MasterChef’te ikinci finalist kim oldu? 26 Aralık MasterChef 2020 eleme finalinde müthiş mücadele!

Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye’de bu akşam ikinci finalist belli oldu. MasterChef 2020 son bölümde Özgül ile Serhat arasındaki düello müthiş bir mücadeleye sahne olmuştu. Gecenin sonunda şeflerden daha çok puan toplayan Serhat, MasterChef Türkiye’de ilk finalist olmuştu. Bu akşam, 26 Aralık Cumartesi MasterChef 129. bölümde üç yarışmacı arasında inanılmaz bir lezzet rekabeti yaşandı. Üç oyun sonrasında şeflerin vereceği puanlar bir ismi finalist yaptı… Peki, MasterChef’te 2. finalist kim oldu? Kim Serhat’ın yanına çıktı? Şeflerden kim kaç puan aldı? MasterChef yeni bölüme dair tüm gelişmeler haberimizde.

Yayınlanma Tarihi: 27.12.2020 00:05
Değiştirme Tarihi: 27.12.2020 00:55

Büyük bir ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2020’de heyecan dorukta!!! Bu akşam MasterChef 129. bölümde Serhat’tan sonraki finalist belli oldu. MasterChef son bölümde Özgül ile Serhat, ilk finalist olmak için kıyasıya bir mücadele içine girmişlerdi. Zorlu oyunlar sonrasında Serhat, şeflerden daha çok puan toplamayı başarmış ve böylece ilk finalist olarak adını yazdırmıştı. Bu akşam ise eleme finaline kalan üç isim Barbaros, Emir ve Özgül ikinci finalist olmak için rekabet etti. Konuk şefin katılımıyla heyecanın artacağı MasterChef yeni bölümde rakiplerinden daha çok puanı kim alacak, ikinci finalist kim olacak merak ediliyordu. 26 Aralık MasterChef 2020 yeni bölüm ile birlikte tüm gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz.

MASTERCHEF’TE İKİNCİ FİNALİST KİM OLDU?

MasterChef Türkiye’de eleme finali ilk oyununda konuk şef Maksut Aşkar, şefin tabağı yemeğini yarışmacılara anlattı. Bu oyunda yarışmacıların yapacağı yemeğin adı Kereviz Böreği. Bu yemeği Maksut şefin tabağı şeklinde yapabilmeleri için 59 dakika süre verildi. Sürenin sonunda şefler, tadım yaptıkları tabakları değerlendirdi ve verdikleri puanların dağılımı şu şekilde oldu;

Maksut şef: Özgül 6 + Barbaros 6 + Emir 6

Mehmet şef: Özgül 6 + Barbaros 7 + Emir 5

Somer şef: Özgül 6 + Barbaros 8 + Emir 7

Danilo şef: Özgül 6 + Barbaros 8 + Emir 7

Böylece MasterChef'te bu akşam ilk oyunda 29 puan toplayan Barbaros, ilk oyunu kazandı.Günün ikinci oyunu yaratıcılık oyunu idi. Yarışmacılara ana ürün olarak "ananas" verildi. Bir dakikalık düşünme, 3 dakika market alışverişi sonrasında yemeği yapmaları için ise 45 dakika süre verildi. Bu oyunda ise yarışmacıların aldığı puanlar şöyle sıralandı; Barbaros 23, Özgül ve Emir 16 puan aldı. Böylece ikinci oyunu da Barbaros kazanmış oldu.

MasterChef'te gecenin son oyunu Klasikler oyunu idi. Bu oyunda, Türk klasiklerinden "Baklava" yapılması istendi. Birer tepsi baklava yapmaları için yarışmacılara verilen süre 75 dakika oldu. Verilen zamanın bitiminde yarışmacılar, hazırladıkları baklavaları şeflerin beğenisine sundu. Şefler, tadım yaptıktan sonra yarışmacılara verdikleri puanı açıkladı. Bu oyunda Barbaros 14, Özgül 17, Özgül 13 puan aldı. Böylece Barbaros, MasterChef Türkiye 2020'nin ikinci finalisti oldu.

Son oyun ile birlikte toplam puanlar şu şekilde;

Özgül: 57

Barbaros: 66

Emir: 54

MASTERCHEF’TE İLK FİNALİST KİM OLDU?

MasterChef Türkiye son bölümde yapılan kritik üç oyun sonrasında Özgül 63, Serhat 74 puan aldı. Böylece Serhat, MasterChef Türkiye’nin ilk finalisti olurken Özgül eleme finaline kalan üçüncü aday oldu.

HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye’nin çeyrek final haftasında dört yarışmacı arasında amansız mücadele sürüyor. Dört yarışmacı, her gün üç oyun oynuyor ve her oyunda yarışmacılara şefler on üzerinde puan veriyor. Gün sonunda en az puanı alanlar eleme potasına giriyor. Konuk şefin de oylamaya katıldığı ve toplan 70 puan üzerinden yapılan değerlendirmelerde ilk gün en düşük alan Emir, ikinci gün en düşük puanı alan Barbaros eleme adayı oldu. Bu akşam yapılacak oyunlar sonrasında üçüncü eleme adayı Özgül oldu.