MasterChef’te ilk finalist kim oldu? 28 Aralık MasterChef Türkiye 2020’nin finale çıkan ilk yarışmacısı

MasterChef Türkiye’de ilk finalist belli oldu. TV8 ekranlarından heyecanla izlenen MasterChef 131. bölümde final haftasının ilk mücadelesi yapıldı. Serhat, Barbaros ve Emir arasındaki lezzet rekabetinde kazanan ismi şeflerin verdiği puanlar belirledi. Mehmet şef kaşık attığı bu bölümde MasterChef’te verdiği en yüksek puanı kullandı. Peki, MasterChef’te kim kazandı? MasterChef’te ilk finalist kim oldu? 28 Aralık MasterChef 2020 son bölümde en yüksek puanı hangi yarışmacı aldı? İşte günün özeti ve son puan durumu…

Yayınlanma Tarihi: 29.12.2020 00:45
Değiştirme Tarihi: 29.12.2020 00:45
MasterChef’te ilk finalist kim oldu? 28 Aralık MasterChef Türkiye 2020’nin finale çıkan ilk yarışmacısı

Her bölümü ile ayrı bir heyecan yaşatan MasterChef Türkiye 2020’de bu akşam final haftası başladı. Finale çıkacak ilk yarışmacıyı belirleyecek MasterChef 131. bölümde üç yarışmacı arasında inanılmaz bir mücadele yaşandı. Zeytinyağlı konsepti ile yaratıcı üç yemek yapan Barbaros, Serhat ve Emir arasından bir kişi MasterChef 2020’nin ilk finalisti oldu. Mehmet şefin kaşık attığı 28 Aralık 2020 MasterChef yeni bölümde kim kazandı, kim kaç puan aldı? Peki, MasterChef’te ilk finalist kim oldu?

MASTERCHEF TÜRKİYE’DE İLK FİNALİST KİM OLDU?

MasterChef 2020’nin 131. bölümünde final haftası ilk gününde Barbaros, Emir ve Serhat mücadele etti. Yarışmacılardan istenen zeytinyağlı yaratıcı yemekler idi. Başlangıç, ana yemek ve tatlıdan oluşan üç yemeğin her biri için yarışmacılara birer saat süre tanındı. Her yemeğin sonunda şefler tadım yaparak yarışmacılara puanlarını verdi.

Günün ilk oyununda zeytinyağlı başlangıç yemeği vardı. Bu oyunda Serhat 23, Barbaros 19, Emir 20 puan aldı.

İkinci oyun ana yemek üzerineydi. Bu oyunda Barbaros, Mehmet şefin kaşık atmasına neden olan yemeği ile büyük övgü aldı. Bu oyunda 26 puan toplayarak ilk sıraya yerleşti. Serhat’ın yemeğin kılçık çıkması ile puan kaybetti ve 16 puan aldı. Emir ise 19 puan topladı.

Son oyun ise tatlı idi. Bu oyunda ise Barbaros, rakiplerine göre daha fazla puan toplamayı başardı ve aradaki farkın kapanmasına izin vermedi. Toplamda 71 puan toplayan Barbaros, gecenin kazananı olarak MasterChef Türkiye 2020 ilk finalisti oldu.

MASTERCHEF TÜRKİYE FİNAL HAFTASI PROGRAMI

28 Aralık Pazartesi: MasterChef Türkiye’de bu akşam konsept zeytinyağlı olacak ve yapılacak üç yemekten şeflerden en yüksek puanı alan yarışmacı, ilk finalist olacak.

29 Aralık Salı: MasterChef 132. bölümde konsept tereyağı olacak. Buna uygun olarak başlangıç, ana yemek ve tatlıdan oluşan üç yemeğin ayrı ayrı değerlendirilmesi sonucu en yüksek puanı alan yarışmacı ikinci finalist olurken diğer yarışmacı MasterChef Türkiye 2020 üçüncüsü olarak veda edecek.

2 Ocak Cumartesi: Büyük final ilk gününde yaratıcılık üzerine üç oyun oynanacak. Bunlardan bir tanesinde sadece dört temel ürün kullanılarak yapılan bir ana yemek olacak. İkinci oyunda MasterChef’e geldikleri tabağın aynısını yapacaklar. Üçüncü oyunda ise hayatlarını değiştiren yemeği yapmaları istenecek.

3 Ocak Pazar: Büyük final ikinci gününde iki finalist bir menü çıkaracak. Canlı olarak yapılacak bölümde ise yarışmacılar kendi imza yemeklerini yapacak.

Cumartesi günü yapılan oyunlardan kazanılan puanlar, Pazar gününe aktarılacak. Canlı yayında yapılacak son oyunla birlikte MasterChef Türkiye 2020 şampiyonu belli olacak.