MasterChef’te bu akşam kim elendi 20 Aralık? MasterChef Türkiye 2020 çeyrek finalistleri belli oluyor!

MasterChef Türkiye’de heyecan dolu bir bölüm bu akşam ekrana geldi. MasterChef 2020’de ilk çeyrek finalist Emir olmuştu. 20 Aralık Pazar akşamı MasterChef 125. bölümü ekrana gelecek ve bir kişi hayallerine veda etti. Eleme finaline kalan Barbaros, Serhat, Eray ve Özgül arasından kimin eleneceği, kimlerin çeyrek finale kalacağı şimdiden merak ediliyordu. Bu dörtlü arasında bu akşam kıyasıya bir lezzet mücadelesi yaşandı. Gecenin sonunda sezonun çeyrek finalistleri ile MasterChef 2020’yi beşinci olarak bitiren yarışmacı belli oldu. Peki, MasterChef’te kim elendi, kim gitti? MasterChef 2020 çeyrek finalistleri kimler oldu? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 21.12.2020 00:53
Değiştirme Tarihi: 21.12.2020 00:53

Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye’de finale az bir zaman kaldı. Bu akşam, MasterChef 2020’de bir kişinin veda edeceği 125. bölümünde çeyrek finalistler belli oldu. MasterChef’in son bölümünde Özgül ile yaptığı düelloyu kazanan Emir, çeyrek finale kalan ilk yarışmacı oldu ve üniformaya ismini ilk yazdıran isim oldu. 20 Aralık Pazar gecesi MasterChef yeni bölümde eleme gecesi heyecanı yaşandı. Yarışmacılar, MasterChef ceketine isimlerini yazdırabilmek için tüm hünerlerini sergiledi. Peki, bu akşam MasterChef’te kim elendi? MasterChef 2020 çeyrek finalistleri kimler oldu? MasterChef eleme gecesine dair gelişmeler anlık olarak haberimizde…

MASTERCHEF’TE İKİNCİ ÇEYREK FİNALİST KİM OLDU?

MasterChef Türkiye 2020’de veda gecesi iki aşamalı olacak. İlk oyunda kazanan yarışmacı, çeyrek finalist olacak. İkinci oyun ise üçlü eleme oyunu olacak. Kalan üç yarışmacı arasında kaybeden bir kişi MasterChef'e beşinci olarak veda edecek.

MasterChef'te bu akşam ilk oyunda yarışmacılara ana ürün olarak "şalgam" verildi. Bu ürünün ana malzeme olarak kullanılacağı yaratıcı yemeğin yapılması için yarışmacılara 45 dakika süre verildi. Oyunda yapılacak yemeği düşünmek için bir dakika, market alışverişi için 3 dakika süre tanındı.

Sürenin sonunda yarışmacılar tarafından hazırlanan yemekler şeflerin beğenisine sunuldu. Şefler, tadım yaptıkları yemekler arasında en az beğenilen tabağın Eray olduğunu, sonrasında üçüncünün ise Serhat olduğunu açıkladı. Daha sonrasında oyunu kazanan yarışmacıyı açıkladı. MasterChef'te yaratıcılık oyununu kazanarak çeyrek finale yükselen isim Barbaros oldu.

MASTERCHEF'TE KİM ELENDİ?

MasterChef 2020'de günün ikinci oyunu, eleme oyunu idi. Bu oyunda Serhat, Eray ve Özgül'den istenilen yemek Somer şefin imza tabağı yuvalama oldu. Bu yemeği yapmaları için verilen süre ise 1 saat... Verilen sürenin tamamlanması sonrasında şefler tadım yaparak MasterChef Türkiye'nin beşincisini açıkladı. Eleme oyununda en zayıf tabağı hazırlayan Eray, MasterChef'e veda eden isim oldu.

MASTERCHEF TÜRKİYE 2020 ÇEYREK FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU!

MasterChef Türkiye'de bu akşam heyecan dolu eleme gecesi ekrana geldi. Yüz bin kişi arasından son beşe kalan isimler arasında çeyrek finale kalmayı başaranlar belli oldu. MasterChef'te ilk çeyrek finalist Emir olmuştu. İki aşamalı eleme gecesi ilk turunda en iyi yemeği yapan Barbaros, çeyrek finale kalan ikinci isim oldu. Sonrasında yapılan eleme oyununu birinci sırada tamamlayan Serhat, üçüncü çeyrek finalisti oldu. Son çeyrek finalist ise Özgül oldu.

SÜRPRİZLERLE DOLU ÖDÜL OYUNLARI

MasterChef Türkiye’nin 18. haftası sürpriz konukların katıldığı ödül oyunları ile keyifli bir şekilde geçti. MasterChef 2020’de son beşe kalan isimler Özgül, Eray, Emir, Serhat ve Barbaros oldu. Şefler, haftanın ilk ödül oyununda yarışmacıların aileleri konuk etti. Yarışmacılar, uzun zamandır görmediği kişileri karşısında görünce çok sevindiler. Sonra bu tanıdıkları ile birlikte soru – cevap oyunu oynandı. Ardından birlikte yemek yaptıkları ödül oyunu oynadılar. Sonraki ödül oyununda konuk olarak MasterChef 2019 yarışmacıları katıldı ve yine birlikte yemek yapma keyfini yaşadılar. Son olarak ise Survivor 2020 yarışmacıları ile yine eğlenceli bir ödül oyunu oynadılar.

İLK ÇEYREK FİNALİST EMİR OLDU!

MasterChef’te bu hafta yarışmacılar arasında kıyasıya rekabet yaşandı. Son beşe kalan isimler, çeyrek finalist olmak, hedeflerine bir adım daha yaklaşabilmek için en lezzetli yemekleri yapmaya çalıştı. Ödül oyunları sonrasında oynanan oyunlarda gecenin en zayıf tabağını çıkaran kişi eleme potasına girdi. Böylece eleme finaline kalan ilk üç isim Barbaros, Eray ve Serhat oldu. Son olarak Özgül ile Emir arasında düello şeklinde oyun oynandı. Bu oyunda ise rakibine göre daha iyi tabak çıkaran Emir, çeyrek finale kalan ilk yarışmacı oldu.