MasterChef’te ilk eleme adayı kim oldu? 26 Kasım MasterChef Türkiye 108. bölüm özeti

Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye’de haftanın ilk eleme adayı belli oldu. MasterChef 2020’de bu hafta Ebru ve Sefa’nın kaptanlığını yapacağı Mavi takım ve Kırmızı takım mücadele edecek. Son sekize kalan yarışmacılar, dokunulmazlığı kazanarak yarışmada hayalini sürdürmeye çalışacak. 26 Kasım Perşembe MasterChef 108. bölümünde dokunulmazlığı kaybeden Mavi takımda yapılan oylamada eleme potasına giren ilk adayı belirlendi. Peki, MasterChef’te haftanın ilk eleme adayı kim oldu? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı?

Yayınlanma Tarihi: 27.11.2020 01:03
Değiştirme Tarihi: 27.11.2020 01:03
MasterChef’te ilk eleme adayı kim oldu? 26 Kasım MasterChef Türkiye 108. bölüm özeti

Her bölümü ile ayrı bir heyecan yaşatan MasterChef Türkiye 2020’de bu akşam ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Mavi takım ve Kırmızı takım arasında düello şeklinde yapılan dokunulmazlık oyunu nefes kesti. Son anına kadar heyecan içinde geçen MasterChef 1. dokunulmazlık oyununu kazananı final oyunu belirledi. Sonrasında dokunulmazlığı kaybeden takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan belirlendi. Devamında ise oylama sonucunda eleme potasına giden ilk isim belli oldu. İşte 26 Kasım 2020 MasterChef Türkiye 108. Bölüm dokunulmazlık, bireysel dokunulmazlık oyunu ve oylama detayları…

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef’te bu akşam oynanan 1. Dokunulmazlık oyununda menü seçimin Sefa yaptı. Kaptanlar düellosunu kazanarak avantaj elde eden Sefa, şeflerin söylediği üç menü arasında Zeytinyağlıları seçti. Dört çeşit yemek düellosunda kimlerin karşılaşacağı ise yine Sefa belirledi. İlk turda iki takım da birer düelloyu kazandı. İkinci turda yine aynı şekilde takımlar birer düello kazandı. Skorun 2-2 olması nedeniyle final oyununu gidildi. Burada şeflerin söylediği bir yemek için yine Sefa’nın belirledi birer yarışmacı düello yaptı. Bu düelloyu kazanan Barbaros, Kırmızı takıma dokunulmazlığı kazandırdı.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM ALDI?

Mavi takım, MasterChef’te bu akşam dokunulmazlığı kaybedince bireysel dokunulmazlık oyunu için bir kez daha mutfağa girdi. Bu oyunda istenilen yemek ise Danilo şefin özel tarifi oldu. Kış Bahçesi adlı bu tabağı en iyi hazırlayan şeflerin oybirliği ile Serhat oldu.

MASTERCHEF’TE 1. ELEME ADAYI KİM OLDU?

Bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında oylama yapıldı. Mavi takımda yapılan oylama; Uğur, Ebru ve Özgül arasında geçti. Yapılan oylama sonucunda Uğur ve Ebru’nun isimler ikişer kez yazıldı. Bu durumda eleme potasına gidecek ismi belirlemek Ebru’ya kaldı. Mavi takım kaptanı Ebru, MasterChef’te haftanın ilk eleme adayı olarak Uğur'u eleme potasına gönderdi.