MasterChef’te eleme adayı kimler oldu? 6 Ekim 2020 MasterChef Türkiye’de dokunulmazlığı kim kazandı?

TV8’in fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye’de sekizinci haftanın ilk eleme adayları belli oldu. 6 Ekim 2020 tarihli MasterChef 72. bölümde Mavi takım ile Kırmızı takım, haftanın ilk dokunulmazlık oyununu oynadı. Sonrasında dokunulmazlığı kaybeden takımın yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyunu için karşı karşıya geldi. Bu oyunu kazanan yarışmacı, bir arkadaşını eleme potasına gönderdi. Devamında ise oylama yapıldı ve 2. eleme adayı belli oldu. Peki, MasterChef’te eleme adayları kimler oldu? Dokunulmazlığı kim kazandı?

Yayınlanma Tarihi: 07.10.2020 00:59
Değiştirme Tarihi: 07.10.2020 01:00

Her bölümü ile izleyenlerine ayrı bir heyecan yaşatan ve farklı bir lezzet ile tanıştıran MasterChef Türkiye’de 3. sezon heyecanı devam ediyor. Bu hafta ile birlikte yeni yarışmacının katılmayacağı MasterChef 2020’de son kalan 15 yarışmacıdan oluşturulan takımlar dokunulmazlık mücadelesi verdi. Oyunu kaybeden takımın oynadığı bireysel dokunulmazlık oyunu ile ilk eleme adayı ortaya çıktı. Sonrasında yapılan oylama ise haftanın ikinci eleme adayını belirledi. Böylece MasterChef’te haftanın ilk eleme adayları belli oldu. İşte MasterChef Türkiye’de bu akşam oynanan dokunulmazlık, bireysel dokunulmazlık oyunu detayları ve eleme adayları…

1. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de haftanın ilk dokunulmazlık oyunu döner ürünleri üzerineydi. Kurulan döner tezgahı ile yarışmacılar hünerlerini sergiledi. Dört çeşit döner ürün için takımlara verilen süre bir saat 15 dakika idi. Süre sonunda üç çeşit üründe başarılı olan Mavi takım, dokunulmazlığı kazanan takım oldu.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM ALDI?

Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlıkta Mehmet şefin özel tarifi olan Sebze Tartar yemeğini yapmaya çalıştılar. Bu yemek için verilen süre 40 dakika oldu. Süre sonunda gecenin en başarılı ismi Sefa oldu ve bireysel dokunulmazlığı kazandı.

HAFTANIN İLK ELEME ADAYLARI KİM OLDU?

MasterChef’te dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımdan iki eleme adayı belirlendi. Bu isimlerden ilkini bireysel dokunulmazlığı kazanan Sefa söyledi. Sefa’nın eleme potasına gönderen isim Serhat oldu. Sonrasında yapılan oylamada en fazla ismi yazılan Walison, haftanın ikinci eleme adayı oldu.  

BU HAFTANIN MAVİ TAKIM VE KIRMIZI TAKIMLARI

MasterChef son bölümde Mavi takım kaptanı Esra ve Kırmızı takım kaptanı Ebru’nun yarışmacı seçimleri ile haftanın takımları şu şekilde oluştu;

Mavi takım: Esra, Furkan, Barbaros, Emir, Uğur, Ayyüce, Özgül, Didem

Kırmızı takım: Ebru, Serhat, Tanya, Eray, Sefa, Berker, Walison