MasterChef’te haftanın takımları nasıl oluştu? 5 Ekim 2020 MasterChef Türkiye’de kaptanlık oyununu kim kazandı

TV8 ekranlarından ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye’de haftanın kaptanları ve takım kadroları belli oldu. 5 Ekim Pazartesi günü MasterChef 71. bölümde yarışmacılar, kaptanlık için birbirleriyle mücadele etti. Kaptanlık oyununda ana ürün ton balığı olan yaratıcı bir yemek yapmaya çalışıldı. Şeflerin oybirliği ile kaptanlık oyununu kazanan, bu haftanın Mavi takım kaptanı olan yarışmacı, Kırmızı takım kaptanını seçti. İki kaptan, yarışmacıları tek tek seçerek MasterChef’te sekizinci haftanın takımlarını oluşturdular. Peki, MasterChef’te kaptanlık oyununu kim kazandı? Kimler kaptan oldu? Mavi takım ve Kırmızı takım, hangi yarışmacılardan oluştu? İşte 5 Ekim MasterChef 71. Bölüme dair detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 05.10.2020 23:04
Değiştirme Tarihi: 05.10.2020 23:04
MasterChef’te haftanın takımları nasıl oluştu? 5 Ekim 2020 MasterChef Türkiye’de kaptanlık oyununu kim kazandı

Her bölümü ile izleyicisine ayrı bir heyecan yaşatan MasterChef Türkiye 2020’de sekizinci haftanın kaptanları ve takımları merak ediliyordu. Bu akşam, 5 Ekim Pazartesi günü MasterChef 71. Bölümde kaptanlık oyunu ile Mavi takım kaptanı belirlendi. Yeni haftanın Mavi takım kaptanı da bir hafta boyunca yarışacağı Kırmızı takım kaptanını seçti. Devamında ise iki kaptan, takımında görmek istediği yarışmacıları söyledi ve bu haftanın takımları oluştu. Peki, MasterChef’te takımlar nasıl oluştu? Kaptanlık oyununu kim kazandı? MasterChef’te bu hafta kimler kaptan oldu?

KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef’te bu haftanın kaptanlık oyununda konu “Ton Balığı” ana ürün olacak şekilde yaratıcı bir yemek idi. Verilen 40 dakikalık sürenin sonunda şefler tadımlarını yaptı ve her bir şef, diğer şeflerden hangi yarışmacıların yemeklerini tatmasının istediğini açıkladı.

Mehmet Şef - Eray, Tanya
Danilo Şef - Furkan
Somer Şef - Esra, Walison, Barbaros

Bu yarışmacıların hazırladığı yemekler, şefler tarafından bir kez daha denendi. Bu tadım sonrasında son üçe kalan yarışmacılar Esra, Tanya ve Walison oldu. Bu üç isim arasında ve gecenin en iyi tabağını hazırlayan Esra, MasterChef’te kaptanlık oyununu kazandı ve bu haftanın Mavi takım kaptanı oldu.

HAFTANIN KAPTANLARI KİMLER OLDU?

MasterChef 2020’de sekizinci haftanın kaptanlık oyununu kazanan Esra, Mavi takım kaptanı oldu. Esra’nın rakip olarak seçtiği Ebru ise Kırmızı takım kaptanı oldu.

MAVİ TAKIM VE KIRMIZI TAKIMLARDA HANGİ YARIŞMACILAR VAR?

MasterChef son bölümde Mavi takım kaptanı Esra ve Kırmızı takım kaptanı Ebru’nun yarışmacı seçimleri ile haftanın takımları şu şekilde oluştu;

Mavi takım: Esra, Furkan, Barbaros, Emir, Uğur, Ayyüce, Özgül, Didem

Kırmızı takım: Ebru, Serhat, Tanya, Eray, Sefa, Berker, Walison