MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? 12 Aralık MasterChef 2020’de 2. eleme adayı kim oldu?

MasterChef Türkiye’de bu akşam haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu oynandı. Mavi takım ve Kırmızı takım, konuk olarak gittikleri Konya’da yöresel yemekler yaparak dokunulmazlığı kazanmaya çalıştı. 12 Aralık Cumartesi günü MasterChef 119. bölümde dokunulmazlık oyunu sonrasında kaybeden takımdan çıkan ikinci eleme adayı belli oldu. Peki, MasterChef’te dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? MasterChef 2020’de 2. eleme adayı kim oldu? İşte MasterChef Türkiye yeni bölüm detayları…

Yayınlanma Tarihi: 13.12.2020 00:15
Değiştirme Tarihi: 13.12.2020 00:47

Ekranların sevilen ve ilgiyle takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye’de heyecan ve rekabet gittikçe artıyor. Bu akşam, 12 Aralık Cumartesi günü MasterChef 119. bölümde 2. dokunulmazlık oyunu oynandı. Konya’da dokunulmazlık oyununda yörenin meşhur yemekleri yapıldı ve özel konuklara ikram edildi. Ve bu konukların vereceği oylar ise MasterChef’te dokunulmazlığı kazanan takımı belirledi. Dokunulmazlığı kaybeden takımda oynanan bireysel dokunulmazlık oyunu ile eleme potasına giren ikinci yarışmacı belli oldu. Peki, bu akşam MasterChef’te dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? MasterChef’te ikinci eleme adayı kim oldu?

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye 2020 ekibi bu akşam dış çekimde Konya’ya konuk oldu. Tarihi şehirde eğlenceli, unutulmaz anlar yaşayacak yarışmacılar, sonrasında yöresel yemekler yaparak dokunulmazlık mücadelesi veriyor. Şefler, oyun öncesinde yapılacak yemekleri ve süreyi açıkladı. Buna göre şeflerin bir saat içinde hazırlanması istediği menüde şu yemekler yer alıyor;

- Bamya çorbası

- Batırık

- Etli ekmek

- Patlıcan orta

- Saç arası 

Sürenin sonunda hazırlanan yemekler, yedi özel konuğa ikram edildi. Misafirler, yemeklerin tadımını yaptıktan sonra oylarını kullandı. Bu kullanılan oylar, şefler tarafından MasterChef stüdyosunda sayıldı. Sayılan oyların çoğunluğunu alan Kırmızı takım, MasterChef'te 2. dokunulmazlık oyununu kazandı. Kırmızı takım, bu akşam yapılan beş yemeğin hepsinde başarılı oldu ve 27-8 skorla oyunun galibi oldu.

MASTERCHEF’TE ELEME POTASINA KİM GİRDİ?

MasterChef’te bu akşam bireysel dokunulmazlık oyunu Barbaros ile Serhat arasında oynandı. Oyunda yarışmacılara 70 dakika süre tanındı ve Mehmet şefin imza tabağı yapılması istendi. Sefa'nın eleme adayı olması nedeniyle iki yarışmacıdan kaybeden direkt olarak potaya giren isim olacaktı. İki yarışmacı, yapması teknik ve zor olan bu tatlıyı yaparken epey zorlandı. Verilen süre sonunda şefler, iki yarışmacının hangisinin daha iyi olduğunu tartıştı. Şeflerin oybirliğine göre bireysel dokunulmazlığı kazanan Barbaros, potaya giren isim de Serhat oldu.

İLK DOKUNULMAZLIK OYUNU, İLK ELEME ADAYI

MasterChef’in 17. haftasında kurulan Mavi takım ve Kırmızı takım arasında yapılan ilk dokunulmazlık oyununda Kara Kış Menüsü yapıldı. Beş çeşit yaratıcılık üzerine yapılan yemeklerde kazanan takım Kırmızı takım oldu. Sonrasında yapılan bireysel dokunulmazlık oyununu kazanan Serhat oldu. Daha sonrasında oylamada Serhat’ın adını yazdığı Sefa, haftanın ilk eleme adayı oldu.

HAFTANIN TAKIMLARI KİMLERDEN OLUŞTU?

Bu haftanın kaptanları olan Sefa ile Emir’in seçimleri ile takımlar şu şekilde oluştu;

MAVİ TAKIM: Sefa, Barbaros, Serhat

KIRMIZI TAKIM: Emir, Özgül, Eray