkladı. Şeflerin verdiği karara göre daha başarılı güveç hazırlayan Barbaros, kaptanlar düellosunu kazandı ve takımına büyük bir avantaj kazandırdı.

KAPTANLAR DÜELLOSU AVANTAJI NEDİR?

Kaptanlar düellosunu kazanan takımına ilk dokunulmazlık oyunu menüsünü oluşturma avantajını kazandırdı. Haftanın ilk dokunulmazlık oyunu öncesinde şefler; çorba, soğuk başlangıç, ara sıcak, ana yemek ve tatlıdan türlerinden üçer çeşit kazanan kaptana gösterecek. Kaptan ise bu üçer çeşit yemekler arasından birer tane seçerek menüyü oluşturacak. Bunu beş dakika içinde yapacak olan kaptan, takımına da danışabilecek.