MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? 28 Kasım MasterChef 2020 Ürgüp’te 2. eleme adayı kim oldu?

Ekranların en çok sevilen yarışması MasterChef Türkiye bu akşam Ürgüp’e konuk oldu! 28 Kasım Cumartesi günü MasterChef 109. bölümde Mavi takım ve Kırmızı takım, bir kez daha dokunulmazlık mücadelesi verdi. Dünyanın her yerinde binlerce ziyaretçi ağırlayan, eşi benzeri olmayan Kapadokya’nın güzellikleri yanında nefes kesen bir dokunulmazlık oyunu oynandı. Son sekize kalan yarışmacılar arasında kıyasıya bir mücadele ekrana geldi. Yapılan yemeklerin değerlendirmesi sonucu oyların sayımı ayrı bir heyecana neden oldu. Peki, bu akşam MasterChef’te dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Dokunulmazlığı kaybeden takımda eleme potasına giden haftanın 2. eleme adayı kim oldu? Merak edilen tüm detaylar haberimizde.

Yayınlanma Tarihi: 29.11.2020 00:33
Değiştirme Tarihi: 29.11.2020 00:59

TV8’in fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye’de her bölüm ile heyecan artıyor, yarışmacılar arasında rekabet kızışıyor. MasterChef 2020’nin 15. Haftasında kurulan takımlar arasında bu akşam haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu oynandı. Ürgüp Kapadokya’da tabii güzellikler arasında yapılan dokunulmazlık oyununda yöresel yemekler yapıldı ve 7 konuk tarafından değerlendirildi. Sonrasında oyların sayımı ile bu akşam dokunulmazlığı kazanan takım belli oldu. Peki, MasterChef’te bu akşam dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? Haftanın ikinci eleme adayı kim oldu?

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’nin 109. bölümünde dış çekimde yarışmacılar, Ürgüp Kapadokya’da dokunulmazlık için mücadele ediyor. Yörenin yemeklerinden oluşturulan menüyü en iyi şekilde hazırlayan, özel konuklardan oluşan jürinin beğenisini kazanan takım, dokunulmazlığı kazandı. MasterChef 2020 yeni bölümde şefler günün menüsünde yer alan yemekleri açıkladı.

Bu yemeklerin yapılması için verilen süre 1 saat oldu. Şefler, yemeklerden sekizer porsiyon yapılmasını istedi. Bunun yedisi programın konukları için, diğer porsiyon ise oylamada eşitlik sağlanması halinde şeflere sunuldu.

Oyların sayılması ise ayrı bir heyecana neden oldu. Dokunulmazlık oyunu, son ana kadar iki takım arasında gidip geldi. Sayılan 35 oy sonunda Mavi takım 19, Kırmızı takım 16 oy aldı. Böylece Mavi takım, ikinci dokunulmazlık oyununu kazanarak skoru 1-1 yaptı. Oyların yemeklere göre dağılımı ise şöyle;

- Bulgur çorbası: Mavi takım - Kırmızı takım 3-4
- Peravu: Mavi takım - Kırmızı takım 4-3
- Lahana salatası: Mavi takım - Kırmızı takım 2-5
- Ayva dolması: Mavi takım - Kırmızı takım 6-1
- Bulamaç tatlısı: Mavi takım - Kırmızı takım 4-3

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef'te bu akşam dokunulmazlık oyunu sonrasında gözler bireysel dokunulmazlık oyununa çevrildi. Şeflerin bu oyunda yarışmacılardan istenen yemek, Somer şefin özel tarifi ile Ramen oldu. Bu yemeğin yapılması için yarışmacılara verilen süre 50 dakika oldu. Hazırlanan yemeklerin tadımı sonrasında Eray ile Barbaros finale kaldı. Şeflerin yaptığı değerlendirme ile bu iki yarışmacı arasında bireysel dokunulmazlığı kazanan Barbaros oldu.

HAFTANIN İKİNCİ ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef'te bu akşam son olarak dokunulmazlığı kaybeden Mavi takımda oylama yapıldı. Bireysel dokunulmazlığı kaybeden Barbaros dışındaki üç yarışmacı için yapılan oylamada ismi en çok yazılan isim Sefa oldu. Böylece MasterChef 2020'de haftanın ikinci eleme adayı Sefa oldu.

İLK DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef 108. bölümde haftanın ilk dokunulmazlık oyunu kazananı final oyunu ile belirlendi. Normal düellolarda durum 2-2 olunca final oyunu için yemeği şefler belirledi. Zeytinyağlı Taze Börülce yemeği için yarışmacılara yarım saat süre verildi. Barbaros ile Uğur'un yaptığı yemekleri tadan şefler, bu akşam dokunulmazlığı kazananın Kırmızı takım olduğunu açıkladı.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef'te bu akşam heyecan bireysel dokunulmazlık oyunu ile devam etti. Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım yarışmacıları, oylamadan muaf kalmak, eleme potasına gitmemek için karşı karşıya geldi. Bireysel dokunulmazlık oyununda yarışmacılardan istenen yemek Danilo şefin özel tarifi Kış Bahçesi oldu. Bu tabağı hazırlamaları için verilen süre ise 40 dakika oldu. Dört yarışmacı, zamana karşı inanılmaz bir mücadeleye girişti. Oyun bitiminde şeflerin tadımı ile gecenin en iyi tabağını hazırlayan yarışmacı Serhat oldu.

İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef'te son olarak dokunulmazlığı kaybeden Mavi takımda oylama yapıldı. Oylamada Uğur ve Ebru'nun isimleri ikişer kez yazıldı. Bunun sonucunda eleme adayını belirlemek Mavi takım kaptanı olarak Ebru'ya kaldı. Ebru'nun potaya göndermeyi tercih ettiği isim ise Uğur oldu. Böylece Uğur, MasterChef'te haftanın ilk eleme adayı oldu.