MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı? 14 Eylül MasterChef Türkiye kaptanlar düellosunda ödül neydi?

MasterChef Türkiye’de beşinci haftanın kaptanlık oyunu kadar kaptanlar düellosu da heyecan verici idi. Yeni haftanın ilk gününde on altı yarışmacı arasında en iyi tabağı hazırlayan Furkan, kaptanlık oyununu kazandı. Sonrasında rakip olarak kendine Selin’i Kırmızı takım kaptanı olarak seçti. Takımların oluşturulması sonrasında MasterChef’te kaptanlar düellosu yapıldı. Peki, MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı? 14 Eylül MasterChef 2020’de kaptanlar düellosu ödülü neydi, takımına ne kazandırdı?

Yayınlanma Tarihi: 15.09.2020 00:17
Değiştirme Tarihi: 15.09.2020 00:40

TV8 ekranlarından heyecanla izlenen ve her geçen gün ile mücadelenin arttığı MasterChef Türkiye 2020’de bu akşam, yeni haftanın kaptanları ve takımları belirlendi. Gecenin en iyi tabağını, en yaratıcı tatlısını hazırlayan Furkan, MasterChef 2020’de yeni haftanın Mavi takım kaptanı oldu. Furkan, Kırmızı takım kaptanı olarak ise Selin’i seçti. Mavi takım kaptanı ile Kırmızı takım kaptanı, düelloda en iyi “Kadınbudu Köfte” hazırlamak için kolları sıvadılar ve tezgahların başına geçti. Kıyasıya mücadele sonrasında düelloyu kazanan kaptanı, MasterChef jürisi açıkladı. Peki, MasterChef’te kim kazandı? Düelloyu kazanan kaptan, takımına nasıl bir ödül kazandırdı? İşte detaylar…

KAPTANLAR DÜELLOSU ÖDÜLÜ NEYDİ?

MasterChef’te bu akşam kaptanlar düellosunu kazanan yarışmacı, takımına oynanacak ilk oyunda beş dakikalık süre avantajı kazandırdı.

MASTERCHEF’TE DÜELLOYU HANGİ KAPTAN KAZANDI?

MasterChef’te bu akşamın son oyunu, kaptanlar arasında oynanan düello idi. Şefler, kaptanlardan 30 dakika içinde 3 tane Kadınbudu Köfte yapmalarını istedi. Kaptanlara bu önemli düelloda takımlarına aldıkları yarışmacılar hem destek verdiler hem de yemeğin nasıl yapılacağına dair püf noktaları söylediler. Bu kıyasıya mücadeleden galip ayrılan ise şeflerin oybirliği ile Furkan oldu.

HAFTANIN TAKIMLARI NASIL OLUŞTU?

MasterChef Türkiye 2020’nin beşinci haftasının kaptanları Furkan ve Selin, takımlarını şu yarışmacılardan oluşturdular;

MAVİ TAKIM: Furkan, Emir, Serhat, Esra, Özgül, Duygu, Celal, Uğur

KIRMIZI TAKIM: Selin, Barbaros, Berker, Tanya, Ayyüce, Sefa, Ebru, Eray