MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? 14 Kasım MasterChef 2. dokunulmazlık oyununu kazanan takım

Ekranların sevilen yarışması MasterChef Türkiye 2020, bu akşam Kahramanmaraş’a konuk oldu! 14 Kasım Cumartesi MasterChef 99. Bölümde Mavi takım ve Kırmızı takım 2. dokunulmazlık oyunu için karşı karşıya geldi. Kahramanmaraş’ın yöresel yemeklerini yapan iki takımdan hangisi dokunulmazlığı kazanacak merak ediliyordu. Müthiş mücadelede kaybeden takımın oynayacağı bireysel dokunulmazlık oyunu ve yapılan oylama sonucunda kimin eleme adayı olacağı ise ayrı bir merak konusuydu. Peki, bu akşam MasterChef’te 2. dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? Haftanın 2. eleme adayı kim olacak?

Yayınlanma Tarihi: 14.11.2020 22:36
Değiştirme Tarihi: 15.11.2020 00:22

TV8 ekranlarından büyük bir heyecanla takip edilen fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye’de heyecan ve rekabet artmaya devam ediyor. MasterChef 2020’nin bu akşam ekrana gelen 99. yeni bölümünde ikinci dokunulmazlık oyunu oynandı. Mavi takım ve Kırmızı takım, Kahramanmaraş’ta yapılan14 Kasım 2020 tarihli MasterChef yeni bölümünde bir kez daha dokunulmazlık mücadelesi verdi. Dokunulmazlık oyunu ile birlikte haftanın 2. eleme adayı belli olacak. Takımlar arasında yaşanan lezzet rekabetinde kim galip çıkacak, dokunulmazlığı hangi takım aldı? MasterChef’te bu akşam eleme adayı kim oldu? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı?

MASTERCHEF’TE 2. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'de Kahramanmaraş yöresine ait yapılacak yemekler şu şekilde;

-Ekşili çorba
- Pazı sarması
- Ekşili aya sulusu
- Marul cacığı
- Ballı börek

Bu yemeklerin yapılması için verilen süre ise bir saat. Süre bitiminde yemekler, özel konuklara servis edildi. Dokuz misafir tarafından tadımı yapıldıktan sonra oylarını kullandı. Şefler, daha sonra oyları tek tek açarak hangi yemekte hangi takım kaç oy aldı ilan etti. 45 oydan 32'sini almayı başaran Mavi takım, ikinci dokunulmazlık oyununu kazandı.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI HANGİ YARIŞMACI KAZANDI?

Dokunulmazlık oyunu sonrasında Kırmızı takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girmek zorunda kaldı. Oyunda yarışmacılara ana ürün olarak sumak ve sumak ekşisi verildi. Bu ürünlerden yaratıcı bir yemek yapılması istendi. Yarışmacılar, verilen sürede en iyi tabağı hazırlamaya çalıştı. Sonrasında şeflerin beğenisine sundu. Şeflerin yaptığı tadım sonrasında gecenin en iyi tabağını çıkaran Uğur, bireysel dokunulmazlığı kazanan isim oldu.

HAFTANIN 2. ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye'de dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımda yapılan oylama gergin bir ortamda geçti. Oylamada Emir, Sefa ve Eray için oylar kullanıldı. Her yarışmacının bir oy kullandığı oylama sonucunda adı 3 kere yazılan Eray, MasterChef'te bu haftanın 2. eleme adayı oldu.

MASTERCHEF’TE İLK DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM KAZANDI?

Haftanın ilk dokunulmazlık oyununda takımlar düello yaptı. Şefler tarafından verilen beş çeşit ana ürün ile yaratıcı yemekler yapıldı. Şefler tadım sonrasında düelloda kazanan yarışmacıyı açıkladı. Mavi takım, ilk dört düelloda üç tanesini kazanarak dokunulmazlığı kazanan takım oldu.

MASTERCHEF’TE BU HAFTA KİMLER KAPTAN OLDU?

MasterChef 2020’nin 13. haftasında kaptanlık oyununu kazanan Esra oldu. Mavi takım kaptanı olan Esra, Kırmızı takım kaptanı olarak Emir’i seçti.

HAFTANIN TAKIMLARI NASIL OLUŞTU?

MasterChef’te bu haftanın kaptanları olan Esra ile Emir’in yarışmacı seçimi ile mavi takım ve kırmızı takım kadroları şu şekilde oldu;

MAVİ TAKIM: Esra, Serhat, Özgül, Ayyüce, Ebru.

KIRMIZI TAKIM: Emir, Barbaros, Eray, Uğur, Sefa.