MasterChef’te eleme adayları kimler oldu? 1 Ekim 2020 MasterChef Türkiye’de dokunulmazlığı kim kazandı?

MasterChef Türkiye’de bu akşam 2. dokunulmazlık oyunu sonrasında haftanın 3. ve 4. Eleme adayı belli oldu. MasterChef’in yedinci haftasında Serhat ile Barbaros’un kaptanlığında Mavi takım ve Kırmızı takım oluşturuldu. Bu iki takım arasında oynanan dokunulmazlık oyunu, pür dikkat izlendi. İlk oyunu kazanan Mavi takım, 2-0 yapabildi mi? Kırmızı takım skoru eşitleyebildi mi? MasterChef’te dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Kimler eleme adayı oldu? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? İşte 1 Ekim 2020 tarihli MasterChef 68. Bölümde yaşananlar…

Yayınlanma Tarihi: 02.10.2020 00:52
Değiştirme Tarihi: 02.10.2020 00:52

TV8’in ilgiyle takip edilen programı MasterChef Türkiye’de dokunulmazlık oyunu nefes kesti. Mavi takım ile Kırmızı takım, MasterChef 68. Bölümde bir kez daha karşı karşıya geldi. Oyun öncesinde Tanya’nın kısa süreli rahatsızlığı ve Uğur’un sürpriz doğum günü kutlaması bölüme damgasını vurdu. Dokunulmazlık oyununda menüyü takımlar belirledi ve verilen sürede belirledikleri konsepte uygun olarak menüyü çıkarmaya çalıştı. Peki, MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? Bu akşam kimler eleme adayı seçildi? Bireysel dokunulmazlığı kim aldı, kimin adını söyledi? İşte detaylar…

2. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef’te bu akşam haftanın ikinci dokunulmazlığında yemek konseptini takımlar belirledi ve ona göre alışveriş yaptılar. Beş çeşit yemekten oluşan menüyü verilen sürede en iyi şekilde yapmaya çalıştı. Şefler, tadımlarını yaptıkları bu menüde yer alan yemekten hangi takımın kazandığını tek tek açıkladı. Buna göre Kırmızı takım 3, Mavi takım 2 yemekte başarılı oldu. Böylece, Kırmızı takım haftanın ikinci dokunulmazlığı kazanmış oldu.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM ALDI?

Dokunulmazlık oyunu sonrasında kaybeden Mavi takımın yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık için kolları sıvadı ve tezgahların arkasına geçti. Mehmet şefin imza tabağına en yakın olanı hazırlamak için var güçleri ile yarıştılar. Süre sonunda şefler tadım yaptı ve gecenin kazanan ismini açıkladı. Bu akşam Sefa, MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kazandı.

3. ELEME ADAYI KİM OLDU?

Bireysel dokunulmazlığı kazanan Sefa’nın eleme potasına göndermeyi seçtiği Uğur, haftanın 3. eleme adayı oldu.

4. ELEME ADAYI KİM OLDU?

Bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında ise günün konseyi ekrana geldi. Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım, oylama yaparak MasterChef’te haftanın 4. eleme adayını belirledi. Oylamada en çok oyu alan iki isim ortaya çıktı. Altışar oy verilen Didem ile Özgül arasında kimin eleme adayı olacağını Kaptan Serhat seçti. Serhat’ın seçtiği MasterChef Didem, bu haftanın dördüncü eleme adayı oldu.

HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER?

MasterChef Türkiye’nin yedinci haftasında iki dokunulmazlık oyunu sonrasında dört eleme adayı ortaya çıktı. İlk dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Emir, Esra’yı ilk eleme adayı olarak seçti. Takım içi oylamada ise ikinci eleme adayı Duygu oldu.

İkinci dokunulmazlık oyununu kazanan bu sefer Kırmızı takım oldu. Oyunu kaybeden Mavi takım, bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Bu oyunu kazanan Sefa oldu. Onun eleme potasına gönderdiği Uğur, haftanın 3. eleme adayı oldu. Son olarak konseyde yapılan oylama sonucunda en fazla oy alan Didem ve Özgül oldu. Bu iki yarışmacı arasından kimin eleme potasına gireceğini kaptan belirledi. Serhat'ın seçimi Didem'den yana oldu ve MasterChef Didem, haftanın 4. eleme adayı oldu.