MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? 27 Ekim MasterChef Türkiye 1. dokunulmazlık oyununu kazanan takım

MasterChef Türkiye’de onbirinci haftanın ilk dokunulmazlık oyunu bu akşam oynandı. Ekranların sevilen yarışma programı MasterChef 2020’de dokunulmazlık oyununda konsept “Kör Tadım” oldu. Takımlardan seçilen ikişer yarışmacı, hazırlanan yemeklerin tadımını yaptı ve değerlendirdi. Heyecanlı ve eğlenceli geçen oyunda kazanan takım büyük sevinç yaşadı. Peki, MasterChef’te dokunulmazlığı hangi takım kazandı? İşte 27 Ekim Salı MasterChef 87. bölüm dokunulmazlık oyunu detayları…

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2020 22:57
Değiştirme Tarihi: 27.10.2020 22:57
MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? 27 Ekim MasterChef Türkiye 1. dokunulmazlık oyununu kazanan takım

TV8’in ilgiyle takip edilen fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye’de haftanın ilk dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. Dün akşam belirlenen kaptanlar ve oluşturulan takımlar, ilk kez karşı karşıya geldi. MasterChef 87. bölümde oynanan oyunun başında her iki kaptanı yanına çağıran şefler, takımlardan ikişer kişinin seçilmesini istedi. Bu dört yarışmacı, çorbalar yapıldıktan sonra kör tadım yaparak hangi çorbayı kimin yaptığını tahmin etmeye çalıştı. Bu zevkli mücadelenin sonunda dokunulmazlık oyununu kazanan takım belli oldu. Peki, MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? 27 Ekim Salı MasterChef 2020 dokunulmazlık oyunu detayları haberimizde.

MASTERCHEF’TE İLK DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef yeni bölümde birinci dokunulmazlık oyununda konsept “Kör Tadım” idi. Her iki takımdan beş farklı çorba yapılması istendi. Ve kaptanlardan tadım yapacak ve yemek yapımında yer almayacak ikişer yarışmacı seçilmesi istendi. Mavi takımda Uğur ve Sefa, Kırmızı takımdan Emir ve Serhat kör tadım yapacak yarışmacılar oldu. Bu yarışmacılar kuliste beklerken geri kalan takım arkadaşlar beş çeşit çorbayı 45 dakikada yapmaya çalıştı. Süre sonunda kuliste bekleyen tadımcı yarışmacılar, içeri tek tek alınarak çorbalarını tadımını yaptı ve arkadaşlarının yaptığı çorbayı tanımaya çalıştı. Yarışmacıların tadım sonrasında seçtikleri tabaklara göre bu akşam MasterChef'te dokunulmazlığı Mavi takım 12-8 skorla kazandı.

Uğur : Mavi 4-1 Kırmızı

Sefa : Mavi 2-3 Kırmızı

Serhat : Mavi 3-2 Kırmızı

Emir : Mavi 3-2 Kırmızı

MASTERCHEF’TE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef’te son on ikiye kalan yarışmacılar, yeni haftanın kaptanı olabilmek için en iyi “Kayseri Yağlaması” yapmaya çalıştı. Rakiplerine göre istenilen yemeği daha başarılı hazırlayan Özgül, kaptanlık oyununu kazandı ve Mavi takım kaptanı oldu.

MASTERCHEF’TE BU HAFTA TAKIMLAR NASIL OLUŞTU?

MasterChef Türkiye’de kaptanlık oyununu kazanan Özgül, Mavi takım kaptanı oldu. Ve sonrasında Kırmızı takım kaptanı olarak Tanya’yı seçti. Haftanın kaptanları Özgül ile Tanya, karşılık yarışmacıları seçerek Mavi takım ve Kırmızı takımı oluşturdu. Daha sonra yapılan kaptanlar düellosunu kazanan Tanya, Mavi takımdan Barbaros’u Kırmızı takıma aldı ve karşılığında Sefa’yı Mavi takıma verdi. Sonra bu haftanın takımların kadroları şu şekilde oluştu;

MAVİ TAKIM: Kaptan Özgül, Esra, Uğur, Ayyüce, Eray, Sefa

KIRMIZI TAKIM: Kaptan Tanya, Serhat, Furkan, Barbaros, Ebru, Emir