MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? 17 Ekim MasterChef 2020 eleme adayları kimler oldu?

MasterChef Türkiye’de bu akşam haftanın son dokunulmazlık oyunu oynandı. 17 Ekim Cumartesi MasterChef 79. bölümde Mavi takım ile Kırmızı takım arasında 3. dokunulmazlık mücadelesi verildi. Balıkesir’e konuk olan MasterChef 2020 yarışmacıları, yöresel yemekler yaparak dokunulmazlığı kazanmaya çalıştı. Peki, MasterChef’te bu akşam dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı, kimi eleme potasına gönderdi? Oylamada en çok oyu kim aldı, son eleme adayı kim oldu? İşte MasterChef son bölümde yaşananlar …

Yayınlanma Tarihi: 18.10.2020 00:31
Değiştirme Tarihi: 18.10.2020 00:41

TV8’in ilgiyle takip edilen ve ekranların en çok izlenen yarışması MasterChef Türkiye’de heyecan tüm hızıyla sürüyor. MasterChef üçüncü sezonun dokuzuncu haftasında Mavi takım ile Kırmızı takım arasında bu akşam 3. dokunulmazlık oyunu ekrana geldi. Balıkesir’e konuk olan ve yöresel yemekler ile yarışan takımlar, son dokunulmazlığı da kazanarak rahat bir nefes almaya çalıştı. Dokunulmazlığı kaybeden takım da ise bireysel dokunulmazlık ve oylama sonucunda iki eleme adayı ortaya çıkacak. Bu akşam MasterChef 2020’de dokunulmazlığı kim kazandı merak ediliyordu. Peki, MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? Bireysel dokunulmazlık kimin oldu? Haftanın son eleme adayları kimler oldu? 17 Eylül Cumartesi günü MasterChef 79. bölümde yaşananlar...

MASTERCHEF’TE 3. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef’te bu akşam ekrana gelecek 3. Dokunulmazlık oyununda Balıkesir yöresi menüsünde eşsiz yemekler yapıldı. Yapılan yemekleri, programın özel konukları tadımını yaptı ve sonrasında beğendiği takıma oy verdi. Şeflerin açıklayacağı oylar sonrasında dokunulmazlığı kazanan takım belli oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

MasterChef yeni bölümde yarışmacılardan istenilen yemekler ve bu yemeklerde hangi takımların kazandığı, şeflerin açtığı oy zarfları ile belli oldu. Buna göre bu akşam MasterChef'te dokunulmazlığı kazanan takım, yemekler ve alınan oylar şu şekilde;

1. Cunda Ezmesi : Mavi takım 5-4
2. Kırma Zeytinli Ahtapot Salatası : Kırmızı takım 5-4
3. Saçaklı Mantı : Kırmızı takım 8-1
4. Tirit : Kırmızı takım 7-2
5. Höşmerim : Mavi takım 7-2

Bu sonuçla MasterChef'te bu akşam 26-19 skorla dokunulmazlığı kazanan Kırmızı takım oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef 79. bölümde oynanan son dokunulmazlık oyunu sonrasında kaybeden Mavi takım, bireysel dokunulmazlık için mutfağa girdi. Mavi takımda eleme adayı olan Emir ile Uğur dışındaki yarışmacılar, bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Şefler, yarışmacılara Akkız, istifno, ebegümeci, börülce, deniz nohutu, hindina, turp otundan oluşan karışık Ege otları verildi ve bunlardan yaratıcı yemek yapılması istendi. Süre sonunda şefler yapılan yemeklerin tadımını yaptı ve oyunu kazanan yarışmacıyı açıkladı. Şeflerin en beğendiği tabağı çıkaran Ebru, MasterChef'te bireysel dokunulmazlığı kazanan kişi oldu.

HAFTANIN 5. VE 6 ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

Bu akşam dokunulmazlığı kaybeden Mavi takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Ebru oldu. Ebru, Mavi takımdan eleme potasına Esra'yı göndermeyi seçti. Sonrasında Mavi takımdan yapılan oylama sonucunda Tanya ve Berker, altışar oy aldılar. Bu durumda son eleme adayını seçmek Mavi takım kaptanı Uğur'a kaldı. Uğur'un seçimi ise Tanya'dan yana oldu ve bu haftanın 6. ve son eleme adayı Tanya oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef’te bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında Ayyüce, Kırmızı takımdan Didem’i eleme potasına gönderdiğini açıkladı. İlk dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım, son olarak takım içinde oylama yaptı. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Ayyüce ile ilk eleme adayı olan Didem’in oylama dışı tutuldu. Yapılan oylamada adı en çok yazılan Özgül, MasterChef’te bu haftanın ikinci eleme adayı oldu.

Haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu Mavi takım kaybetti. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Esra, üçüncü eleme adayı olarak Emir’i eleme potasına gönderdi. Oylama sonucunda ise dördüncü eleme adayı olan isim Uğur oldu.

BU HAFTA TAKIMLAR NASIL OLUŞTU?

Mavi takım: Uğur, Furkan, Esra, Emir, Berker, Tanya, Ebru

Kırmızı takım: Sefa, Serhat, Barbaros, Eray, Özgül, Ayyüce, Didem