MasterChef’te bu akşam dokunulmazlığı kim kazandı? 21 Kasım MasterChef 2020’de 2. eleme adayı kim oldu?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye’de Mavi takım ve Kırmızı takım arasındaki dokunulmazlık mücadelesi devam ediyor. 21 Kasım Cumartesi akşamı MasterChef 104. bölümde MasterChef 2020 ekibi Bursa’ya konuk oldu. İki takım arasında bu akşam haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu oynandı. Bursa’nın yöresel yemeklerinin yapılacağı dokunulmazlık oyununda değerlendirme ise programın özel misafirleri tarafından yapıldı. Peki, MasterChef’te bu akşam dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Hangi yemekler yapıldı? Dokunulmazlık oyununda neler yaşandı? Bireysel dokunulmazlığı kim aldı, haftanın ikinci eleme adayı kim oldu? Heyecanla beklenen MasterChef Türkiye yeni bölüm ile birlikte tüm gelişmeler haberimizde…

Yayınlanma Tarihi: 22.11.2020 00:24
Değiştirme Tarihi: 22.11.2020 00:32

TV8’in ilgiyle takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye 2020’de bu akşam dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı ve ikinci eleme adayı belli oldu. MasterChef 2020’de son sekize kalmak için mücadele eden Mavi takım ve Kırmızı takım yarışmacıları arasında bu akşam kıyasıya bir lezzet rekabeti yaşandı. Haftanın ilk dokunulmazlık oyununu Mavi takım kazanmıştı ve Kırmızı takımdan bir eleme adayı çıkmıştı. Bursa’da yapılan haftanın ikinci dokunulmazlık oyununda Kırmızı takım durumu eşitleyebildi mi yoksa Mavi takımı dokunulmazlığı yine mi kazandı? 21 Kasım Cumartesi MasterChef 104. bölümde dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? Bireysel dokunulmazlık oyununu kim kazandı, eleme adayı kim çıktı? İşte MasterChef son bölüme dair detaylarr...

MASTERCHEF’TE BU AKŞAM DOKUNULMAZLIĞI KİM ALDI?

Haftanın ikinci dokunulmazlık oyununda Mavi takım ve Kırmızı takım, Bursa’da karşı karşıya geldi ve şeflerin belirlediği menüyü en iyi şekilde hazırlamaya çalıştı. Şefler tarafından belirlenen menüde Muradiye çorbası, zeytinyağlı iç baklalı enginar, kestaneli iç pilav, pideli köfte, süt helvası vardı. Bu yemeklerin hazırlanması için verilen süre ise 1 saat idi. Takımlar, programın dokuz özel konuğu için hazırladıkları yemekleri ikram ettiler. Yemeklerin tadımı ve kullanılan oyların sayımı ile bu akşam dokunulmazlığı kazanan takım belli oldu. Baştan sonra başabaş geçen oylamada Kırmızı takım 21, Mavi takım 24 oy aldı. Bunun sonucunda Mavi takım, MasterChef'te 2. dokunulmazlığı da kazandı. Yemeklere göre oyların dağılımı ise şöyle oldu;

Muradiye çorbası: Mavi takım 6-3

İç baklalı enginar: Mavi takım 5-4

Pideli köfte: Kırmızı takım 7-2

Kestaneli iç pilav: Mavi takım 6-3

Süt helvası:Mavi takım 5-4

Haber ile ilgili metin girin!.

MAVİ TAKIMININ BİR TABAĞI DEĞERLENDİRME DIŞI KALDI!

MasterChef'te bu akşam dokunulmazlık oyununda Mavi takımın bir tabağı değerlendirme dışı kaldı. Şefler, sürenin bitiminde kamera kayıtlarında görünen bir oalyı değerlendirdi. Buna göre Mavi takımın bir tabağa yemek koyarken sürenin dışında ekleme yapması tespit edildi. Bu yüzden Mavi takımın bir yemekte konuklara ikram edecekleri bir tabak değerlendirme dışı kaldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

BU AKŞAM BİREYSEL DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef'te bu akşam dokunulmazlık oyununu kazanan Mavi takım oldu. Kaybeden Kırmızı takımda eleme adayı Uğur dışındaki üç yarışmacı bireysel dokunulmazlık oyunu oynandı. Bu oyunda yarışmacılardan istenen yemek Danilo şefin imza tabağı oldu. Verilen bir saatlik sürenin sonunda şefler tadım yaparak değerlendirme yaptı. Jürinin oybirliği verdiği karar göre bu akşam bireysel dokunulmazlığı Serhat kazandı.

HAFTANIN İKİNCİ ELEME ADAYI KİM OLDU?

Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımda Ayyüce ve Eray için oylama yapıldı. Oylamada Ayyüce, toplamda 3 oy alarak MasterChef'te haftanın ikinci eleme adayı oldu.

İLK DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’nin 14. haftasında kalan dokuz yarışmacı ile Mavi takım ve Kırmızı takım kuruldu. Kaptanlık oyununu kazanan Barbaros, Kırmızı takım kaptanı olarak Serhat’ı seçti. Kaptanlar düellosunu da kazanan Barbaros, ilk dokunulmazlık oyununda yaptığı seçimle günün menüsünü oluşturma avantajı elde etmişti. Beş kişilik Mavi takım, dört kişilik Kırmızı takıma karşı bu avantajını da iyi kullanarak rakibine üstünlük sağladı. Böylece haftanın ilk dokunulmazlık oyununu Mavi takım kazanmış oldu.

HAFTANIN İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa bir kez daha girdi. Mehmet şefin özel tarifini en iyi hazırlayan Eray, bireysel dokunulmazlığı kazanarak eleme potasından kurtuldu. Sonrasında yapılan oylamada Uğur ve Ayyüce’nin isimleri aynı sayıda yazılınca Serhat, potaya girecek yarışmacıyı belirledi. Serhat’ın aldığı karar ile MasterChef’te haftanın ilk eleme adayı Uğur oldu.