MasterChef’te dokunulmazlığı hangi takım kazandı? 3 Aralık MasterChef Türkiye’de ilk eleme adayı kim oldu?

MasterChef Türkiye 2020, bu akşam 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle özel bir bölümle ekrana geldi. 113. bölümde Mavi takım ve Kırmızı takım, Masterchef’in 16. Haftasının ilk dokunulmazlık oyununu, Bağcılar Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayında oynandı. Özel konuklar tarafından değerlendirilecek yemekler sonrasında dokunulmazlığı kazanan takım belli oldu. Devamında yapılacak bireysel dokunulmazlık ve oylama sonucunda ise haftanın ilk eleme adayı belirlenecek. Peki, bu akşam MasterChef’te kim dokunulmazlığı kazandı? 1. Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? Haftanın ilk eleme adayı kim oldu? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 03.12.2020 23:49
Değiştirme Tarihi: 04.12.2020 00:42
MasterChef’te dokunulmazlığı hangi takım kazandı? 3 Aralık MasterChef Türkiye’de ilk eleme adayı kim oldu?

Ekranların en çok izlenen programı MasterChef Türkiye’de dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Bağcılar Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayına konuk olacak MasterChef yarışmacıları, burada özel konuklarına çok özel yemekler yaparak dokunulmazlığı kazanmaya çalıştı. Haftanın ilk dokunulmazlık oyununda kazanan takımı, programın özel konuklarının vereceği oylar belirledi. Dokunulmazlığı kaybeden takımda yapılacak oylama ise haftanın ilk eleme adayı belli oldu. Dokunulmazlığı hangi takım kazanacak, eleme adayı kim olacak MasterChef yeni bölüm öncesinde merak ediliyordu. İşte MasterChef 113. bölüme dair merak edilenler…

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef'te haftanın ilk dokunulmazlık oyununda şefler, takımlardan beş çeşit yemek istedi. Bu yemekler her birinden yedi tanesi konuklara, bir tanesi şeflere olmak üzere sekizer tabak yapılacak. Bu yemeklerin yapılması için verilen süre ise bir saat. Sürenin sonunda yapılan yemekler, programın özel konuklarına ikram edildi. Her biri milli sporcu olan konuklar tarafından tadımı yapılan yemekler için oylar kullanıldı. Bu oylar, stüdyoda şefler tarafından tek tek açıldı. Oyların dağılımı ile kazanan takım belli oldu.

MasterChef 2020'de 1. dokunulmazlık oyununda yemekler için konuklar tarafından verilen oylar stüdyoda açıldı. İlk açılan oylar çorba içindi ve Mavi takım 5-2 kazandı. İkinci yemek ızgara kabak rulosunda Kırmızı takım 4-3 kazandı. Sonraki yemek ise kroketler idi ve bu yemeği daha başarılı olan Mavi takım 4-3 skorla kazandı. Ana yemek olan dana filetoda ise Mavi takım 5-2 kazandı. Son olarak günün tatlısı olan Magnolia da ise kazanan takım 4-3 skorla Mavi takım oldu.

Bu sonuca göre Mavi takım, MasterChef'te 1. dokunulmazlık oyununu 21'e 14 skorla kazandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

GÜNÜN MENÜSÜ
- Kremalı dağ mantarları çorbası
- Izgara kabak mozzarella rulosu
- Kroketler ( Patatesli, Peynirli , Sebzeli ) Domates sos ile
-  Fırında dana fileto, yanında ızgara sebzeler ve patates graten
- Kırmızı orman meyveli magnolia

Haber ile ilgili metin girin!.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM ALDI?

Haftanın ilk dokunulmazlık oyunu sonrasında kaybeden kırmızı takım yarışmacıları, eleme potasına girmemek için bireysel dokunulmazlığı almak için mücadele etti. Bu oyunda yarışmacılardan istenen yemek, Somer şefin imza tabağı Aussie Pie oldu. Bu yemeği yapmaları için verilen süre ise bir saat oldu. Şefler, sürenin sonunda yemeklerin tadımını yaptı. Sonrasında ise Somer şefin tabağına lezzet ve görünüm açısından en yakın tabağını yapan yarışmacının Eray olduğunu açıkladı. Böylece Eray, bu akşam bireysel dokunulmazlığı kazanan isim oldu.

HAFTANIN İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef 113. bölümde son olarak ekrana oylama geldi. Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımda yapılan oylamada Ebru ve Serhat mecburen birbirlerini yazdı. Bu durumda eleme potasına giden ismi Eray'ın verdiği oy belirledi. Eray'ın bu iki yarışmacıdan tercihi ise Ebru'dan yana oldu ve böylece Ebru, MasterChef'te haftanın ilk eleme adayı oldu.

25 BİN LİRA ÖDÜLÜ KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’nin son bölümünde yarışmacılar, bireysel olarak ödül oyununda karşı karşıya geldi. Üç etaptan oluşan oyunda her turda farklı bir ciğer yemeği yapıldı. Arnavut ciğeri, ciğer şiş ve Edirne tava ciğeri yapılan bu turlarda rakiplerini tek tek geçen Eray, bu hafta 25 bin liralık ödülü alan isim oldu.

MAVİ TAKIM VE KIRMIZI TAKIMDA HANGİ YARIŞMACILAR YER ALIYOR?

Kaptanlık oyunu sonrasında Mavi takım kaptanı Özgül ve Kırmızı takım kaptanı Eray, seçtikleri yarışmacılar ile takımları şöyle oluşturdu;

MAVİ TAKIM: Özgül, Barbaros, Emir, Sefa

KIRMIZI TAKIM: Eray, Serhat, Ebru