MasterChef’te bu akşam kim kazandı? 15 Ağustos MasterChef Türkiye’de kadroya giren Çağla mı Celal mi oldu?

MasterChef Türkiye’de ikinci final turu sona ermek üzere. MasterChef’te dün akşam gecenin birincisi Uğur Yılmaz Deniz, ana kadroya giren 13. yarışmacı oldu. Böylece final turunun ikinci grubunda kalan sekiz yarışmacı, bu akşam MasterChef 2020’nin 14. yarışmacısı olmak için lezzet rekabetine girişti.MasterChef Türkiye'nin 26. bölümü ilk turunda Osmanlı mutfağının eşsiz yemeklerinden biri olan Mutancana yemeği yapmaya çalıştı. Bu yemeği en iyi hazırlayanlar yaratıcılık oyununa geçmeyi başardı. Peki, bu akşam MasterChef’te kim kazanacak, kim birinci oldu? MasterChef Türkiye’nin 14. yarışmacısı kim oldu? Kimler yaratıcılık oyununa kaldı? Gecenin birincisi Celal mi Çağla mı oldu? 15 Ağustos MasterChef 2020'nin kazananı...

Yayınlanma Tarihi: 15.08.2020 23:48
Değiştirme Tarihi: 16.08.2020 00:46

Her bölümü ile ayrı bir heyecan yaşatan, merakla beklenen ve TV8’in fenomen yarışması MasterChef Türkiye 2020’nin ana kadrosunun belirlenmesine az kaldı. Son bölümde MasterChef 3. sezonda yarışmaya hak kazanan 13. yarışmacı Uğur Yılmaz Deniz oldu. Ebru Has ile son ikiye kalan MasterChef Uğur, rakibine göre daha iyi bir tabak çıkararak ismi yazılı önlüğü kazandı ve ikinci grubun beşinci kazanan ismi oldu. MasterChef Türkiye’nin bu akşam, 15 Ağustos Cumartesi günü, ekrana gelen 26. bölümünde heyecan yine doruktaydı. MasterChef 2020'de en başarılı tabağı hazırlayarak adı yazılı önlüğü alan kişinin kim olacağı ve kimin ana kadroya gireceği yeni bölüm ile birlikte belli oldu! İşte MasterChef Türkiye'nin ana kadrosuna giren 14. yarışmacısı Celal mi Çağla mı oldu?

MASTERCHEF’TE BU AKŞAM KİM KAZANDI? 14. YARIŞMACI KİM OLDU?

Geriye kalan 8 kişi, MasterChef yarışmacısı olmak için kıyasıya bir mücadeleye girişecek. Yeni bölüm tanıtımında ilk oyunda yapacakları yemek Mutancana idi. Bu yemeği yapmak için yarışmacılara 30 dakika süre verildi. Sürenin bitimi ile yapılan yemekler, şefler tadımı ile sonraki oyuna geçen beş kişi belli oldu. Yaratıcılık oyununa geçmeyi başaranlar Çağla, Büşra, Celal, Arem ve Ebru oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Seçim oyununda bu adaylardan ana ürünü işkembe olan bir yaratıcı yemek yaptılar. Bu oyunda verilen süre ise 30 dakika idi. Sürenin bitiminde Ebru hariç herkes birer tabak çıkarabilmişti. Ebru değerlendirme dışında kalınca dört kişi arasında kazanan isim tadım sonrasında şefler, oybirliği ile verdikleri kararı sonrasında açıklandı. Oyunda son ikiye kalan isimler ise Celal ile Çağla oldu.

Bu oyunda en iyi yaratıcı yemeği hazırlayan Celal, MasterChef Türkiye'nin 14. yarışmacısı oldu.

YARATILICIK OYUNUNDA YEMEĞİNİ HAZIRLAYAMAYAN KİM?

MasterChef Türkiye 15. yeni bölüm tanıtımda Mehmet şefin “Şu anda senin önünde yemek yok mu?” sorusu dikkat çekiyordu.  “Herkes yaptığına göre, bir sen yapamadığına göre… Sen ki mutfaktasın ve çalışıyorsun. Şu kadar emeğin var gece gündüz buradasın! Günah” Mehmet şefin, bu sözleri bu akşam kime söylediği merak ediliyordu. Yaratıcılık oyununda yemeğini çıkaramayan kişi Ebru oldu. Bu yüzden yaratıcılık oyununda Ebru, değerlendirilmeye alınmadı.

Haber ile ilgili metin girin!.

İKİNCİ FİNAL TURUNDA BU AKŞAM KİMLER YARIŞACAK?

Pazartesi günü başlayan MasterChef Türkiye’nin final turunun ikinci grubunda geriye kalan isimler ve son üç yarışmacı arasına girmek için mücadele edecek isimler şunlar; Walison Fonseca, Celal Sarıgül, Gülşah Suna, Arem Yüce, Kayhan Özekin, Çağla Levent, Ebru Has, Büşra Uygur…

MASTERCHEF TÜRKİYE’NİN ANA KADROSUNA SEÇİLEN 13. YARIŞMACI UĞUR OLDU!

MasterChef Türkiye’nin son bölümü baştan sona heyecan içinde geçti. Bazı yarışmacılar, ikinci tura geçemedikleri için hayal kırıklığına uğrayıp gözyaşlarına boğulurken yaratıcılık oyununda yapılan bir hata belki de günün kazananı olmasına engel oldu. MasterChef’in son bölümünde ilk oyunda istenen yemek Kiş Loren (Quiche Lorraine) idi. Fransız mutfağından gelen bu tuzlu tartı iyi yapan beş kişi Uğur, Ebru, Gülşah, Arem ve Celal oldu ve sonraki oyuna geçtiler. Büşra, ilk oyun sonrasında yemeğini istediği gibi hazırlayamadığı için demoralize oldu ve ağlamaya başladı. Onu sakinleştiren ve destek veren arkadaşları oldu.

Yaratıcılık oyununda ana ürün taze fındık idi. Bu oyun sırasında Celal, MasterChef’te çok önem verilen tadım kaşığı kuralına dikkat etmeyince diskalifiye ile karşı karşıya geldi. Mehmet şef, tadım kaşığını iki kez kullandığı için hazırladığı sosu Celal’den aldı. Geriye kalan 3-4 dakikada yenisini hazırlayamayan Celal, oyundaki en zayıf tabağı hazırlayan kişi oldu. Oyunda son ikiye kalan isimler ise Uğur ile Ebru oldu. Şeflerin tercihi ise Uğur’dan yana oldu. Böylece Uğur Yılmaz Deniz, MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna seçilen 13. yarışmacı oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF UĞUR KİMDİR?

Uğur Yılmaz Deniz, 26 yaşında ve aşçı. MasterChef Türkiye’de Antalya’dan katılıyor. Yarışmaya başvurmadan önce Katar Doha’da çalışma fırsatı bulduğunu söyleyen Uğur Yılmaz Deniz, ilk turda şeflerine özel tarifi olan bonfile sarma yaptı. Lezzet konusunda başarılı olan ancak sunum tabağının geliştirmesi gerektiği söylenen yarışmacı evet oylarını alarak üst tura yükseldi.