MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? İşte 9 Eylül MasterChef’te dokunulmazlık oyununu kazanan takım

MasterChef'te dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı sorusunun yanıtı, izleyicileri ekran başına kilitleyen yarışma programının takipçileri tarafından merak edilmeye başladı. MasterChef Türkiye 2020'de mavi ve kırmızı takım yarışmacılarının oluşmasıyla birlikte dün akşam haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı ve ilk dokunulmazlığı kazanan takım kırmızı takım oldu. Haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu ise bu akşam adeta nefes kesti. İki takım yarışmacıları da haftanın ikinci dokunulmazlık oyununda mutfakta İtalyan rüzgarı estirdi. Peki, MasterChef’te kim kazandı? 9 Eylül MasterChef 2020’de dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

Yayınlanma Tarihi: 09.09.2020 22:20
Değiştirme Tarihi: 09.09.2020 22:20
MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? İşte 9 Eylül MasterChef’te dokunulmazlık oyununu kazanan takım

TV8 ekranlarının herkes tarafından büyük bir ilgi ve heyecanla takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye 2020'de haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu bu akşam nefes kesti. MasterChef’te bu akşam mavi ve kırmızı takım yarışmacıları, İtalyan Trittorio hazırladı. 5 çeşit tabaktan oluşan İtalyan lezzetlerini en iyi şekilde şeflere servis eden iki takım arasından sadece bir takım daha çok beğenildi ve dokunulmazlık oyununu kazanan taraf oldu. Peki, MasterChef’te kim kazandı? 9 Eylül MasterChef 2020’de haftanın ikinci dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MASTERCHEF'TE İKİNCİ DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

TV8 ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden bu yana, izleyicileri ekran başına kilitleyen yarışma programı MasterChef 2020'de haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu bu akşam oynandı. Mavi ve kırmızı takım yarışmacıları bu akşam mutfakta İtalyan yemeklerinden oluşan 5 tabak hazırladı. Heyecan dolu oyunda mavi ve kırmızı takım yarışmacıları şefleri en çok etkileyecek tabağı hazırlamak için son ana kadar mücadele etti.

Başlangıç tabağında daha iyi olan takım kırmızı takım oldu. 

Primi Piatti'de kazanan ise yine kırmızı takım oldu. 

Ana yemekte ise kırmızı takımdan daha iyi olan mavi takım oldu. 

Contorni/garnitür tabağında ise kazanan kırmızı takım oldu. 

Keyifli mücadelenin sonunda haftanın ikinci dokunulmazlık oyununu kazanan takım böylece kırmızı takım oldu.
 

İLK DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef 2020’de bu haftanın ilk dokunulmazlık oyunu dün akşam oynandı ve yeni takımlar ilk defa karşı karşıya geldi.

Esnaf lokantasına ait vazgeçilmez lezzetlerin ekrana geldiği son bölümde şefler istedikleri yemekleri en başarılı şekilde hazırlayan bir takıma dokunulmazlığı verdi.

Çorbada en başarılı lezzetin sahibi Kırmızı takım olarak belirlendi.

Kuru Fasulyede en başarılı lezzetin sahibi Kırmızı takım olarak belirlendi.

Pilavda en başarılı lezzetin sahibi Mavi takım olarak belirlendi.

Vişne kompostosunda en başarılı lezzetin sahibi Mavi takım olarak belirlendi.

Pazı sarmadan en başarılı lezzetin sahibi Mavi takım olarak belirlendi.

Kuzu incik kapamada en başarılı lezzetin sahibi Kırmızı takım olarak belirlendi.

Sütlaçta en başarılı lezzetin sahibi Kırmızı takım oldu.

8 Eylül Salı akşamı MasterChef 2020’de dokunulmazlık oyununu kazanan takım, Arem'in kaptanlığındaki kırmızı takım oldu. Şeflerin beğenisine sunulan tabakların akabinde 4-3 skor ile kırmızı takım üstünlük sağladı.

MASTERCHEF TÜRKİYE'DE HAFTANIN İLK ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye'nin dün akşam ekrana gelen 49. bölümünde haftanın ilk iki eleme adayı belli oldu. Dokunulmazlığı kaybeden mavi takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Berker oldu ve eleme potasına Duygu’yu gönderdi. Böylelikle haftanın ilk eleme adayı Duygu oldu.

Mavi takım yarışmacıları daha sonrasında eleme oylaması yaparak bir eleme adayı daha ortaya çıkardı. Eleme potasında daha fazla oy alarak haftanın ikinci eleme adayı olan isim Furkan oldu.

BU HAFTANIN MAVİ VE KIRMIZI TAKIM YARIŞMACILARI

Mavi takım: Esra, Emir, Furkan, Berker, Özgül, Ebru, Ayyüce, Duygu

Kırmızı takım: Arem, Serhat, Barbaros, Tanya, Sefa, Uğur, Celal, Eray