MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? 28 Kasım MasterChef'te 2. dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

Fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye’de heyecan ikinci dokunulmazlık oyunu ile devam etti. 28 Kasım Cumartesi 109. Bölümde Ürgüp’e konuk olan MasterChef 2020 yarışmacıları, Kapadokya’nın eşsiz manzarasında yörenin sevilen yemeklerini yaparak yarıştı. Beş çeşit yemekten oluşan menüdeki yemekler, programın özel konukları tarafından denendi ve sonrasında oylandı. Şefler tarafından tek tek açılan oylar, MasterChef’te dokunulmazlığı kazanan takımı belirledi. Peki, MasterChef’te kim kazandı, dokunulmazlığı hangi takım kazandı? İşte 2. Dokunulmazlık oyunu detayları…

Yayınlanma Tarihi: 28.11.2020 23:28
Değiştirme Tarihi: 28.11.2020 23:28
MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? 28 Kasım MasterChef'te 2. dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

Ekranların sevilen ve büyük bir ilgiyle takip edilen yarışması MasterChef Türkiye’de bu akşam dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. Haftanın ikinci dokunulmazlık oyununda takımlar, Ürgüp Kapadokya’da nefes kesen bir mücadele verdi. 28 Kasım Cumartesi akşamı ekrana gelen MasterChef 109. Bölümde dokunulmazlığı kazanan takımı, konukların verdiği oylar belirledi. Peki, bu akşam MasterChef’te dokunulmazlık oyununu kim kazandı? 2. Dokunulmazlık oyununa dair tüm detaylar haberimizde.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’nin 109. bölümünde şefler, dokunulmazlık oyununda yapılacak menüyü açıkladı. Beş çeşit yemek için verilen süre ise 60 dakika oldu.

- Bulgur çorbası ( Tandır )

- Peravu ( Mantı )

- Lahana salatası

- Ayva dolması

- Bulamaç tatlısı

2. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef yeni bölümde takımlar, dokunulmazlık oyununda istenilen yemekler yaptıktan sonra programın konuklarına ikram ettiler. Konuklar tadım yaptıktan sonra oylarını verdiler. Toplamda 35 oy kullanılan dokunulmazlık oyununda Mavi takım, Kırmızı takım oy aldı. Böylece Mavi takım, haftanın ikinci dokunulmazlık oyununu kazandı.

- Bulgur çorbası: Kırmızı takım 3-4

- Peravu: Mavi takım 4-3

- Lahana salatası: Kırmızı takım 2-5

- Ayva dolması: Mavi takım 6-1

- Bulamaç tatlısı: Mavi takım 4-3

MASTERCHEF’TE HAFTANIN TAKIMLARI NASIL OLUŞTU?

MasterChef Türkiye’nin 15. Haftasında Ebru ve Sefa kaptan oldu. Bu iki kaptanın yarışmacı seçimi ile oluşan Mavi takım ve Kırmızı takım kadrosu şöyle;

MAVİ TAKIM: Ebru, Özgül, Serhat, Uğur

KIRMIZI TAKIM: Sefa, Barbaros, Emir, Eray