MasterChef’te eleme potasına kim girdi? 10 Aralık 2020 MasterChef Türkiye’de ilk eleme adayı kim oldu?

Her bölümü ile ayrı bir heyecan yaşatan MasterChef Türkiye’de bu akşam haftanın ilk eleme adayı belirlendi. Mavi takım ve Kırmızı takım, MasterChef 118. bölümde ilk olarak dokunulmazlık oyununda karşılaştı. Kıyasıya mücadele sonrasında kaybeden takım, bireysel dokunulmazlık için mutfağa bir kez daha girdi. Ve sonrasında oylama sonucunda eleme potasına giren ilk yarışmacı belli oldu. Peki, MasterChef’te ilk eleme adayı kim oldu? İşte 10 Aralık 2020 tarihli MasterChef son bölümde yaşananlar…

Yayınlanma Tarihi: 11.12.2020 00:24
Değiştirme Tarihi: 11.12.2020 00:24
MasterChef’te eleme potasına kim girdi? 10 Aralık 2020 MasterChef Türkiye’de ilk eleme adayı kim oldu?

TV8’in izlenme rekorları kıran yarışması MasterChef Türkiye’de dokunulmazlık oyunu nefes kesti. MasterChef’in 17. Haftasında kurulan Mavi takım ve Kırmızı takım, ilk dokunulmazlık oyunu için Kış menüsü yemekleri hazırladı. Oyunda Kırmızı takım yarışmacıları birbirine bağlandı. Beş çeşit yemeğin yapıldığı dokunulmazlık oyununu kaybeden takımın yarışmacıları, bu sefer bireysel dokunulmazlık oyunu için tezgahlarının başına geçti. Sonrasında yapılan oylamada ise potaya giren ilk yarışmacı belli oldu. Peki, MasterChef’te bu akşam dokunulmazlığı kim kazandı? 10 Aralık 2020 MasterChef 118. bölümde eleme adayı kim oldu?

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef 2020’de dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım, bireysel dokunulmazlık için karşı karşıya geldi. Bu oyunda yarışmacılardan 40 dakikada Somer şefin imza tabağı Mercan Resifi yapmaları istendi. Teknik ve zor bir yemek için yarışmacılar, süre ve takım arkadaşları ile mücadele etti. Yarışmacılara tanınan zaman bitince şefler hazırlanan tabakları sunum ve lezzet olarak kontrol etti. Üç yarışmacı arasında Serhat’ın yaptığı yemek daha başarılı oldu. Böylece bireysel dokunulmazlığı kazanan Serhat oldu.

MASTERCHEF’TE İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye son bölümde finalde dokunulmazlığı kaybeden takımda oylama yapıldı. MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kazanan Serhat olunca Barbaros ile Sefa arasında oylama yapıldı. Bu oylamada iki yarışmacı da birbirinin ismini yazdı. Potaya giren ismi belirleyen de Serhat oldu. Serhat’ın potaya gönderdiği Sefa, MasterChef’te haftanın ilk eleme adayı oldu.

DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef’te haftanın ilk dokunulmazlık oyunu konsepti Kış Menüsü ve yaratıcılık şeklinde idi. Kırmızı takım, kaptanlar düellosu ile kaybettiği avantaja göre oyunu birbirleri ile oynamak zorunda kaldı. Verilen bir saat sürenin sonunda şefler, yapılan yemeklerin tadımını yaptı ve hangi yemekleri daha başarılı bulduklarını açıkladı. Şeflere göre üç yemekte Kırmızı takım, iki yemekte ise Mavi takım başarılı oldu. Böylece Kırmızı takım, dokunulmazlığı kazanan takım oldu.