MasterChef’te bu akşam 25 bin lira ödülü kim kazandı? 8 Aralık Salı MasterChef 2020 ödül oyununu kim kazandı?

MasterChef Türkiye’de ödül oyununu kazanan yarışmacı belli oldu. 8 Aralık 2020 tarihli MasterChef 117. bölümde eğlenceli bir ödül oyunu oynandı. Yarışmacılar hem jüri oldu hem de yarıştı. Altı klasik tatlı, altı yarışmacı tarafından sırasıyla yapıldı. Bir yarışmacı yaparken diğer beş yarışmacı tatlıyı beş puan üzerinden değerlendirdi. Günün sonunda en çok puanı alan isim, MasterChef’te 25 bin lira ödülün sahibi oldu. Peki, MasterChef’te ödül oyununu kim kazandı? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 09.12.2020 00:39
Değiştirme Tarihi: 09.12.2020 00:39
MasterChef’te bu akşam 25 bin lira ödülü kim kazandı? 8 Aralık Salı MasterChef 2020 ödül oyununu kim kazandı?

Ekranların en heyecanlı yarışma programı MasterChef Türkiye’de ödülü kim kazandı merak ediliyor. Bu akşam, 8 Aralık Salı günü, MasterChef 2020’nin 117. bölümünde farklı bir ödül oyunu oynandı. Oyunda yarışmacılar, ödülü kazanmak için uğraş verirken jürilik de yaptılar. Oyun öncesinde yarışmacılar, üstü kapalı tatlılardan çekiliş yaptı. Her yarışmacı, kura sonucunda çıkan tatlıyı yapıp diğer beş yarışmacıya ikram etti. Tadım yapan yarışmacıların verdikleri puanlar ise MasterChef’te ödül oyununu kazandıran yarışmacıyı belirledi. Peki, MasterChef’te ödül oyununu kim kazandı? İŞte MasterChef ödül oyununda yaşananlar…

MASTERCHEF’TE ÖDÜL OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de ödül oyunu için ilk altıya kalan yarışmacılar karşı karşıya geldi. Bu yarışmacılar, ilk olarak yapacakları tatlıyı belirlemek için kura çekilişi yaptı. Sonrasında bu sıraya göre üstü kapalı tatlılardan çekiliş yaptılar.

Kura çekilişi Eray: Lokma, Özgül: çikolatalı sufle, Serhat: Cheesecake, Emir: Trileçe, Sefa: Ekler ve Barbaros: Ayva tatlısı şeklinde sonuçlandı.

Yarışmacıların, şeflerin belirlediği sıraya göre tek tek tatlılarını yaptı ve rakiplerine ikram ettiler. Aynı zamanda jürilik yapan yarışmacılar, tadımını yaptıkları tatlılar için beş üzerinde puanlama yaptı. Günün sonunda en yüksek puanı alan yarışmacı, ödülü kazandı.

25 BİN LİRA ÖDÜLÜ KİM KAZANDI?

MasterChef’te ödül oyunu sonunda yarışmacıların aldıkları puanlar belli oldu. Buna göre Eray ile Özgül 14’er puan, Emir 18 puan, Sefa 13 puan, Barbaros 21 puan, Serhat ise 20 puan aldı. Bu sonuca göre Barbaros, MasterChef’te bu akşam 25 bin lirayı kazanan yarışmacı oldu.