MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? 5 Aralık MasterChef Türkiye'de 2. eleme adayı Serhat mı Eray mı?

Ekranların sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye’de bu akşam 2. dokunulmazlık oyunu ekrana geldi. 5 Aralık Cumartesi günü MasterChef’in 114. bölümünde “Mezeler” konsepti ile yemekler yapıldı ve dokunulmazlık için sıkı bir mücadele verildi. Ve yapılan bu yemekler üç özel konuk tarafından değerlendirildi. Şırdancı Mehmet, Faruk Batuhan ve Tanya Kilitkayalı, gözleri kapalı olarak stüdyoya girerken yarışmacılar, nefeslerini tutup hangi tabağı seçeceğini heyecanla bekledi. Dokunulmazlığı kaybeden takımda ise yapılacak oylama ile haftanın 2. eleme adayı belli oldu. Peki, bu akşam MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? 2. dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? Eleme potasına giden 2. yarışmacı kim oldu? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 05.12.2020 23:53
Değiştirme Tarihi: 06.12.2020 00:17
MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? 5 Aralık MasterChef Türkiye'de 2. eleme adayı Serhat mı Eray mı?

TV8’in fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye 2020 büyük bir ilgiyle takip edilmeye devam ediliyor. MasterChef’in bu akşam ekrana gelen 114. bölümünde üç dönemden yarışmacılar Şırdancı Mehmet, Faruk Batuhan Öner ve Tanya Kilitkayalı, takımların yaptığı yemekleri tattı ve başarılı olan tabakları seçti. Üç konuğun yapacağı değerlendirmeler, üst kattaki yarışmacılar tarafından heyecanla ve merakla izlendi. Böylece MasterChef 2020’de dokunulmazlığı kazanan takım belli oldu. Kaybeden takımın yapacağı kritik bireysel dokunulmazlık oyunu ve oylama sonucunda ise 2. eleme adayı belli oldu. MasterChef’te dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı, kim eleme adayı olacak merak ediliyordu. İşte 5 Aralık Cumartesi MasterChef yeni bölüme dair detaylar…

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF’TE 2. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’nin 114. bölümünde Mehmet şef günün menüsünü açıkladı. Dokunulmazlık oyununda yarışmacılardan yedi çeşit meze yapılması istendi. Bu mezelerin hazırlanması için yarışmacılara verilen süre ise bir saat idi. Ayrıca bu hafta kaptanlar düellosunu kazanan Eray'ın avantajı açıklandı. Eray, mezelerin hepsi yapıldıktan sonra hem kendi takımının hem de karşı takımın yaptıkları mezeleri inceledikten sonra Kabak Çerkez mezesini değerlendirme dışında tutulması için iptal etti. Şefler, bu iptal edilen mezenin tadımını yaptı. Eğer bu meze iptal edilmese Kırmızı takımın kazanacağını belirtti.

İki takım tarafından hazırlanan mezeler, programın özel 3 konuğu tarafından tek tek değerlendirildi. İlk gelen 2018 MasterChef yarışmacısı Mehmet Sur oldu. Şırdancı Mehmet tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Mavi ve Kırmızı takım 3-3 berabere bitti.

Dokunulmazlık oyununda ikinci konuk 2019 yarışmacısı Faruk Batuhan Öner idi. MasterChef Faruk Batuhan, altı çeşit mezenin tadımını yaptı ve seçtiği tabağı kaldırmasıyla kazanan takımı belirledi. Faruk Batuhan'ın seçimi sonrasında iki takım yine 3-3 berabere kaldı.

Son olarak bu sezon yarışan Tanya Kilitkayalı ilk dört tadımda Mavi takımı seçti. Böylece dokunulmazlık oyununu Mavi takım kazanmış oldu. Tanya, denediği tüm tabaklarda Mavi takımın yaptığı yemeği seçti. Böylece 6-0 kazanan Mavi takım, toplamda 12-6 kazanmış oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

GÜNÜN MENÜSÜ

Mezeler
- Köpoğlu
- Ahtapot salata
- Patlıcan salata
- Tarama
- Çerkez tavuğu
- Kabak çiçeği dolması
- Kabak Çerkez

Haber ile ilgili metin girin!.

YAPTIĞI HATA ÖZGÜL'E PAHALIYA PATLADI!

MasterChef Türkiye'de dokunulmazlık oyunu sırasında Mehmet şef, Özgül'ün tadım kaşığı ile bir yemeği iki kez tattığını gördü. Mehmet şef, çok dikkat edilen bu olayda Özgül'ün yaptığı yemeğini aldı. Bunun üzerine Özgül, hazırladığı kabak çiçeği dolması yemeğini bir kez daha yapmak zorunda kaldı.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef 2020'de dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım olunca bireysel dokunulmazlık oyunu Serhat ve Eray arasında bir düelloya dönüştü. Bu oyunda yarışmacılardan istenilen yemek Danilo şefin imza tabağı oldu. Bu yemeği yapmaları için 50 dakika süre verildi. Sürenin sonunda şefler tadım yaparak ve tabakların görünümü ile değerlendirmelerini yaptılar. MasterChef jürisinin oybirliği ile verdiği karara göre bu akşam bireysel dokunulmazlığı kazananı açıkladı. MasterChef'te bireysel dokunulmazlığı kazanan Eray oldu.

HAFTANIN İKİNCİ ELEME ADAYI KİM OLDU?

Bu akşam MasterChef'te bireysel dokunulmazlığı kaybeden Serhat, bu haftanın ikinci eleme adayı oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

İLK DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’nin 16. Haftasında ilk dokunulmazlık oyunu Bağcılar Engelliler Sarayı’nda yapıldı. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel olarak yapılan bölümde dokunulmazlığı kazanan takımı, programın 7 özel konuğu tarafından verilen oylar belirledi. Beş çeşit yemek yapan takımların aldığı oylar şefler tarafından tek tek açıklandı. Oyların sayımı sonucunda Mavi takım 21-14 üstünlük sağladı ve dokunulmazlığı kazanan takım oldu.

HAFTANIN İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa bir kez daha girdi. Eleme potasına girmek istemeyen yarışmacılar, Somer şefin imza tabağını en iyi şekilde hazırlamaya çalıştı. Sürenin bitiminde şefler, tabakları değerlendirdi. Gecenin en iyi tabağını hazırlayan Eray, bireysel dokunulmazlığı kazandı.

Son olarak yapılan oylamada ise Kırmızı takımda Ebru ve Serhat arasında oylama yapıldı. Eray’ın verdiği oy ile haftanın ilk eleme adayı Ebru oldu.