MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? 20 Ekim MasterChef Türkiye’de ilk dokunulmazlık oyunu kazanan takım

TV8’in sevilen yarışması MasterChef Türkiye’de bu akşam haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Onuncu haftada kaptanlar Eray ile Emir olmuş, Mavi takım ile Kırmızı takımı oluşturmuştu. Düelloyu kazanan Eray, takımına Barbaros’u alıp Ebru’yu karşı takıma vermişti. 20 Ekim Salı akşamı MasterChef 82. bölümünde bu iki takım, ilk dokunulmazlık için karşı karşıya geldi. Yarışmacılara Mehmet şef tarafından etler ile dört farklı yemek yapılması istendi. Günün sonunda dokunulmazlığı kazanan takım belli oldu. Peki, MasterChef’te 1. dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? MasterChef 2020’de ilk dokunulmazlık kimin oldu?

Yayınlanma Tarihi: 20.10.2020 22:43
Değiştirme Tarihi: 20.10.2020 22:43
MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? 20 Ekim MasterChef Türkiye’de ilk dokunulmazlık oyunu kazanan takım

Her bölümü ile izleyicisine farklı heyecanlar yaşatan MasterChef Türkiye’de haftanın ilk dokunulmazlığını kazanan takım belli oldu. MasterChef son bölümde kaptanlık oyunu oynanmış, kazanan Eray Mavi takım kaptanı olmuş ve Emir’i de Kırmızı takım kaptanı olarak seçmişti. Bu iki kaptan tarafından oluşturulan iki takım arasında 1. dokunulmazlık oyunu oynandı. 20 Ekim Salı MasterChef 82. bölümde ekrana gelen dokunulmazlık oyununda şeflerin istediği yemekleri en iyi yapan takım galip geldi. Peki, bu akşam MasterChef’te kim kazandı, dokunulmazlığı hangi takım aldı? İşte MasterChef dokunulmazlık oyunu detaylar…

MASTERCHEF 1. DOKUNULMAZLIK OYUNU

Haftanın yeni takımlarıyla oynanan ilk dokunulmazlık oyununda dana karkas ile haşlama, tencere yemeği, fırın yemeği ve ızgara bonfile ile tatlı olarak da fındık kremalı katmer yapılması istendi. Takımlara bu yemekler için bir saat süre verildi. Yarışmacılar, takımına dokunulmazlığı kazandırmak için maharetlerini sergiledi. Süre sonunda her iki takım, eksiksiz olarak yemeklerini şeflerin beğenisine sundu.

DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

Oyun sonrasında şefler yapılan yemeklerin tadımını yaptı. Tadım sonrasında oybirliği ile aldıkları kararı açıkladı. Buna göre dokunulmazlığı 3-2 skorla kazanan Mavi takım oldu. Hangi yemekte hangi takımın daha başarılı olduğu ise şöyle oldu;

Haşlama: Mavi takım
Tencere yemeği: Mavi takım
Fırın yemeği: Kırmızı takım
Izgara bonfile: Kırmızı takım
Katmer: Mavi takım

BU HAFTA TAKIMLAR NASIL OLUŞTU?

Mavi takım: Eray, Furkan, Serhat, Uğur, Esra, Ayyüce, Ebru

Kırmızı takım: Emir, Barbaros, Berker, Özgül, Sefa, Tanya

KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

MasterChef’te kaptanlar düellosunda şefler, ton balığı vererek yaratıcı bir yemek istedi. Eray, Emir’e göre daha başarılı yemek yaptığı için düelloyu kazanan kaptan oldu. Kaptanlar düellosunu kazanan Eray, karşı takımdan bir kişiyi alıp kendi takımından birini karşı takıma verme avantajını kazandı. Bu avantajını da Barbaros’u alıp karşılığında Ebru’yu vererek kullandı.