MasterChef’te ilk eleme adayı belli oldu! 13 Ekim MasterChef 2020’de bireysel dokunulmazlığı kim kazandı?

Sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye’de haftanın ilk eleme adayı belli oldu. 13 Ekim Salı akşamı MasterChef’in 77. bölümünde birinci dokunulmazlık oyunu oynandı. Düello şeklinde oynanan ve yedi çeşit pidenin yapıldığı oyunu kaybeden takımın yarışmacılar, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. Yarışmacılardan Danilo şefin özel tarifi yapmaları istendi. Gecenin en iyi tabağını yapan yarışmacı oyunun galibi oldu. Peki, MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? Kimi eleme potasına gönderdi? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 13.10.2020 23:44
Değiştirme Tarihi: 13.10.2020 23:44
MasterChef’te ilk eleme adayı belli oldu! 13 Ekim MasterChef 2020’de bireysel dokunulmazlığı kim kazandı?

TV8 ekranlarından ilgiyle takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye’de bireysel dokunulmazlığı kazanan belli oldu. MasterChef 77. bölümde dokunulmazlığı kaybeden takım, bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Yarışmacılardan istenen yemek ise Danilo şefin özel tarifi idi. Yedi yarışmacı arasından en iyi tabağı hazırlayan yarışmacı bireysel dokunulmazlığı kazanarak bir arkadaşını eleme potasına gönderdi. Peki, MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kim kazandı, kimi eleme adayı gösterdi? İşte 13 Ekim MasterChef bölümü detayları…

1. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef dokuzuncu haftasında ilk dokunulmazlık oyunu düello şeklinde gerçekleşti. Mavi takım kaptanı Uğur, kazandığı avantaj ile hangi pide hangi yarışmacıların düello yapacağını söyledi. Yediye yedi düelloda yapılan yedi çeşit pide, 50 dakikalık sürenin bitiminde şefler tadımını yaptı. Sonrasında düelloda kazanan yarışmacı ve takımı açıkladı. Buna göre Mavi takım, yedi düellodan beş galibiyet çıkardı ve 1. dokunulmazlık oyununu kazanan takım oldu.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Bu akşam dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım, mutfağa bir kez daha, bu sefer bireysel dokunulmazlık için girdi. Bu oyunda yarışmacılardan istenilen yemek Danilo şefin özel tarifi Ratatouille oldu. Bu yemek için ise yarışmacılara verilen süre 40 dakika idi. Yedi yarışmacı, bireysel dokunulmazlığı kazanmak için tüm hünerlerini sergiledi. Süre sonunda şefler tadım yaptıktan sonra gecenin en iyi tabağını çıkaran yarışmacıyı ilan etti. Buna göre MasterChef’te bu akşam bireysel dokunulmazlığı kazanan Ayyüce oldu.

HAFTANIN İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Ayyüce, haftanın ilk eleme adayı olarak Didem’i eleme potasına gönderdi.

BU HAFTA TAKIMLAR NASIL OLUŞTU?

Mavi takım: Uğur, Furkan, Esra, Emir, Berker, Tanya, Ebru

Kırmızı takım: Sefa, Serhat, Barbaros, Eray, Özgül, Ayyüce, Didem