MasterChef’te bu akşam kim kazandı? 17 Eylül MasterChef Türkiye’de dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

Sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye 2020’de bu akşam değişik bir dokunulmazlık oyunu oynandı. Beşinci haftanın Mavi ve Kırmızı takımları, 2. dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. MasterChef 57. yeni bölümde takımlar, dokunulmazlık oyununda hem lezzet mücadelesi verdi hem de minimum atık vermeye çalıştı. Dokunulmazlık oyununda daha az atık veren takıma ekstra bir puan kazanacaktı. Takımlar, markete girerek kendi menülerini oluşturduğu dokunulmazlık oyunu kıyasıya bir rekabete sahne oldu. Peki, MasterChef 2020’de dokunulmazlık oyununu kim kazandı? 17 Eylül 2020 MasterChef Türkiye’de haftanın 2. dokunulmazlığı hangi takımın oldu?

Yayınlanma Tarihi: 17.09.2020 22:43
Değiştirme Tarihi: 17.09.2020 22:43
MasterChef’te bu akşam kim kazandı? 17 Eylül MasterChef Türkiye’de dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

TV8 ekranlarından ilgiyle takip edilen ve her hafta farklı takımlar ile ayrı heyecan yaşatan MasterChef Türkiye’de dokunulmazlığı kazanan takım belli oldu. 17 Eylül Perşembe akşamı MasterChef 57. bölümde dokunulmazlık oyununda tema “Sıfır Atık” idi. MasterChef 2020’de kendi menülerini oluşturduğu haftanın ikinci dokunulmazlık oyununda daha az atık çıkaran takım, artı bir puan kazandı. Heyecanla izlenen mücadelenin sonunda şefler oybirliği ile dokunulmazlığı kazanan takımı açıkladı. Peki, bu akşam MasterChef'te kim kazandı? Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? İşte detaylar...

DOKUNULMAZLIK OYUNU KONSEPTİ NEYDİ?

Takım oyunu konsept: Sıfır Atık

- Başlangıç ( Soğuk ya da sıcak )

- Çorba

-Ana yemek

-Tatlı

Takımlar markete girdi ve kendi istedikleri menüyü oluşturdu.

2. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef 2020’de bu akşam şefler, sıfır atık üzerine çok faydalı bilgiler verdi. Dokunulmazlık oyununda takımlarda dört çeşit yemek yaptı. Değerlendirme ise dört yemek ile birlikte takımların yapacağı atık miktarına göre yapıldı. Yemeklerin yapımı için verilen süre ise 45 dakikaydı. Süre bitiminde ilk olarak atık miktarı tespiti yapıldı. Mavi takım, daha az atık çıkardı ve avantajlı hale geçti.

Dokunulmazlık oyununda kazanan takımı ise tatlı belirledi. Kırmızı takım, çorba ve ana yemekte başarılı idi. Mavi takım ise başlangıç ve tatlıda şeflerin onayını alınca atık miktarındaki avantajı ile birlikte kazanan takım oldu.

İLK DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANMIŞTI?

MasterChef Türkiye’de beşinci haftanın kaptanlık oyununu kazanan Furkan oldu ve kırmızı takım kaptanı olarak yarışmaya yeni katılan Selin’i seçmişti. İki kaptanın oluşturduğu Mavi takım ve Kırmızı takım, haftanın ilk dokunulmazlık oyununda Sokak Lezzetleri yaparak kapıştı. Oyundan galip çıkan Kırmızı takım, ilk dokunulmazlığı kazandı.

İLK ELEME ADAYLARI KİMLER OLMUŞTU?

Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takımda bireysel dokunulmazlık oyununu Duygu kazandı. Mehmet şefin tabağına en yakın tabağı çıkaran Duygu, eleme potasına Serhat’ı gönderdi. Sonrasında yapılan oylamada Celal ve Özgül yedişer oy aldılar. Son söz takım kaptanı Furkan’a kaldı. Furkan ise ekmekleri yetiştiremediği için Özgül’ü eleme potasına gönderdi. Böylece Serhat ile Özgül, haftanın ilk eleme adayları oldu.