MasterChef’te bu akşam kim kazandı? 7 Ağustos 2020 MasterChef Türkiye 5.finalisti kim oldu?

MasterChef Türkiye’de bu akşamın kazanan ismi belli oldu. Ekranların en heyecanlı yarışmasında ana kadroyu oluşturacak 16 yarışmacının seçilmesine devam ediliyor. Nefes kesen bölümde bir yarışmacının yemeği değerlendirilmeye alınmaması izleyenleri şok etti. 7 Ağustos 2020 tarihli MasterChef 18. bölümde rakiplerinin arasında sıyrılan yarışmacı adayı, ismi yazılı önlüğü kaptı. Ve MasterChef 2020’nin ana kadro yarışmacıları arasına girmeyi başardı. Peki, MasterChef’te bu akşam kim kazandı? MasterChef Türkiye 5. finalisti kim oldu?

Yayınlanma Tarihi: 08.08.2020 00:17
Değiştirme Tarihi: 08.08.2020 00:38
MasterChef’te bu akşam kim kazandı? 7 Ağustos 2020 MasterChef Türkiye 5.finalisti kim oldu?

TV8 ekranlarından heyecanla takip edilen yarışma MasterChef Türkiye’de final turu devam ediyor. Binlerce başvuru arasında seçilen yarışmacılar, üç eleme sonrasında MasterChef 2020’de aday kadro arasına girmeye çalışıyor. Final turuna kalan 28 yarışmacıdan bu zamana kadar 4 isim, MasterChef yarışmacısı olarak ismi yazılı önlüğü almayı başardı. 7 Ağustos Cuma akşamı ekrana gelen MasterChef 18. bölümde iki oyunda da başarılı olan ve rakiplerine geçen isim, önlüğü kaptı ve günün kazananı olarak MasterChef Türkiye 2020 yarışmacıları arasına girmeyi başardı. Peki, MasterChef’te günün kazananı kim oldu? Bu akşam, MasterChef Türkiye’de 5. finalist kim oldu?

MASTERCHEF TÜRKİYE YARIŞMACILARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye’de geçtiğimiz Pazartesi günü başlayan final turunda her akşam bir isim MasterChef ana kadrosuna giriyor. İlk günün kazanan ismi Serhat Doğramacı, MasterChef 2020’nin ilk yarışmacısı olmuştu. Sonraki günlerde sırasıyla onun yanına çıkmayı başaran isimler; Duygu Acarsoy, Özgül Coşar ve Emir Elidemir oldu.

MASTERCHEF’TE BU AKŞAM KİM KAZANDI, KİM 5. FİNALİST OLDU?

7 Ağustos Cuma akşamı MasterChef Türkiye’de çekişmeli bir bölüm ekrana geldi. İlk oyunda yarışmacılar, Levrek Marine hazırladılar. Bir yarışmacının tabağının değerlendirilmeye sokulmadığı bölümde ilk oyunda en başarılı altı isim seçildi. Bu isimler; Furkan, Sefa, Ayyüce, Esra, Didem, Selin oldu. Berker’in hazırladığı yemek, hijyen kurallarına uymadığı için, Sedat’ın hazırladığı yemek ise içinde kılçık çıkması nedeniyle değerlendirilmedi. İkinci turda ise bu yarışmacılar, yaratıcı bir yemek hazırlandı. Ana malzemesi “tavuk, bulgur, domates, yoğurt” olan bu yemeği hazırlamaları için 40 dakika süre verildi. Süre sonunda şeflerin oybirliği ile en iyi şekilde hazırlayan Ayyüce Kamit oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF TÜRKİYE’DE ELEME SİSTEMİ NASIL?

MasterChef Türkiye’de final turuna 28 yarışmacı kalmıştı. Bu isimler arasından 16 kişi MasterChef 2020’de ana kadroya girmeyi başaracak. Bunun için ilk olarak final turuna kalanlar, 14’er kişilik iki gruba ayrıldı. Gruplar her gün iki oyun oynayacak. İlk oyun, klasik bir yemek üzerine olacak. Bu oyunda en başarılı altı isim, sonraki tura kalacak. İkinci oyunda ise bir ana malzeme verilecek ve yarışmacılar, bu malzeme ile yaratıcı bir yemek yapmaya çalışacak. Gecenin sonunda en iyi tabağı hazırlayan isim, MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna girmiş olacak. Bu şekilde her gruptan sekizer yarışmacı seçilecek. Gruptaki seçilemeyen altı yarışmacı ise MasterChef’ten elenmiş olacak.