MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? 10 Aralık MasterChef Türkiye 2020'de ilk eleme adayı kim oldu?

Sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye’de bu akşam 17. haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Şefler, dokunulmazlık oyunu konseptini “Kış Menüsü” olarak belirledi. Takımlar, bu menüye uygun yemekleri yapmak için yaratıcılıklarını konuşturdu. Kaptanlar düellosunu sonrasında Mavi takımın kazandığı avantaja göre Kırmızı takım, yemekleri birbirlerine bağlı şekilde yaptı. Peki, 10 Aralık Perşembe akşamı MasterChef 118. bölümde dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Peki, MasterChef Türkiye’de haftanın ilk eleme adayı kim oldu? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 11.12.2020 00:26
Değiştirme Tarihi: 11.12.2020 00:26

TV8 ekranlarında büyük bir ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2020’de 17. hafta heyecanı dokunulmazlık oyunu ile devam etti. Bu akşam, 10 Aralık Perşembe akşamı, MasterChef’in 118. bölümünde Mavi takım ve Kırmızı takım, 1. dokunulmazlık oyunu oynandı. Kaptanlar düellosunu kazanan Sefa olduğu için Kırmızı takım, dokunulmazlık oyununda birbirlerine bağlı olarak yemekleri yapmaya çalıştı. Kış menüsü konseptine göre en iyi yaratıcı yemekleri yapan takım, dokunulmazlığı kazandı. Kaybeden takımda yapılacak oylama ile haftanın ilk eleme adayı belli oldu. Peki, MasterChef’te dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? Eleme potasına giren ilk yarışmacı kim oldu? Heyecan dolu yeni bölüme dair detaylar haberimizde.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef 2020’de bu akşam takımlar dokunulmazlık oyununda “Kara Kış Menüsü” yapılması istendi. Oyunda ilk olarak kaptanlar düellosunu kaybeden Kırmızı takım yarışmacıları birbirine bağlandı. İlk olarak sıra ile bağlandıktan sonra 1 ve 3 numaralı yarışmacılar da bağlandı. Böylece Kırmızı takımın hareketleri iyice kısıtlanmış oldu. Takımlara bu menüyü hazırlaması için bir saat süre verildi. Süre sonunda şefler tadım yaparak kazanan takımı açıkladı.

1. Soğuk başlangıç - Kazanan Kırmızı takım

2. Çorba - Kazanan Kırmızı takım

3. Ara sıcak - Kazanan Kırmızı takım

4. Ana yemek - Kazanan Mavi takım

5. Tatlı - Kazanan Mavi takım

Bu sonuca göre bu akşam MasterChef'te dokunulmazlığı kazanan takım, Kırmızı takım oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Dokunulmazlık oyunu sonrasında MasterChef 2020’de kaybeden Mavi takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. Bu oyunda yarışmacılardan istenen yemek Somer şefin imza tabağı "Mercan Resifi" oldu. Bu özel yemeği hazırlamak için yarışmacıların 40 dakika süresi vardı. Sürenin bitiminde şefler, yarışmacıların hazırladığı yemeklerin tabaklamasına ve tadına baktı. Şeflerin aldığı karara göre en zayıf tabağın sahibi ve üçüncü olan Sefa oldu. Oyunda ikinci Barbaros olurken Serhat, bireysel dokunulmazlığı kazanarak eleme potasına girmekten kurtuldu.

MASTERCHEF'TE HAFTANIN İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef yeni bölümde dokunulmazlığı kaybeden takımda oylama yapıldı. Oylamada Sefa ile Barbaros, mecburi olarak birbirlerine oy verdiler. Son olarak Serhat'ın vereceği oy, ilk eleme adayını belirledi. Serhat ise Sefa'nın ismini yazarak eleme potasına onu göndermeyi seçti. Sefa, MasterChef'te bu haftanın ilk eleme adayı oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

KAPTANLIK OYUNU VE KAPTANLAR DÜELLOSU

MasterChef’te son kez oynanan kaptanlık oyununda yarışmacılardan on adet çöp şiş istendi. Kalan son altı yarışmacı, sezonun Mavi takım kaptanı olabilmek için en iyi çöp şişleri hazırlamaya çalıştı. Şeflerin tadım yaptıktan sonra oybirliği ile verdikleri karara göre kaptanlık oyununu Sefa kazandı.

Kaptanlık oyunu sonrasında Mavi takım kaptanı olan Sefa, Kırmızı takım kaptanı olarak Emir’i seçti. Kalan dört yarışmacıdan yapılan seçimlerle takımlar oluşturulduktan sonra kaptanlar düellosu oynandı. Bu oyunda şefler sırasıyla bir yemek yapmaya çalıştı. Kaptanlar ise yapılan yemeği anlamaya ve aynısını yapmaya çalıştı. Yapılan yemeklerin tadımı sonrasında bu hafta kaptanlar düellosunu kazanan Sefa, avantajı kazanan Mavi takım oldu.

HAFTANIN TAKIMLARI KİMLERDEN OLUŞTU?

Bu haftanın kaptanları olan Sefa ile Emir’in seçimleri ile takımlar şu şekilde oluştu;

MAVİ TAKIM: Sefa, Barbaros, Serhat

KIRMIZI TAKIM: Emir, Özgül, Eray