MasterChef’te bu akşam kim kazandı? 8 Ağustos 2020 MasterChef Türkiye 6. finalisti kim oldu?

MasterChef Türkiye’de gecenin kazanan ismi belli oldu. Ekranların en heyecanlı yarışmasında ana kadroyu oluşturacak 16 yarışmacının seçilmesine devam ediliyor. 8 Ağustos 2020 tarihli MasterChef 19. bölümde rakiplerinin arasında sıyrılan yarışmacı adayı, ismi yazılı önlüğü kaptı. Ve MasterChef 2020’nin ana kadro yarışmacıları arasına girmeyi başardı. Peki, MasterChef’te bu akşam kim kazandı? MasterChef Türkiye 6. finalisti kim oldu? MasterChef Türkiye’de kim diskalifiye oldu?

Yayınlanma Tarihi: 09.08.2020 00:36
Değiştirme Tarihi: 09.08.2020 00:36
MasterChef’te bu akşam kim kazandı? 8 Ağustos 2020 MasterChef Türkiye 6. finalisti kim oldu?

TV8 ekranlarından heyecanla takip edilen yarışma MasterChef Türkiye’de final turu devam ediyor. Binlerce başvuru arasında seçilen yarışmacılar, üç eleme sonrasında MasterChef 2020’de aday kadro arasına girmeye çalışıyor. Final turuna kalan 28 yarışmacıdan bu zamana kadar 5 isim, MasterChef yarışmacısı olarak ismi yazılı önlüğü almayı başardı. 8 Ağustos Cumartesi akşamı ekrana gelen MasterChef 19. bölümde iki oyunda da başarılı olan ve rakiplerini geçen isim, önlüğü kaptı ve günün kazananı olarak MasterChef Türkiye 2020 yarışmacıları arasına girmeyi başardı. İkinci oyunda ise bir yarışmacı, MasterChef’in önemli bir kuralını ihlal ettiği için diskalifiye oldu. Peki, MasterChef’te günün kazananı kim oldu? Bu akşam, MasterChef Türkiye’de 6. finalist kim oldu?

MASTERCHEF TÜRKİYE YARIŞMACILARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye’de geçtiğimiz Pazartesi günü başlayan final turunda her akşam bir isim MasterChef ana kadrosuna giriyor. İlk günün kazanan ismi Serhat Doğramacı, MasterChef 2020’nin ilk yarışmacısı olmuştu. Sonraki günlerde sırasıyla onun yanına çıkmayı başaran isimler; Duygu Acarsoy, Özgül Coşar, Emir Elidemir, Ayyüce Kamit oldu.

MASTERCHEF’TE BU AKŞAM KİM KAZANDI, KİM 6. FİNALİST OLDU?

MasterChef Türkiye’nin bu akşam ekrana gelen 19. bölümde dokuz yarışmacı önlüğü alabilmek ve ana kadroya girebilmek için kıyasıya rekabet etti. İlk oyunda yarışmacılardan ıspanaklı ve ricotta peynirli ravioli yapmaları istendi. Bu oyun sırasında parmaklarını kesen, talihsiz bir kaza geçiren Didem, tabağını hazırlayamadı. Bu yemeği en iyi yapan beş yarışmacı; Sefa, Berker, Rezzan, Emel, Sedat oldu. Bu yarışmacılardan sadece Sefa, jürinin oybirliği ile seçildi. Diğer dört isim ise oy çokluğu ile seçildi. Şefler, sadece beş ismin sonraki oyunda oynamasına karar verdi. Sonraki turda ise beş yarışmacıya ana malzeme olarak uykuluk verildi. Ana ürünün uykuluk olacağı yaratıcı bir yemek için verilen sürede yarıştılar. Sunulan tabakların tadımı sonrasında MasterChef 2020 jürisi kararını verdi. Günün en iyi tabağını hazırlayan, gecenin kazanan ismi Sedat Tuncer, MasterChef Türkiye'nin ana kadrosuna seçilen 6. yarışmacı oldu.

YARATICILIK OYUNUNDA DİSKALİFİYE ŞOKU!

Bu beş yarışmacı, sonrasında yaratıcı oyunda karşı karşıya geldi. Emel Günoğlu, aynı tadım kaşığı ile iki kere tadım yaptığı için diskalifiye oldu. Bu kritik hatayı affetmeyen Mehmet şef, Emel’in tabağının değerlendirme dışı olduğunu, önlüğü çıkarıp yukarı çıkmasını istedi. Kalan dört isim süre sonunda tabaklarını şeflerin tadımına sundun. Yapılan değerlendirme sonrasında verilen uykuluk ana malzemesi ile en iyi tabağı hazırlayan isim oldu. Gecenin en zayıf tabağı ise Rezzan Atan’ın tabağı oldu.

MASTERCHEF TÜRKİYE’DE ELEME SİSTEMİ NASIL?

MasterChef Türkiye’de final turuna 28 yarışmacı kalmıştı. Bu isimler arasından 16 kişi MasterChef 2020’de ana kadroya girmeyi başaracak. Bunun için ilk olarak final turuna kalanlar, 14’er kişilik iki gruba ayrıldı. Gruplar her gün iki oyun oynayacak. İlk oyun, klasik bir yemek üzerine olacak. Bu oyunda en başarılı altı isim, sonraki tura kalacak. İkinci oyunda ise bir ana malzeme verilecek ve yarışmacılar, bu malzeme ile yaratıcı bir yemek yapmaya çalışacak. Gecenin sonunda en iyi tabağı hazırlayan isim, MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna girmiş olacak. Bu şekilde her gruptan sekizer yarışmacı seçilecek. Gruptaki seçilemeyen altı yarışmacı ise MasterChef’ten elenmiş olacak.