MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? 29 Ekim 2020 MasterChef Türkiye’de 2. dokunulmazlığı kim kazandı?

Ekranların sevilen yarışması MasterChef Türkiye’de takımların dokunulmazlık mücadelesi devam ediyor. Bu akşam, 29 Kasım Perşembe günü MasterChef 88. bölümde Mavi takım ve Kırmızı takım ikinci dokunulmazlık oyunu oynadı. Çanakkale’ye konuk olan MasterChef 2020 ekibi, günün önem ve anlamına binaen özel bir menü hazırladı. Her iki takım, en iyi şekilde yemekleri hazırlayarak dokunulmazlığı kazanmak için kıyasıya lezzet rekabetine girdi. Peki, MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? MasterChef Türkiye’de 2. dokunulmazlığı hangi takım kazandı? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 29.10.2020 23:07
Değiştirme Tarihi: 29.10.2020 23:07
MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? 29 Ekim 2020 MasterChef Türkiye’de 2. dokunulmazlığı kim kazandı?

TV8’in ilgiyle takip edilen yarışması MasterChef Türkiye 2020’de yarışmacı sayısının azalmasıyla rekabet daha da kızışıyor. MasterChef’in bu akşam ekrana gelen 88. yeni bölümünde Mavi takım ve Kırmızı takım, bir kez dokunulmazlık mücadelesi verdi. 29 Ekim Perşembe günü Cumhuriyet Bayramı’nda Çanakkale’ye konuk olan MasterChef 2020 ekibi, dokunulmazlık oyununda yöreye özgü yemekler hazırlayarak yarıştı. Kıyasıya geçen mücadele sonunda şefler, dokunulmazlık oyununu kazanan takımı açıkladı. Peki, MasterChef’te 2. dokunulmazlığı hangi takım kazandı? İşte MasterChef dokunulmazlık oyununda yaşananlar…

MASTERCHEF’TE 2. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'de bu akşam oynanan ikinci dokunulmazlık oyununda beş çeşit yöresel yemek yapılması istendi. Çanakkale'de oynanan zorlu mücadelede yapılan yemekler, programın özel konukları tarafından denendi ve oylama yaptı. Şefler tarafından tek tek açılan oylarda Mavi takım, Kırmızı takıma özellikle ilk iki yemekte büyük fark attı. Akivades yemeğinde 9-0 skoru yakalayan Mavi takım, toplamda 30-15 skoru yakaladı. Böylece bu akşam, MasterChef'te dokunulmazlığı kazanan takım oldu.

MasterChef 2020’de bu akşam yarışmacılardan istenen yemekler ve takımların aldıkları oylar şöyle;

- Yarma buğdaylı ısırgan pazı çorbası: Mavi takım 7-2

- Akivades: Mavi takım 9-0

- Bozcaada kalamar dolması: Kırmızı takım 6-3

- Çanakkale palamut pilakisi: Kırmızı takım 5-4

- Itır otlu Çanakkale fırın sütlacı: Mavi takım 7-2

toplamda 30-15

İLK DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANMIŞTI?

Salı günü ekrana gelen MasterChef son bölümde haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Mavi takım ve Kırmızı takımdan ikişer yarışmacı, takım arkadaşları tarafından yapılan çorbaları tanımaya çalıştı. Bu yarışmacıların verdikleri oylar sonucunda kazanan takım, 12-8 skorla Mavi takım oldu.

1. VE 2. ELEME ADAYI KİM OLMUŞTU?

Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım, önce bireysel dokunulmazlık mücadelesi verdi. Altı yarışmacı arasından şeflerin istediği yemeği en iyi yapan isim Barbaros oldu. Onun da eleme potasına gönderdiği Tanya, haftanın ilk eleme adayı oldu. Sonrasında yapılan oylamada en çok oyu alan isimler Serhat ile Furkan oldu. Bu iki isim arasından eleme potasına gidecek olanı Tanya seçti ve onun seçimi Serhat’tan oldu. Böylece Serhat, haftanın ikinci eleme adayı oldu.