MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? MasterChef Türkiye’de 2. dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye 2020’de bu akşam ikinci dokunulmazlık oyunu oynandı. Bu haftanın dış çekimi için Bursa’ya giden MasterChef’te Mavi takım ve Kırmızı takım, dokunulmazlığı kazanmak için kıyasıya mücadele etti. MasterChef 2020’nin 104. bölümünde beş çeşit yemek yapılan dokunulmazlık oyununda değerlendirme dokuz özel konuk tarafından yapıldı. Kullanılan oyların sayımı ile takımların yapılan yemeklerde aldıkları oylar belli oldu. Böylece bu akşam dokunulmazlığı kazanan takım da belli oldu. Peki, MasterChef’te dokunulmazlığı hangi takım kazandı? İşte 21 Kasım MasterChef Türkiye 2. dokunulmazlık oyunu detayları…

Yayınlanma Tarihi: 21.11.2020 23:04
Değiştirme Tarihi: 21.11.2020 23:04
MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? MasterChef Türkiye’de 2. dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

Ekranların sevilen ve ilgiyle takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye’de 2. dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. Kırmızı takım ve Mavi takım, Bursa’da yöresel yemekler yaparak dokunulmazlığı kazanmaya çalıştı. Kıyasıya rekabetin yaşandığı ve heyecanın dorukta olduğu dokunulmazlık oyununda jüriliği ise dokuz özel konuk tarafından yapıldı. Verilen oyların sayımı ise MasterChef’te 2. Dokunulmazlığı kazanan takımı belirledi. Peki, MasterChef’te hangi takım dokunulmazlık oyununu kazandı? Hangi yemeklerde hangi takımlar başarılı oldu? Oyların dağılımı nasıl oldu? İşte detaylar…

MASTERCHEF’TE 2. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’nin 104. bölümünde oynanan dokunulmazlık oyununda şeflerin yapılmasını istediği yemekler şöyle;

- Muradiye çorba

- Zeytinyağlı iç baklalı enginar

- Kestaneli iç pilav

- Pideli köfte

- Süt helvası

Bu yemeklerin yapılması için şeflerin belirlediği süre bir saat oldu. Takımlar, dokuz özel konuk için her yemekten dokuz tabak çıkarmaya çalıştı. Verilen sürenin bitiminde misafirlere yemekler ikram edildi. Tadımı yapılan yemeklerin yapılan oylaması sonrasında MasterChef 2020 stüdyosunda tek tek açılarak sayıldı. Oylama, baştan sona kadar büyük heyecan içinde geçti. Başabaş geçen oylama sonucunda MasterChef Türkiye’de dokunulmazlığı 24-21 skorla Mavi takım kazandı.

BU HAFTANIN İLK ELEME ADAYI, İLK DOKUNULMAZLIK OYUNU

MasterChef 2020’de 14. haftaya kalan dokuz yarışmacı ile Mavi takım ve Kırmızı takım oluşturuldu. Barbaros ile Serhat’ın kaptanlığını yaptığı takımlar, ilk dokunulmazlık oyununda günün menüsü Barbaros tarafından seçildi. Hazırlanan yemeklerin tadımını ve değerlendirmesini geçen sezonun üç yarışmacısı tarafından yapıldı. Oylama sonucunda Mavi takım, Kırmızı takıma 10-5 üstünlük sağladı ve dokunulmazlığı kazandı.

Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımda bireysel dokunulmazlığı Eray kazandı. Sonrasında yapılan oylamada Ayyüce ve Uğur’un isimleri ikişer kez yazıldı. Bu yüzden takım kaptanı Serhat, iki oyuncudan birini seçmek zorunda kaldı. Serhat’ın eleme potasına göndermeyi seçtiği Uğur, haftanın ilk eleme adayı oldu.