MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı? 12 Ekim MasterChef 2020 kaptanlar düellosunu kazanan

MasterChef Türkiye’de heyecan dolu bir hafta başladı. Bu akşam yapılan kaptanlık oyunu sonrasında yeni haftanın takımları oluşturuldu. Sonrasında ise takımına avantaj kazandırmak için Mavi takım kaptanı ile Kırmızı takım arasında düello yapıldı. Peki, MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı? 11 Ekim 2020 MasterChef’te düelloyu kazanan takıma verilen avantaj ne oldu? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 13.10.2020 00:35
Değiştirme Tarihi: 13.10.2020 00:35
MasterChef’te kaptanlar düellosunu kim kazandı? 12 Ekim MasterChef 2020 kaptanlar düellosunu kazanan

Ekranların sevilen ve en çok izlenen yarışması MasterChef Türkiye’de bu akşam dokuzuncu hafta serüveni başladı. On dört yarışmacı arasında yapılan kaptanlık oyununu kazanan Uğur, Mavi takım kaptanı oldu ve Kırmızı takım kaptanı olarak Sefa’yı seçti. Günün finalinde Uğur ile Sefa arasında kaptanlar düellosu gerçekleştirildi. Bu düelloyu kazanan takıma ise çok önemli bir avantaj elde etti. Peki, MasterChef’te kaptanlar düellosunu kazanan kim oldu? Takımına ne avantaj kazandırdı? Düelloda hangi yemek yapılması istendi? İşte 11 Ekim MasterChef kaptanlar düellosu detayları…

KAPTANLAR DÜELLOSU AVANTAJI NE?

Bu hafta, kaptanlar düellosunu kazanan kaptan, ilk takım oyununda oynayacak düelloda eşleşmeyi yapma şansına sahip olacak. Kazanan kaptan, yarın düello öncesinde yapılacak yemekleri göre takım arkadaşlarını ve onun karşısına kimin geçeceğini seçebilecek.

MASTERCHEF’TE KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de bu akşam oynanan kaptanlar düellosunda “Etli lahana sarması” yapılması istendi. Bu yemeğin yapılması için verilen süre ise 45 dakika oldu. Süre bitimi ile şefler yapılan yemeklerin tadımını yaptı ve kazananı açıkladı. Bu oyunu az bir farkla kazanan Uğur oldu.

KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef 2020’de bu akşam kaptanlık oyununda yarışmacılardan tavuk ana malzemeleri bir yaratıcı yemek yapılması istendi. Yarışmacılar, farklı teknikler kullanarak hazırladıkları yemekleri, süre bitiminde şeflerin tadımına sundu. Sonrasında şefler, üç finalist olarak Emir, Özgül ve Uğur’u çağırdı. Bu üç isim arasında kaptanlık oyununu kazanan Uğur oldu. Mavi takım kaptanı olan Uğur, kırmızı takım kaptanı olarak Sefa’yı seçti.

HAFTANIN TAKIMLARI NASIL OLUŞTU?

Bu haftanın kaptanları olan Uğur ile Sefa’nın seçimleri ile oluşan takımlar şöyle;

Mavi takım: Uğur, Furkan, Esra, Emir, Berker, Tanya, Ebru

Kırmızı takım: Sefa, Serhat, Barbaros, Eray, Özgül, Ayyüce, Didem