MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? 29 Eylül 2020 MasterChef Türkiye’de dokunulmazlık oyununu kazanan

Ekranların sevilen yarışması MasterChef Türkiye’de bu akşam dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. Yarışmacıların MasterChef 2020’deki kaderini etkileyen dokunulmazlık oyunu, çok çekişmeli geçti. 29 Eylül Salı ekrana gelen MasterChef 67. bölümde iki takımın sekiz yarışmacıları karşılıklı olarak eşleşti ve tek tek düello yapıldı. Her düellodaki yarışmacılara farklı bir pilav çeşidi verildi. Peki, MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? Düelloda hangi yarışmacılar eşleşti? İşte MasterChef 2020 1. dokunulmazlık oyunu detayları…

Yayınlanma Tarihi: 29.09.2020 22:54
Değiştirme Tarihi: 29.09.2020 22:54
MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? 29 Eylül 2020 MasterChef Türkiye’de dokunulmazlık oyununu kazanan

TV8’in her bölümü ile farklı bir heyecan yaşatan fenomen yarışması MasterChef Türkiye’de haftanın ilk dokunulmazlık oyunu ekrana geldi. Pazartesi akşamı kurulan yedinci haftanın takımları, 1. dokunulmazlığı kazanmak için kıyasıya bir rekabete girdiler. Kırmızı takım kaptanı Barbaros, kazanılan avantaj üzerine düellodaki eşleşmeleri belirledi. Günün sonunda sekiz çeşit pilav yapan sekiz düelloda en çok kazanan takım, dokunulmazlık oyununu kazandı. Peki, MasterChef’te dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Düellodaki eşleşmeler nasıl yapıldı?

DÜELLODA EŞLEŞMELER VE YAPILAN YEMEKLER

1- Arpa şehriyeli pilav: Walison - Uğur

2- Kuşkonmazlı Risotto: Emir - Özgül

3- Çin pilavı: Barbaros - Serhat

4-Özbek pilavı: Duygu - Didem

5- Ciğerli iç pilav: Esra - Furkan

6- Sebzeli bulgur pilavı: Ebru - Tanya

7- Patatesli çilav: Ayyüce - Eray

8- Hamsili pilav: Berker – Sefa

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye 67. bölümde 1. dokunulmazlık oyunu, bu sefer farklı olarak düello şeklinde gerçekleşti. Sekiz kırmızı takım oyuncusu, sekiz mavi takım oyuncusuna karşı yarıştı. Dün kaptanlar düellosunu kazanan Barbaros’un avantajı ise Kırmızı takımdan kimin mavi takımla eşleşeceğine karar vermesi oldu. Eşleşmeler yapıldı ve yapılacak yemekler yarışmacılara dağıtıldı. Sonrasında kıyasıya bir rekabet yaşandı. Dokunulmazlık oyununda verilen süre 40 dakika idi. Bir takımın oyunu kazanabilmesi için, 5 düellodan galip çıkması gerekiyordu. Eğer skorda 4-4 eşitlik olursa kaptanların yaptığı yemekte kazanan sonucu belirleyecekti. Fakat Kırmızı takımda kaptan Barbaros'un garanti puan diyerek baktığı yarışmacılarda yenilgi alması şok etti. Furkan'ın Esra'yı, Özgül'ün Emir'i yenmesi, Didem'in de Duygu yenmesi Kırmızı takıma dokunulmazlığı kaybettirdi. Toplamda 5-3 kazanan Mavi takım, ilk dokunulmazlığı elde etti.

DOKUNULMAZLIK OYUNU ÖDÜLÜ NEYDİ?

MasterChef Türkiye 2020’de ilk defa bir dokunulmazlık oyunu sonrasında kazanan takıma ödül verildi. Bu akşamki dokunulmazlığı kazanan takım, güzel bir restoranda yemek yiyecek.

BU HAFTA TAKIMLAR NASIL OLUŞTU?

Mavi takım: Serhat, Furkan, Tanya, Eray, Sefa, Uğur, Özgül, Didem

Kırmızı takım: Barbaros, Esra, Emir, Duygu, Berker, Ayyüce, Ebru, Walison