MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? MasterChef Türkiye’de haftanın ilk eleme adayı kimler oldu?

MasterChef’te bu akşam haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Beşinci haftanın Mavi takımı ile Kırmızı takımı, dokunulmazlık oyunu için “Sokak Lezzetleri” yaparak yarıştılar. Kıyasıya süren mücadele sonunda dokunulmazlığı kazanan takım belli oldu. Dokunulmazlığı kaybeden takımda oynanan bireysel dokunulmazlığı kazanan ilk eleme adayını belirledi. Oylama ile de ikinci eleme adayı da belli oldu. Peki, MasterChef’te dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Haftanın ilk eleme adayları kimler oldu? İşte 15 Eylül 2020 MasterChef Türkiye son bölümde yaşananlar…

Yayınlanma Tarihi: 16.09.2020 00:18
Değiştirme Tarihi: 16.09.2020 00:18
MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? MasterChef Türkiye’de haftanın ilk eleme adayı kimler oldu?

Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye’de dokunulmazlık oyunu sonrasında haftanın ilk iki eleme adayı belli oldu. Mavi takım ve Kırmızı takım, haftanın ilk takım oyununda kıyasıya bir lezzet rekabeti yaşadı. Mavi takım, oyuna beş dakika süre avantajı ile başladı. Ortaya çıkarılan altı çeşit yemek üzerinden değerlendirme sonrasında dokunulmazlığı kazanan takım belli oldu. Kaybeden takım da ise haftanın ilk iki eleme adayı bireysel dokunulmazlık oyunu ve oylama sonrasında belli oldu. Peki, MasterChef’te eleme adayları kimler oldu? Dokunulmazlığı hangi takım kazandı?

MASTERCHEF DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef 2020’nin 55. bölümünde 1. dokunulmazlık oyunu büyük bir mücadeleye sahne oldu. Şefler, takımlardan bir saat içinde altı çeşit yemek ve çeşit içecekten oluşan menüyü hazırlamalarını istedi. Oyunda Kırmızı takım, dün akşam kaybedilen düello nedeniyle beş dakika geç başlamak zorunda kaldı. Oyunun sonunda ise yetişmeyen ekmekler ve yanlış anlaşılmalar nedeniyle dokunulmazlığı kazanan takım, Kırmızı takım oldu.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye son bölümde dokunulmazlığı kaybeden Mavi takımı, zorlu bir bireysel dokunulmazlık oyunu bekliyordu. Mehmet Şefin imza yemeği olarak hazırladığı tabakta yedi çeşit farklı ürün yer alıyordu. Yarışmacılar, bir saatlik sürede bu tabağı, Mehmet şefin tabağına en yakın olacak şekilde hazırlamaya çalıştı. Şeflerin oybirliği ile gecenin en iyi tabağını hazırlayan Duygu, MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kazandı.

MASTERCHEF’TE HAFTANIN İLK ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takımda ilk eleme adayını, bireysel dokunulmazlık kazanan Duygu belirledi. Duygu, “daha önce potaya girmediğini” belirttiği Serhat’ı haftanın ilk eleme adayı olarak açıkladı. Sonrasında takım içinde oylama yapıldı. Serhat ve Duygu dışında altı yarışmacıya verilen oylar, daha çok Özgül ve Celal’de toplandı. Yedişer oy alan iki isim arasında seçimi takım kaptanı yapmak zorunda kaldı. Furkan’ın söylediği Özgül ise haftanın ikinci eleme adayı oldu.