MasterChef’te bu akşam dokunulmazlığı kim kazandı? 19 Eylül 2020 MasterChef Türkiye haftanın eleme adayları

MasterChef Türkiye 2020’de bu akşam haftanın son dokunulmazlık oyunu oynandı. Mavi takım ve Kırmızı takım, kritik bir dokunulmazlık mücadelesi verdi. Bu hafta, dokunulmazlık oyunlarında iki takım eşitliği vardı. 19 Eylül Cumartesi günü ekrana gelen MasterChef 58. bölümde seçilen dokuz aileye çok özel yemekler hazırlandı. Dokunulmazlığı kazanan takımı, bu ailelerin verdiği oylar belirledi. Baştan sona heyecanlı, çekişmeli geçen 3. dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? Mavi takım mı Kırmızı takım mı son dokunulmazlığı elde etti? Bireysel dokunulmazlığı kazanan kimin adını söyleyecek? MasterChef Türkiye’de haftanın eleme adayları kimler olacak?

Yayınlanma Tarihi: 19.09.2020 22:34
Değiştirme Tarihi: 20.09.2020 01:15

Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye’de bu akşam 3. dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. Beşinci haftanın Mavi ve Kırmızı takımları, son dokunulmazlığı kazanıp eleme potasından kurtulmak için tam bir lezzet mücadelesi verdi. Bu akşama kadar oynanan 2 dokunulmazlık oyununda eşitlik var. Dış çekimlerin yapılmadığı bu hafta, MasterChef Türkiye 58. Bölümde Mavi takım ile Kırmızı takım, seçilen 9 eve yaptıkları yemekleri gönderdi. Eve servis edilen bu yemeklerin tadımı ve puanlaması bu aileler tarafından yapıldı. Peki, MasterChef Türkiye’de bu akşam 3. dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? Bireysel dokunulmazlık oyununu kim kazanacak ve kimin adını söyleyecek? Bu haftanın eleme adayları kimler olacak? 19 Eylül 2020 MasterChef Türkiye yeni bölüm detayları haberimizde…

DOKUNULMAZLIK OYUNUNDA HANGİ YEMEKLER YAPILDI?

MasterChef Türkiye yeni bölümün başlaması ile menü belli oldu. Bir saat sürede yapılacak olan bu yemekler, özel kaplarda 9 farklı aileye gönderilecek. İşte bu akşamın menüsü...

Takım oyunu : Evlere paket servis
-Şehriyeli yayla çorbası
-Ispanaklı peynirli Gül böreği
- Hünkar beğendi
- Gavurdağ salata
- Şekerpare

Haber ile ilgili metin girin!.

19 EYLÜL MASTERCHEF’TE 3. DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye 2020’de başvuru yapan MasterChef izleyicileri arasında çekilen kura sonrasında belirlenen 9 aileye, dokunulmazlık oyununda yapılan yemekler gönderildi. Evlere servis edilen bu yemekler, dokuz aile tarafından tadımları yapıldıktan sonra en çok beğendikleri tabaklara göre oylarını kullandılar. Açılan oyların dağılımına göre daha fazla oy alan Mavi takım, MasterChef'te 3. dokunulmazlık oyununu kazandı. Mavi takım, Kırmızı takıma 33-12 skorla yendi. Yemeklere göre oyların dağılımı ise şöyle;

Çorba 7-2 Mavi takım

Börek 8-1 Mavi takım

Ana Yemek 5-4 Mavi takım

Salata 5-4 Mavi takım

Tatlı 8-1 Mavi takım

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020'DE BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımda eleme adayı olan Selin ve Sefa haricindeki yarışmacılar, bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Yarışmacılar, ana malzeme olarak verilen "Kızılcık" ile tatlı haricinde yaratıcı bir yemek yaptılar. Yarışmacılara alışveriş için 3 dakika süre verildi. Yemek yapımı için verilen süre ise 40 dakika... Süre bitiminde yarışmacıların sunumu ve şeflerin tadımı sonrasında üç tabak finale kaldı. Bu yarışmacılar Ebru, Eray ve oldu. Bu üç isim arasında gecenin kazananı Eray oldu ve bu hafta 2. kez bireysel dokunulmazlığı kazandı.

MASTERCHEF 2020’DE HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER?

MasterChef Türkiye’de haftanın son iki eleme adayı bu akşam belli olacak. Bu hafta oynanan ilk dokunulmazlık oyununu kaybeden Mavi takımdan Serhat ve Özgül ilk iki eleme adayı oldu. İkinci dokunulmazlık oyunu ise Kırmızı takım kaybetti. Bu takımda Sefa ve Selin, 3. ve 4. eleme adayı oldular. 19 Eylül Cumartesi günü MasterChef'te bireysel dokunulmazlığı kazanan Eray, eleme potasına gönderdiği Tanya, haftanın 5. eleme adayı oldu. Sonrasında haftanın son oylaması Ebru, Ayyüce, Berker ve Barbaros için kullanılan oylar ile belli oldu. Bu oylamada en çok oyu alan Berker Başmanav, MasterChef'te 6. eleme adayı oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

İKİNCİ DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef 2020’de 17 Eylül Perşembe günü oynanan 2. Dokunulmazlık oyununda takımlar 4 çeşit yemek ve oyun sonundaki atık miktarlarına göre değerlendirildi. Bu oyunda takımlar, yemeklerde 2-2 berabere kaldı. Fakat Mavi takım, Kırmızı Takıma göre daha az atık çıkardığı için dokunulmazlığı kazanan takım oldu.

BU HAFTANIN İLK DOKUNULMAZLIĞINI HANGİ TAKIM KAZANDI? (15 EYLÜL)

MasterChef'te heyecan içinde geçen bir saat süre sonunda her iki takım da bazı aksilikler yaşandı. Bazı yemekler tam olarak yetişmezken şeflerin önüne bitirilen yemekler tadım için sunuldu. MasterChef Türkiye 2020 jürisi, yemeklerin hepsinin tadımını yaptıktan sonra hangi yemekte hangi takımın kazandığını açıkladı. Bu sonuca göre MasterChef'te dokunulmazlık oyununun galibi Kırmızı takım oldu. Mavi takım ise beş dakikalık süre avantajına rağmen dokunulmazlığı kaybetti.