MasterChef’te eleme adayları kimler oldu? 13 Ekim MasterChef 2020’de dokunulmazlığı kim kazandı?

MasterChef Türkiye’de dokuzuncu haftanın ilk takım oyunu bu akşam oynandı. Uğur ve Sefa tarafından kurulan Mavi takım ve Kırmızı takım, ilk dokunulmazlık oyununda yediye yedi yarışmacı düello yaptı. En iyi pideleri çıkaran takım dokunulmazlığı kazanırken kaybeden takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı ve sonrasında iki eleme adayı çıkarmak zorunda kaldı. Peki, MasterChef’te eleme adayları kimler oldu? Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? İşte tüm detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 14.10.2020 00:24
Değiştirme Tarihi: 14.10.2020 00:24
MasterChef’te eleme adayları kimler oldu? 13 Ekim MasterChef 2020’de dokunulmazlığı kim kazandı?

Üçüncü sezonunda izlenme rekorları kıran MasterChef Türkiye’de dokuzuncu haftanın ilk dokunulmazlık oyunu ve eleme adayları bu akşam belli oldu. Mavi takım kaptanı Eray, düelloyu kazanmanın avantajını kullanarak düello eşleşmelerini belirledi. Bu şekilde oynanan düellolar sonucunda dokunulmazlığı kazanan takım, bu akşam rahat bir nefes aldı. Kaybeden takım ise bireysel dokunulmazlık için yarıştı ve haftanın ilk eleme adayları belli oldu. Peki, dokunulmazlık oyununu kim kazandı? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı, hangi arkadaşını eleme potasına gönderdi? İlk eleme adayları kimler oldu? İşte tüm merak edilenler…

1. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef 2020’de haftanın ilk dokunulmazlık oyununda yediye yedi düello yapıldı. Bu düellodaki eşleşmeler, kaptanlar düellosunu kazanan Mavi takım kaptanı Uğur tarafından yapıldı. Yedi çeşit pide, yedi düellodaki yarışmacılar tarafından yapıldı. Şefler, verilen süre sonunda tadımını yaptı ve kazananı açıkladı. Düellolar sonucunda Mavi takım, dokunulmazlık oyununu 5-2 skorla kazandı.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Dokunulmazlık oyunu sonrasında Kırmızı takım yarışmacıları bireysel dokunulmazlık için mutfağa girdi. Yarışmacılardan bu oyunda yapılması istenen yemek Danilo şefin özel tarifi Ratatouille oldu. Süre sonunda şefler hazırlanan yemeklerin tadımını yaptı ve oybirliği ile aldıkları kararı açıkladılar. MasterChef’te gecenin birincisi olan Ayyüce, bireysel dokunulmazlığı kazandı.

HAFTANIN İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef’te bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında Ayyüce, Kırmızı takımdan Didem’i eleme potasına gönderdiğini açıkladı.

HAFTANIN İKİNCİ ELEME ADAYI KİM OLDU?

Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım, son olarak takım içinde oylama yaptı. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Ayyüce ile ilk eleme adayı olan Didem’in oylama dışı tutuldu. Yapılan oylamada adı en çok yazılan Özgül, MasterChef’te bu haftanın ikinci eleme adayı oldu.

BU HAFTA TAKIMLAR NASIL OLUŞTU?

Mavi takım: Uğur, Furkan, Esra, Emir, Berker, Tanya, Ebru

Kırmızı takım: Sefa, Serhat, Barbaros, Eray, Özgül, Ayyüce, Didem